La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1528 Culés

2

Zbigniew Boniek jak zwykle nieomylny. Przyjmuje komunie bez spowiedzi, bo jak uważa nie ma grzechów ciężkich.

2

@koksik2700 Zibi sam sobie wybacza grzechy

2

@koksik2700 Ale to jest żenujące. Albo w ogóle nie przyjmuje tej komunii i nie chodzę do spowiedzi. Jeszcze się tym chwali.

konto usunięte

1

@kamilop @koksik2700
Czy można iść do komunii bez spowiedzi? Można. Przepisy kanoniczne nie nakładają na wiernych obowiązku spowiedzi przed każdą przyjmowaną komunią świętą. Nie ma nakazu, zatem w praktyce Kościół pozostawia tę. decyzję naszemu sumieniu.
Zgodnie bowiem z obowiązującymi prawem: „Kto ma świadomość grzechu ciężkiego, nie powinien bez sakramentalnej spowiedzi odprawiać Mszy świętej ani przyjmować Komunii świętej, chyba że istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się.” (Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 916; por. Katechizm Kościoła Katolickiego 1457).

Pozdrawiam

konto usunięte

0

@koksik2700 @kamilop
Chciałbym tylko przypomnieć że spowiedz zostałoa wprowadzona dopiero w XIII wieku przez Sobór. Mysle ze jesteście na tyle inteligentnymi chłopakami ze wiecie po co była ta spowiedź potrzebna.

0

@Janiama Kto chcial przemilczec pewne grzechy przez spowiednikiem to i tak by to zrobil na poczet "wiecej grzechow nie pamietam" wiec nie do konca rozumiem Twojego wpisu.

Nie wiem, co Boniek chcial osiagnac ta wypowiedzia, ale widac ze jego umysl podaza sladami JKM, niestety.

konto usunięte

0

@JimMorrisonFCB Ja napisałem tylko to co mówi kościół. Spowiedz święta nie jest obowiązkowa gdy chcesz przyjądź komunię. Chyba że zrobiłeś jeden z trzech grzechów głównych. Ale nawet wtedy też możesz przyjąć komunię w sytuacji gdy nie ma możliwości spowiedzi.
Takie jest prawo kanoniczne a nie Bońka czy mój wymysł.
Spowiedź tak jak pisałem została wprowadzona w XIII a wcześniej przecież Pan Bóg jak i Jezus istnieli.

konto usunięte

0

@JimMorrisonFCB Zauważ też że wcześniej dzielono się chlebem a dopiero od X wieku mamy opłatek. A spowiedź wprowadzono dopiero w XIII wieku. To nie jest tak że Jezus nakazał spowiedź świętą.

1

@Janiama Panie Macieju, wiele pewnie zapisów zostało zmienionych przez lata, ale ja nie piszę tu o prawidłowości czy kluczach do spowiedzi, wszystko i tak na końcu pozostawione jest własnemu sumieniu. Natomiast kolejny raz Pan Zbigniew pokazuje swoją nieomylność. Ja osobiście do komunii bym nie poszedł bez spowiedzi. :)

konto usunięte

0

@koksik2700 Ja natomiast rozumiem Zbigniewa Bońka ponieważ nie robi nic złego. Nie łamie prawa kanonicznego. Działa zgodnie z wolą Chrystusa. Czyli uczęszcza we mszy i przyjmuje komunię świętą.

0

@Janiama Do komunii możesz przystąpić z czystym sumieniem i bez grzechu, i tak sobie myślę skoro księża, papieże spowiadają się częściej niż Zbigniew Boniek ( i chyba ty skoro tak piszesz) to oznacza że wymieniony Boniek grzeszy mniej od papieża? Uważam że to czysta hipokryzja,,,nie wierzysz w Boga, kościół, to po co ci ta komunia w grzechu? I jeszcze chwalenie się tym,,,ja na przykład w ostatnim czasie rzadziej chodzę do kościoła, kryzys wiary,,,ale podejść od tak do komunii?.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?