La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1555 Culés

9

Odnośnie śmierci Urbana i tony komentarzy "o zmarłych albo dobrze albo wcale"
to skąd właściwie się to wzięło? Śmierć nie wymazuje poczynań za życia osoby, więc czemu by o tym nie mówić? Niech ktoś mi rozjaśni :|

4

@marcin62 Może do zasady chodzi o to,że taka zmarła osoba nie będzie mogła się obronić,a ktoś może jej zarzucić coś czego nie zrobila

konto usunięte

0

@marcin62 durne powiedzenie.

4

@marcin62 to ja napisałem w poprzednim komentarzu @AmigoBlancos i już się tłumaczę: za młodu babcia tak tłukła do głowy i tak już zostało :D
A z merytorycznego uzasadnienia chyba chodzi o to, że taka osoba która odeszła, nie ma już możliwości się obronić, wyjaśnić swoich motywacji, zaprzeczyć, innym słowem, nie powinno się atakować kogoś, kto nie ma szansy się obronić, a w tym przypadku chodzi o coś niezwykle uznawanego dawniej za ważne, czyli pamięć i cześć. W praktyce wiadomo, ze niektóre osoby jak Hitler czy Stalin są tak jednoznaczne że raczej choćby żyły nie obroniłyby się dlatego tu raczej chodzi o osoby z naszego otoczenia.Tak to widzę.

konto usunięte

0

@marcin62 pewnie chodzi o to, że to dla jakieś tam garstki osób ciężkie chwile i łatwo można ich zranić.

1

@panczo Kumam, aczkolwiek nie można zaburzać rzeczywistości bo komuś się zmarło xD

0

@marcin62 Po części wynika to też z zabobonu, żeby nie ściągnąć na siebie gniewu ducha tej zmarłej osoby.

1

@marcin62 Bo zmarły nie ma już jak odpowiedzieć na Twoje słowa, argumenty. Nie ma jak się do nich odnieść. Ta sama zasada panuje tutaj pod względem mówienia o zbanowanych/usuniętych użytkownikach :=]

2

@Danny Gaucho Z tego co pamiętam o zbanowanym wystarczy tylko wspomnieć, nie trzeba nawet rzucać argumentami w stronę oponenta żeby podpaść moderacji. :D

0

@Danny Gaucho hamuj, bo jeszcze zaczną pisać w książkach od historii, że hitler to w sumie dobry malarz był

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?