- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1177 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1177 Culés
5
Oczy i uszy putina w Polsce, w skrócie zwani Konfederacją, to niezłe papudraki. Poparcie na granicy być albo nie być w Sejmie, a tam wewnątrz walka o władzę jakby premiera mieli dysygnować :]
4
@arasz1819 Korwina chowają niczym PIS Jarusia przed wyborami. Teraz ulubieniec LR Sławuś ala Minister Finansów. :D
2
@tbas No demencja dziadka, który co raz głośniej i w sposób niekontrolowany zdradzał ich prawdziwe poglądy, stała się mocno niewygodna.
2
@arasz1819 sam się niestety nabrałem kilka lat temu na te konfederację. No ale człowiek się całe życie uczy, że politykowi się nigdy nie ufa nawet jakby nie wiadomo co mówił i obiecywał.
1
@tomcias10 często ostatnio to słyszę i trzeba przyznać, że przywraca to wiarę w ludzi. Niestety masa tkwi w ślepym uwielbieniu.
5
@arasz1819 Konfa konfą, ale weź skrusz te betonowe 30 procentowe uwielbienie do pisuarów.
Tutaj nawet sroga zima z -30 tego nie zmieni...
2
@arasz1819 a ja myślałem, że najbardziej romantyczny uścisk z Putinem to miał TUSK - Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa ;)
1
@HighestInTheRoom wyborcy PiS to wiekowe towarzystwo i tutaj jest tylko jedno rozwiązanie. Czas :]
4
@arasz1819 cały czas wałkujemy ten sam temat. Wskaż mi na kogo ja, osoba o prawicowych poglądach mam zagłosować? Na kogo?
Masz pretensje do wyborców Konfederacji, a nie dajesz alternatywy.
Naturalnie, że Konfederacji daleko do ideału. Braun i Korwin są po prostu nadmiar kontrowersyjni a posądzanie ich o prorosyjskość mnie tylko śmieszy. Dzisiejsze czasy takie są. Ktoś coś powie i od razu narzuca nam się opinię. Nie daje się szansy samemu pomyśleć. Tak samo wyrobiono u mnie opinie o Jachirze. Tymczasem oprócz happeningów, ma całkiem ciekawe poglądy. Przynajmniej tak wynika z jej ostatnich wypowiedzi.
Analogicznie jest z Korwinem i Braunem. Ludzie skupiają się na tych 10% najbardziej kontrowersyjnych wypowiedziach i przez to jest taki a nie innych ich obraz. (To swoją drogą świadczy o ich politycznej impotencji, ale już pomijam...)
Wracając do meritum. Podaj mi powód dla którego miałbym nie głosować np. Na Mentzena.
Co w jego wypowiedziach sugeruje, że albo nie ma pojęcia o gospodarce/ekonomii, albo np. Że jego poglądy są zagrożeniem dla polskiej racji stanu.
0
@tomcias10 no tak, tylko tutaj masz mimo wszystko partie, która jest inna niż pozostała. Ich krystaliczność jest zaburzona, bo przyciągają wokół siebie jakichś dziwnych ludzi i tutaj wychodzi brak zaplecza politycznego.
Czysta łapanka była przed wyborami chyba...myślę, że jak ja bym się zglosił, to by też mnie dali na listy xD
Ale tak? Przynajmniej takiego Mentzena, czy Kulesze, czy innego Dziambora rozumiem i się zgadzam z wieloma rzeczami i ich głosowania w Sejmie (lub w przypadku Sławka, wypowiedzi) sugerują raczej o polskiej a nie rosyjskiej racji stanu.
1
@michal26 strasznie niebezpieczne to myślenie, że musis głosować na Konfę, bo masz prawicowe poglądy, a oni je w jakimś marnym stopniu zaspokajają. Zostawiasz im bardzo duże pole do działania, które Ci się potencjalnie może nie podobac. Polska od lat jest krajem gdzie się wybiera mniejsze zło i to się szybko nie zmieni ze względu na to jakim jesteśmy społeczeństwem. Ale to mniejsze zło, nie może być aż tak niewiele mniejsze. A serio śmieszą Cię zdjęcia Brauna z wydalonym szpiegiem juz po wydaleniu? Manifestacje pro rosyjskie, bo tym właśnie są te happeningi STOP UKRAINIZACJI POLSKI? Śmieszne są wpisy JKM o tym jak to w Buczy mordowali Ukraincy? No to mamy zupełnie inny rodzaj poczucia humoru. A co do Mentzena, to jego osoba nic nie zmienia w postrzeganiu Konfy. Może pod względem ekonomii zrobiłby coś ciekawego, ale poglady społeczne czy życiowe ma tak tragiczne, że wolę być biedniejszy, ale z jakimiś prawami i wyborami, a nie doktryną 10 przykazań. W dodatku tkwił i tkwi w tej prorosyjskiej narracji cały czas. Nie jestem w stanie pojąć jak bardzo Konfa może odlecieć jednocześnie nie zrażając do siebie najwytrwalszych fanów.
1
@arasz1819 Ogólnie te marsze "Stop ukrainizacji Polski" mają 2 wymiary i dobrze by było (z punktu widzenia wyborów), by Konfederaci wprost opowiedzieli się po jednej stronie. Wymiary te to zwracanie uwagi na oczywisty problem, czyli nieumiejętna pomoc Ukraińcom oraz takie niebezpieczne pojednywanie się z nimi, gdzie tam realnym problemem jest nacjonalizm (dlatego tak dobrze walczą nota bene i za to im chwała). Brakuje jasnych deklaracji typu "stop bandera" na Ukrainie i to polski rząd powinien wymusić, skoro w tak aktywny sposób im pomagamy. Tego brak i słusznie tutaj protestujący to podnoszą.
Druga strona medalu, to podsysanie antyukraińskich nastrojów. No i to już działa na korzyść Rosji.
Tutaj zgoda. Konfederacja powinna wprost wystąpić i przedstawić plan pomocy Ukraińcom, a nie, że robi to w stosób "Nie dla Ukrainy" a taki leci przekaz.
Wiesz...ja takowych wpisów nie widziałem. Widziałem za to typowe dla Korwina mędrkowanie i filozofowanie. A czy na pewno? A czy do prawdy? A czym a Pan dowód? Kumasz o co chodzi. Tam chodzi o albo usilne wyróżnienie swoich poglądów, albo do bezsensownego dążenia do prawdy. Nie miejsce i czas...
i tak - politycy Konfederacji są inteligentni, ale do mądrych bym ich nie zaliczył. Polityczne harakiri robią i to jest problem.
Wiesz. Ja tam może za wiele nie wiem, ale jeśli podajesz tego typu zachowania, to raczej nie tak zachowywać powinien się tajny agent rosyjski...
idąc tym tropem - Tusk to agent rosyjski, bo z uśmiechem się widział w Smoleńsku w dniu katastrofy..no zdetka nie wypada, nieprawdaż?
Mówisz cały czas o tej prorsyjskiej narracji, ale ja autentycznie tego w jego wypowiedziach NIE widzę. Po prostu. Jedynie Korwin i jego wywody - a i owszem. Ma czasem zwyczajnie niezrozumiałe wywody, nawet dla mnie.
Braun podobnie. Zdaje mi się jednak, że w dalszym ciągu są bardziej propolskie, aniżeli prorosyjkie. Cały czas zakładacie, że oni chcą dobra Rosji, a nie Polski a z ich wypowiedzi zupełnie co innego wynika...
To jest problem. jest to, co mówię. Skupiasz/cie się na 10% ich wypowiedzi i na tej podstawie wysnuwacie wnioski. Omylnie też odbieracie ich poglądy. Tak się sklada, że chodziłem na spotkania Konfederacji i zwyczajnie wypytywałem ich o to co uważają na dany temat i zwyczajnie sam uznawałem, że jest to dobre dla Polski.
Co do obyczajowej strony. Tutaj moje zdanie znasz. Jestem umiarkowanym konserwatystą. Mi AŻ TAK nie przeszkadzają takie poglądy. Ważniejsza i to zdecydowanie, jest dla mnie gospodarka i problem polega na tym, że tutaj nie widzę alternatywy.
Już kiedyś pisałem - dla mnie idealną partią jest partia centro-prawicowa, która zachowuje poglądy światopoglądowe, jak np. dawna PO lub SLD, a gospodarczo - Konfederacja, czyli wolność, własność. Na tym mi zależy.
Patrz - Ty patrzysz z jednej perspektywy. Ja patrzę na to, że walczą o mnie jako przedsiębiorcę, osobę, która ceni sobie wolność i prywatność. Nie lubię jak rząd o czymś za mnie decyduję. Chcę się też czuć bezpiecznie i w tym celu potrzebuję odpowiedniego prawa, policji i wojska i Konfa coś tam próbowała zmieniać, ale przez ten beton pisowski, nic nie przejdzie.
Gdyby nie oni, to nie dowiedziałbym się o wielu szkodliwych ustawach, bo 449 posłów było za i tylko tych 11 bywało przeciw. To jest problem.
Oni dalej jadą na tym antysystemowym podejściu i mi to bardzo imponuje.
Ja nie chcę głosować na nikogo z betonu. Po prostu.
Może choć trochę nakreśliłem mój punkt widzenia.
0
@michal26 antysystemowy był Palikot, sam Korwin, Kukiz... nie zauważyłeś, że ta antysystemowosc jest wygodna dopóki nic od Ciebie nie zależy? Jak jest 10 posłów to oni mogą głosować nawet za tym, żeby poseł zarabiał 5zł/h. Lud połechtany, a i tak wiesz, że reszta do tego nie dopuści. A jak tylko Pawełek dostał jakąkwiek moc to skończył się antysystem, a zostało pospolite kurestwo. Jaka naprawdę jest Konfa dowiedzielibyśmy się jakby dostali odrobinę władzy, ale mi wystarczy to co głoszą oficjalnie żeby chcieć żeby tej władzy nigdy nie poczuli.
0
@arasz1819 No dobrze. Tutaj zgoda. Póki co jednak nie można zaprzeczyć tej tezie a ich postępowania w Sejmie pokazują, że dalej się trzymają zasadom i obietnicom danym w wyborach.
0
@arasz1819 propolsko czy prorosyjsko się wypowiedział poseł Konfy?
0
@arasz1819 i mówi się tak odkąd PiS jest w polityce. Nie działa.