La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 679 Culés

1

Rozglądam się już powoli za opcją na przyszłoroczne wakacje. Uznałem, że zapytam tutaj, bo niektórzy z Was pewnie byli w krajach, które zaraz wymienię i coś mi doradzą.
Mój typ to:
1. Czarnogóra - podobno piękny kraj, z masą atrakcji dla każdego, a też nie jest jakoś przesadnie drogi jak np. Chorwacja. Nie będę ukrywał, że grupa z którą bym jechał ma różne preferencje i będę chciał to jakoś połączyć. Czarnogóra daje mi tę szansę, bo jest tu miejsce, by niczym foka poleżeć na plaży i się poopalać, pobawić się na wodzie np. wypożyczając skuter wodny, ale także zobaczyć ładne miejsca, czy poświęcić 1-2 dni na górskie wycieczki.
2. Słowenia - z tego co się naczytałem, ten kraj jest według mnie bardziej atrakcyjny na rower, niż na objazdówkę samochodową na kilka dni (a niestety z całej ekipy tylko ja jestem rowerowy). Przede wszystkim nie dokopałem się, by popularne tu były sporty wodne jak kitesurfing, czy ogólnie wypożyczalnie jachtów oraz skuterów wodnych, jak w Czarnogórze. Ale zaznaczam, że o tym kraju znalazłem znacznie mniej informacji, niż o Czarnogórze - głównie co znalazłem to rozpiska cen artykułów spożywczych, hoteli itd. Aha no i koszt wakacji raczej wyższy, niż w Czarnogórze. Stąd założyłem tę dyskusję.

W obu przypadkach biorę pod uwagę wylot i przylot samolotem i wypożyczenie samochodu na miejscu. Czas wakacji to jakieś 8-10 dni. Spanie we własnym zakresie, pewnie w jakiś kwaterkach - by na noclegu nie tracić za dużo kasy jakbym miał bulić za hotele, bo wolę po prostu za zaoszczędzone pieniążki się pobawić korzystając z różnego rodzaju atrakcji.

Jeszcze jest opcja 3. I jest nią Gruzja. Tutaj też spora różnorodność zajęć. I ten kraj też wydaje mi się najtańszy, a oferujący naprawdę dużo.

Na razie piszę mocno ogólnie. Nie jestem zaznajomiony z w/w miejscami, bo nigdy nie byłem w żadnym kraju na Bałkanach (w sumie to za granicą byłem tylko w Czechach i na Islandii stricte na wczasach, więc doświadczenie mam małe). Przede wszystkim chodzi mi o radę, gdzie się najbardziej opłaca, jeśli chodzi o atrakcje, cenowo, jakie miesiące polecacie, gdzie jest najlepszy stosunek kwota do pogody (bo jednak nie chcę jechać jak będzie zimno). Wiem, w Europie to teraz wszędzie raczej średnio wygląda cenowo dla Polaka, bo złotówka jest kija warta, jednak te miejsca wydają mi się jeszcze w zasięgu za rozsądne pieniądze, bez znacznego przewalania pieniędzy, jak np. w przypadku mojego tegorocznego wyjazdu do Islandii (było warto, ale teraz muszę troszkę przybastować z wydatkami na wczasy :D).
W każdym z w/w miejsc planuję jak napisałem wyżej wynająć samochód, a nie bawić się w podróże z biurem podróży, bo wiem, że sam sobie to zaplanuje lepiej, dostosując wszystko pod preferencje uczestników.

W każdym bądź razie poproszę o porady - mile widziane zestawienia, jeśli byliście w przynajmniej 2 z 3 w/w państw na własnym przykładzie. Dyskusja rozpoczeta ogólnie, ale jeśli potrzebne są większe szczegóły tego, co preferujemy, to odpowiem.

0

@Ojciec5tkidzieci
Dlaczego nie Chorwacja? Jest tam wszystko to co napisałeś. Tanio, piękne plaże, sporty wodne, samolot do Splitu/Dubrovnika.

0

@draxidox Też polecam Chorwację, byłem dwa razy, piękny kraj, mógłbym jeździć co roku.

0

@draxidox W Chorwacji tanio? Byłem rok przed pandemią i wszystko kosztowało tyle co w Niemczech, teraz pewnie jest gorzej.
Przez Słowenię tylko przejeżdżałem i zrobiła fantastyczne wrażenie, chociaż wycieczka rowerowa brzmi lepiej niż samochodowa przy tych warunkach. No i pyszne wino :)

0

@YeastMoss
Ja byłem w tym roku i w porównaniu z Hiszpanią, Włochami to IMO Chorwacja jak na kraj nad morzem śródziemnym to tanio. Mówię o miejscowościach ościennych jak ja teraz byłem w Baskiej Vodzie. Obiad dla 2 osób 150-200zł to dużo na wakacjach?
Wiadomo jest jeszcze tańsza Albania, ale jest tam po prostu syf.

0

@draxidox Zależy jaki obiad. Przedwczoraj zamówiłem z dziewczyną na Gran Canarii przystawkę, danie główne, kawę i sernik (na pół) za dokładnie 20 euro i 30 centów. Zapamiętałem, bo miejsce było całkiem hipsterskie i spodziewałem się dużo więcej. W marcu przekonam się jak tam we Włoszech, bo nie byłem od 6 lat.

Cóż, tamten wyjazd do Chorwacji nie wypadł zbyt dobrze, najbardziej zapadł mi w pamięć katastrofalny kac i pewnie szukam powodów, żeby już tam nie jechać ;)
W sumie bardzo możliwe, że się mylę i powinienem Chorwację jeszcze przemyśleć w planach urlopowych

0

@YeastMoss
To rzeczywiście 20 euro to niedużo jak za taki obiad.
Przyszły rok to spory wzrost kosztów dla Polaków. Przede wszystkim wejście Euro, przy naszej walucie do podcierania dupy, wzroście cen będzie tylko gorzej.

0

@draxidox Kiedy dokładnie Chorwacja przyjmuje euro? I dlaczego nie Chorwacja? Wydaje mi sie droższym kierunkiem, niż te 3 w.w kraje. Ponadto, aby zwiedzić Chorwacje w miare dobrze potrzeba kilku podejsc. Jadac do Czarnogóry wiem, że zobacze w niej duzo wiecej, niz w Chorwacji i to za niższa cene jak mi sie wydaje.

1

@Ojciec5tkidzieci
Euro wchodzi od 1 stycznia, Czarnogóra na pewno będzie tańsza od Chorwacji.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?