- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1640 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
95
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1640 Culés
2
Panowie, od dzisiaj trzeba zaakceptować agresywne zapędy Rosjan bo to część ich kultury, prawda @NaFazieHitman?
6
@marcin62 Tak, to jest ich kultura pielęgnowana przez stulecia. Podobno nawet strzelanie w tył głowy w lasach pod Katyniem jest dziedzictwem narodowym Rosji. Uważam, że nie powinniśmy się wtrącać i przeszkadzać im w pielęgnowaniu ich kultury.
3
@Hosh Dokładnie tak, każda kulturę i obyczaje należy szanować
1
@marcin62 Widziałem ten wpis do którego nawiązujesz i taka dziecinna ta twoja interpretacja. Proponuję ci zatem przykład Afganistanu i przeanalizuj jak się kończy sztuczne zaszczepianie norm do których dana kultura nie jest przyzwyczajona. Popatrz co się stało z demokracją która próbowano tam wprowadzić. Nie musimy tego szanować ale warto zrozumiec, że są kultury odmienne od nas i że one nigdy nie przyjmą naszych zasad.
3
@maroon Powiedz kobietom które właśnie protestują, palac swoje hidzaby, ze to sztuczne zaszczepianie norm. ;]
0
@maroon Nie szafowałbym na Twoim miejscu słowem "nigdy". Nie przyjmą ich po prostu szybko, bo historia zna wiele przypadków przenikania się, tudzież przejmowania czy adaptowania kultur. Choćby starożytny Rzym, który z czasem przejmował bogów z innych kultur (etruskich, greckich) lub zaczynał utożsamiać ich z własnymi, rodzimymi. Czasem to po prostu kwestia czasu i podejścia. Pewną wariacją jest nawet sposób obchodzenia Halloween, które przecież nie jest "nasze".
0
@marcin62 Ależ co mam im mówić? Tam widocznie społeczeństwo już dojrzało do zmian. Właśnie tak to powinno wyglądać,choć pewnie po części jest to inspirowane przez Zachód. Jesli jednak ta iskra padła na podatny grunt to dobrze.
0
@Dari0G Racja. Słowo nigdy to przesada z mojej strony.