La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1539 Culés

24

Swoją drogą Piersa Morgana znowu odkleiło. Pisał, że w meczu z Holandią Messi powinien kończyć z czerwoną kartką.

Oczywiście nawiązuje do sytuacji gdy Messi zagral piłkę ręką i powinien dostać żółtą - i to prawda - oczywiście powinien. Jednak potem Messi dostał żółtą za dyskusję - czy Piers nie ogarnia, że Messi wiedział, że nie ma żółtej w sytuacji kiedy pewnie pozwolił sobie na więcej w dyskusji z Lahozem niż gdyby wcześniej miał żółtą. Jak widać nie tylko polscy dziennikarze sportowi często nie dają rady z oceną sytuacji.

Swoją drogą błąd z nieprzyznaniem żółtej kartki dla Leo to mam wrażenie jedna z najbardziej rozstrząsanych żółtych kartek. Nawet bardziej od dużo poważniejszych baboli sędziów.

Np to, że w tym meczu za czerwone powinni wylecieć Weghorst, Paredes czy Timber.

13

@mekston pisał też o szacunku do zachodzącej gwiazdy benchmana, a dzień wcześniej "Missi"

9

@mekston On po prostu zakłada, że Messi by się zapomniał i mając już żółtą na koncie i tak wdawałby się w dyskusję z Chaosem. Czy by tak było? Przy takim arbitrze bardzo możliwe :D, ale jest to sfera gdybania. Raczej każdy wierzy, że Messi byłby na tyle rozsądny i nie udupiłby się w ten sposób.

Czerwa dla Lewandowskiego w lidze też się nikt nie spodziewał ^ ^. No, ale tak jak mówię, jest to tylko i wyłącznie gdybanie.

3

@mekston Ale czy to był błąd? Piłkarzom klasy Messi, CR7, Neymar najzwyczajniej czasami uchodzi to co innym sędzia nie odpuści. Tak właśnie działa bycie supergwiazdą.

Tak było też z Jordanem czy Lebronem w NBA. Jeśli ktoś się tego czepia, to nie rozumie jakie mechanizmy działają w sporcie i co znaczy globalna marka.

Równie dobrze Lahoz mógł nie dawać Messiemu kartki za dyskusję, ale uznał, że tu zagrał ręką, tu mu fika, więc sumarycznie wlepił mu żółtko za całokształt meczu.

4

@Danny Gaucho plus też Lahoz nie był w nastroju na czerwień - nie wiem co powiedział Lahozowi, ale też czy Lahoz wyciągnąłby "drugą żółtą" za dyskusje to osobny temat. W takiej sytuacji łatwiej mu to przyszło.

Messi też jest kapitanem - więc coś tam może pogadać z arbitrem.

1

@Comentateiro jednak błąd - to, że uchodzi to błąd, ale rzadko w którym meczu sędzia nie pomyli się z żółtymi kartkami (choćby jedną). To, że jest zwyczaj, że uchodzi nie znaczy, że powinno. Ale znowu to tak nie działa jak Piers chce.

Plus też jednak żółta kartka dla gracza formacji ofensywnej jest zwykle mniejszą korzyścią niż np. obrońcy.

I to drugie jak najbardziej - nie wiem co powiedział Lahozowi - czy tam na pewno była podstawa, żeby go karać. To już Lahoz i Messi wie - chyba, że widziałeś protokół i Lahoz wpisał dokładne słowa Leo?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?