La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1058 Culés

26

Ale jaka to musi być obsesja Ronaldo na punkcie Messiego i jak bardzo zarażał nią innych, że Bruno czy Pepe sugerują wydrukowane mistrzostwa pod Argentynę?

Niby jak odpadnięcie Portugalii miałoby pomóc akurat Argentynie, a nie np. Chorwacji, Francji czy wtedy jeszcze Anglii.

Co ciekawe gdyby tak patrzeć, to Argentyńczycy mogliby równie bzdurnie twierdzić, że Marciniak sędziując mecz Argentyna-Australia próbował za wszelką cenę pomścić Polaków za porażkę 2:0.

Niesłychanie mają zryty dekiel niektórzy Portugalczycy.

PS. Jeszcze mogli obwinić tego sędziego, że Ronaldo miał przez 47 minut pobytu na murawie tylko 10 kontaktów z piłką. Pewnie mu ciągle zabiegał linię podania i odcinał od piłki.

2

@Comentateiro nie ma co się przejmować - rozżaleni ludzie często mówią lub piszą głupoty. Mecz z Chorwacją zamknie temat "pomagania" Argentynie bo Brazylia Europy nie przegra tego spotkania.
Po stronie Chorwacji jest lepszy mental, lepsza linia obrony, lepsza linia pomocy, lepszy taktycznie trener, lepsza dyscyplina taktyczna, większa waleczność połączona z chłodną kalkulacją i doświadczeniem. Na poprzednim Mundialu było 0:3 dla Chorwacji - teraz obstawiam 0:1 lub 0:2. Ze względu na symbolikę fajnie by było jakby Messi wygrał Mundial, ale na papierze i mentalnie lepiej wygląda Chorwacja bo jest to bardziej zbalansowany zespół.

2

@JarekS Oczywiście przyjmuję Twój opis Chorwacji i być może będzie tak jak piszesz, ale skoro jest tak dobrze, to dlaczego wygrali 1 z 5 meczów, w pozostałych notując remisy?
Mam na myśli to, że jest to niewdzięczny rywal, ale jednak nie jakiejś niebotycznej jakości. Argentyna też ma swoje atuty.
Oczywiście pamiętam 0:3 na ostatnim mundialu, ale ta reprezentacja miała świeżego trenera, bez precyzyjnego pomysłu, Messi robił za strażaka, a taktycznie wszystko leżało. Messi został zneutralizowany w słynnej "klatce" i nastąpiła deklasacja.

Mimo wszystko spodziewam się wyrachowanego meczu na styku, a obu zespołom przyznaję po 50% szans. Trafił swój na swojego.

1

@Comentateiro nie zapominaj, że w końcówce miał piłkę meczową na nodze

1

@Comentateiro Wiadomo, każdy wynik jest możłiwy, szczególnie na tym Mundialu, ja zwróciłem uwagę tylko na aspekty które mogą mieć znaczenie w tym meczu. Oczywiście Argentyna ma swoje atuty - np. ma lepszą linię ataku i Messiego, który w każdej chwili może zrobić cudowną akcję.
To tylko moja subiektywna opinia, ale w moim mniemaniu Argentyna której kibicuję od zawsze nie ma tyle siły rażenia w ataku co Brazylia, nie potrafi tak szybko grać piłką jak Brazylia, a jakby przeanalizować gole jakie strzeliła na tym turnieju to przeciwko zespołom europejskim takie gole raczej by nie padały (nie chodzi o formę, a dynamikę i reakcje poszczególnych piłkarzy przeciwnika).
Argentyna na ten moment miała najprostszą ścieżkę w całym turnieju i będzie to jej pierwszy mecz z poważnym rywalem, a nie licząc meczu z Polską to żadnego zespołu nie byli w stanie wyraźnie zdominować i to jest bardzo niepokojące bo Chorwacja nie dość że potrafi grać przeciwko takim zespołom jak Argentyna to jeszcze potrafi zarządzać emocjami.
Pożyjemy zobaczymy - dla mnie to najlepsze mistrzostwa od ponad 20 lat - ilość niespodzianek, emocji, historycznych momentów itd jest gigantyczna od samego początku. W każdym zespole półfinałowym mam kogoś komu mocniej kibicuję - jak nie Messi to byli lub obecni koledzy - nie mogę być bardziej ukontentowany. Mam nadzieję że mecz Chorwacja-Argentyna będzie godny ten fazy Mundialu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?