La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1264 Culés

8

Kolejne świetne wieści z rosji! :)


1

@Azi Kraj z gówna tonie:

Ja:

:D

2

@Azi onucostwo jest zawiedzione, bo chwytliwie było krzyczeć dzień po wprowadzeniu sankcji, że nie działają, że tylko sami sobie robimy na złość. Swołocz idzie na dno i to ze sporym przytupem.

konto usunięte

0

@Azi
Nie jest tak źle jak piszą Amerykanie. Przyszły rok wiele zweryfikuje.
Rosja wykonała kilka dobrych ruchów w ekonomii i nadspodziewanie dobrze sobie radzi. Patrząc na chłodno (z czysto naukowym spojrzeniem), to my jako UE mocniej dostaniemy niż Rosja. I to mnie bardzo niepokoii.

USA i UE chcą powtórzyć manewr z lat 80-tych, kiedy wojna z Afganistanem dobiła ZSRR. Tylko, że dzisiaj są inne uwarunkowania polityczne i gospodarcze.

0

@Awtameok_Klana napisane w stylu typowego ruskiego trolla :D

konto usunięte

0

@Azi
W onucach zapomniałeś dopisać. ;)
.
Z faktami się nie dyskutuje. Świat się reorganizuje i UE dostanie mocno po głowie. USA sobie poradzą, ale my nie. Zauważ, że nikt z przywódców zachodnich nie mówi jak będzie wyglądał świat po tej wojnie. Oznacza to, że nastawiają się na długą wojnę, której skutków nikt nie zna.
.
Guzik mnie obchodzi jak źle jest w Rosji. Mnie interesuje, aby w Polsce było dobrze. A wygląda na to, że Rosja sobie jakoś poradzi, a my nie.
.

0

@Awtameok_Klana gadasz o faktach a do tej pory nie przytoczyłes absolutnie nic. Czysta gadka o niczym.

konto usunięte

0

@Azi
Przytoczę z dyskusji pod tym postem część wypowiedzi "nosac_trader" :
"Ten post to jeden wielki 'confirmation bias'. Dobierasz wylacznie argumenty pasujace pod teze, brak tu rzetelnej analizy."...

Ja chciałbym ci przypomnieć, że wg USA i Komisji Europejskiej, że Rosja miała paść w pół roku po sankcjach nałożonych na początku wojny. I nic takiego się nie dzieje. Rosja zmieniła kupujących i ma się całkiem nieźle, jak na obostrzenia, które na nią są założone.

"Pan Zen" patrzy na warunki biorąc tylko jeden wycinek gospodarki, a nie bierze pod uwagę całości. A całość oznacza, że wziąłby pod uwagę "reorganizację Świata gospodarczego" w której my UE wypadamy z głównego nurtu, a Rosja przyklejona do BRICS będzie sobie spokojnie reorganizowała gospodarkę. A będzie mogła to robić, bo ma towary, które są potrzebne na świecie.

Pamiętaj, że pieniądz taki jak dolar czy euro to paciorki, które są warte tyle ile możesz za nie coś wymienić. Jeśli spadnie możliwość wymiany tych paciorków na potrzebne towary, to ludzie będą używali kamyków, a nie paciorków. Najlepszy przykład umowy Chin z Państwami Arabskimi po ostatnim szczycie. Oni już nie chcą paciorków.

0

@Awtameok_Klana "Ja chciałbym ci przypomnieć, że wg USA i Komisji Europejskiej, że Rosja miała paść w pół roku po sankcjach nałożonych na początku wojny. "
Jestem bardzo ciekawy gdzie żeś znalazł takie cuda :D

"Rosja zmieniła kupujących i ma się całkiem nieźle, jak na obostrzenia, które na nią są założone."
To znaczy kupujących czego i na jakich? I w jaki sposób dostarcza ten towar do tych kupujących?

"A całość oznacza, że wziąłby pod uwagę "reorganizację Świata gospodarczego" w której my UE wypadamy z głównego nurtu, a Rosja przyklejona do BRICS będzie sobie spokojnie reorganizowała gospodarkę. A będzie mogła to robić, bo ma towary, które są potrzebne na świecie."
Bardzo ciekawa teoria. Tylko dlaczego 50% ruskiej gospodarki to przychody z ropy i gazu, dla których najwięksi dotychczasowi odbiorcy znaleźli sobie inne źródła? Jakież to inne towary są tak drogocenne że zastąpią przychody z ropy i gazu? Jestem bardzo ciekaw :D

"Pamiętaj, że pieniądz taki jak dolar czy euro to paciorki, które są warte tyle ile możesz za nie coś wymienić. Jeśli spadnie możliwość wymiany tych paciorków na potrzebne towary, to ludzie będą używali kamyków, a nie paciorków. Najlepszy przykład umowy Chin z Państwami Arabskimi po ostatnim szczycie. Oni już nie chcą paciorków."
Rubli w sensie? :D
Ja tam bardzo chętnie przygarnę $. Jak masz wyrzucać to nie rób tego - ja chętnie wezmę.

konto usunięte

0

@Azi
"Jestem bardzo ciekawy gdzie żeś znalazł takie cuda :D"

To odśwież sobie pamięć z artykułów na koniec lutego. Jak to Rosja miała paść bez dostępu do SWIFT. Na koniec roku mieli mieć inflecję minimum 30-40%, spadek PKB 20-25%, itd. Jak masz krótką pamięć, to internet pomoże.

"Tylko dlaczego 50% ruskiej gospodarki to przychody z ropy i gazu, dla których najwięksi dotychczasowi odbiorcy znaleźli sobie inne źródła? "

A jakież to są inne źródła? Będą statystyki na koniec 2022, to będziemy wiedzieli o ile wzrosło wydobycie ropy i gazu na świecie. Ale tutaj cudów nie ma i w trybie pilnym, to można zwiększyć o 5%. A więc, zmienia się dostawca a towar pozostaje ten sam (*). A pośrednicy zawsze kosztują. Póki co my jako UE płacimy największe koszty tej wojny, właśnie z powodu zmiany dostawców.

(*) Zapotrzebowanie na paliwo też jest na podobnym poziomie co rok temu.

Jak się pojawiły argumenty, to wchodzisz w ironię. Można i tak ;).

0

@Awtameok_Klana "To odśwież sobie pamięć z artykułów na koniec lutego. Jak to Rosja miała paść bez dostępu do SWIFT. Na koniec roku mieli mieć inflecję minimum 30-40%, spadek PKB 20-25%, itd. Jak masz krótką pamięć, to internet pomoże."

Linki podaj a nie odwołujesz się do mojej pamięci. Linki do wypowiedzi przywódców USA i UE bo sam napisałeś że oni tak twierdzili.

"A jakież to są inne źródła? Będą statystyki na koniec 2022, to będziemy wiedzieli o ile wzrosło wydobycie ropy i gazu na świecie. Ale tutaj cudów nie ma i w trybie pilnym, to można zwiększyć o 5%. A więc, zmienia się dostawca a towar pozostaje ten sam (*). A pośrednicy zawsze kosztują. Póki co my jako UE płacimy największe koszty tej wojny, właśnie z powodu zmiany dostawców."

Mówimy o budżecie rosji a nie innych krajów. Co Ty się innymi zasłaniasz skoro temat dotyczy ruskich? Sam zacząłeś pisać że sobie świetnie radzą a teraz nagle udajesz że tematu nie było? :D

konto usunięte

0

@Azi
A gdzie ja pisałem o przywódcach? Czy muszą mówić przywódcy, aby kształtować opinię publiczną? Nie muszą. Robią to za nich media. Powtórzę, wszystkie media trąbiły o tym pod koniec lutego jak blokowano Rosję w SWIFT. Obojętnie jaką gazetę nie weźmiesz czy to brukowiec, czy poważną ekonomiczno/prawną.

O wynikach budżetu możemy porozmawiać w przyszłym roku jak spłyną dane.
I weź pod uwagę, że ja nie pisałem o budżecie, tylko o wydobyciu ropy i gazu.
Napisałeś "Tylko dlaczego 50% ruskiej gospodarki to przychody z ropy i gazu, dla których najwięksi dotychczasowi odbiorcy znaleźli sobie inne źródła? ". Czyli zakładasz, że na świecie można w nagły sposób wyprodukować więcej surowców. No to cię informuję że za wiele nie można. Natomiast można przesunąć odbiorców. I to się dzieje. To jest ta niewygodna prawda, o której się nie mówi głośno ludziom. Rosja nadal sprzedaje surowce. Nie ma z tym problemu. Pierwszy link z brzegu:
https://klimat.rp.pl/energia/art37426311-eksport-rosyjskiej-ropy-spada-polska-wciaz-w-pierwszej-10-importerow

I tak, Rosja radzi sobie nadspodziewanie dobrze w tak niesprzyjających warunkach. Takim najlepszym pośrednim przykładem jest liczba bezrobotnych. Nie rośnie im. Czyli zakłady "zachodnie", przechodzą w ręce rosyjskie i produkcja nadal trwa. Jestem ciekawy jak to się będzie dalej rozwijało, bo chyba najgorsze co by dla nas w UE mogło być, to jakby oni zaczęli być niezależni w zbyt wielu dziedzinach.

0

@Awtameok_Klana "A gdzie ja pisałem o przywódcach? Czy muszą mówić przywódcy, aby kształtować opinię publiczną? Nie muszą. Robią to za nich media. Powtórzę, wszystkie media trąbiły o tym pod koniec lutego jak blokowano Rosję w SWIFT. Obojętnie jaką gazetę nie weźmiesz czy to brukowiec, czy poważną ekonomiczno/prawną."

Dajesz te linki.

" Natomiast można przesunąć odbiorców. I to się dzieje. To jest ta niewygodna prawda, o której się nie mówi głośno ludziom. Rosja nadal sprzedaje surowce. Nie ma z tym problemu."

Owszem ruskie sprzedają. Są jednak pewne ale, które decydują o wszystkim:
Pierwsze - nie mogą dyktować ceny. A wręcz przeciwnie - mają narzuconą górną cenę (i tak za wysoką) od której i tak muszą odjąć koszty wydobycia i działkę dla pośrednika. Co ostatecznie prowadzi do tego, że z ich ropy może korzystać kto tylko chce a ruskie na tym zarabiają tyle co nic. A sprzedać muszą bo wyłaczenie wydobycia jest równoważne z całkowitym zamknięciem szybu.
Drugie - nie mogą sprzedawać komu chcą bo nie mają jak jej przetransportować. Już nie mówiąc o tym, że nawet gdyby jakieś chińczyki czy inna korea chciała od nich kupować tą ropę to i tak nie zapłacą więcej niż reszta świata - bo to by znaczyło że są frajerami.

Przestań więc bredzić o tym jak ruska gospodarka sobie świetnie radzi. Już teraz widać że sobie całkowicie nie radzi. I bardzo dobrze.

" tak, Rosja radzi sobie nadspodziewanie dobrze w tak niesprzyjających warunkach. Takim najlepszym pośrednim przykładem jest liczba bezrobotnych. Nie rośnie im."

A może dlatego że:
A. fałszują statystyki
B. kilka milionów ludzi uciekło przed zaciągiem do wojska?

konto usunięte

0

@Azi
O jakim narzuceniu ceny piszesz? Czy wiesz jak w tej chwili wygląda rynek gazu i ropy na świecie? A znasz prognozy na 2023 dla UE?

Żyj w swojej bańce, jesteś odporny na argumenty. Widzę, że z arogancją traktujesz państwa azjatyckie, to oznacza, że niewiele o nich wiesz. Więcej szacunku dla Świata, który się dynamicznie zmienia. Zastanów się, jaki produkt ma UE, bez któego Świat sobie nie poradzi.
.

0

@Awtameok_Klana Widzę że kolega jest bardzo na bieżąco :D
Chłopie Ty nie ogarniasz co się na świecie dzieje a chcesz dyskutować? Weź się chłopie doedukuj, doczytaj, ogarnij to wtedy porozmawiamy. Bo teraz to tak się ośmiszyłeś że to głowa mała.

https://energia.rp.pl/ropa/art37540911-ue-ustalila-limit-cenowy-na-rope-z-rosji-60-dolarow-za-barylke

konto usunięte

0

@Azi
Nie, kolega jest bardziej na bierząco. Dlatego wiem, ten pomysł nie ma racji bytu. Takie limity, to jest świat wirtualny. I to ci powie każdy w branży. Bo jeśli będzie przestrzegany, to UE nie będzie miała ciągłości dostaw. A to oznacza gorącą wiosnę na ulicach.

A więc przewiduje się bardziej realny scenariusz, czyli taki, który już funkcjonuje, że będzie 3 pośredników, a rosyjska ropa nadal będzie płynęła do UE. I UE będzie płaciła za te bzdury zwane sankcjami chore pieniądze. To oznacza, że na nas obywatelach wybrani ludzie dorabiają się. Pośrednictwo kosztuje. Hipokryzja polityków UE w najczystrzej postaci.

Pamiętaj. Rosja powiedziała, że będzie sprzedawała ropę po cenach rynkowych i jak ktoś nie chce od niej brać w tej cenie, to nie musi kupować.

0

@Awtameok_Klana strasznie się blaznisz z każdym zdaniem :D

Zakończmy w tym miejscu. Mam dość czytania bezsensownych i pozbawionych treści opinii kogoś kto nie ogarnia rzeczywistości. Jak chcesz żyć w fikcji to z dala ode mnie.

konto usunięte

0

@Azi
Jak pisałem, żyj w swojej malutkiej bańce. Jak się czujesz w niej bezpiecznie, to jest najważniejsze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?