- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1193 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
175
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
6
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1193 Culés
0
Liczba zawodnikow ktorzy zdobywali MS grajac w danym klubie:
1. Juventus 27 (+2)
2. Bayern 24
Juve dzieki wygranej Argentyny powiekszylo przewage nad Bayernem.
0
@mekston masz może szerszy ranking?
0
@KichuBlaugrana widzialem pare - ale nie sprawdzilem czy dane sa ok. Mi
Na trzecim zrodla podaja ze Roma - tutaj chyba 17 (+1) - widzialem tez dane o 22 (ale oni zaczeli dodawac pilkarzy z MS ktorzy tam przyszli ale zdobyli MS wczesniej)
Potem Santos - 15, Penarol - 14, National - 14, Sao Paolo - 13, Inter - 13 (+1), Barca - 11, Botafogo - 11, Real - 11
Z Interem musze sprawdzic, bo tam widzialem tez liczbe 20
0
@mekston skąd takie statystyki masz? Barcelona ma chyba więcej. Na mundialu w 2010 roku było już 8 zawodników z Barcy. Chcesz powiedzieć że przez pozostałe mundiale tylko 3 zawodników zdobyło MŚ? z Barcelony?
0
@gaucho104
Tak :) pamietaj ze Hiszpania (a jednak przez kawal historii w Barcy bylo duzo Hiszpanow) to zdobyla pierwszy i od razu zloty medal w 2010 r.
Romario byl pierwszy ktory zdobyl Puchar Swiata jako aktualny zawodnik Barcy
11:
Romario – 1994
Gerrard Pique – 2010
Carles Puyol – 2010
Xavi – 2010
Iniesta – 2010
Pedro – 2010
David Villa – 2010
Vicor Valdes – 2010
Sergio Busquets – 2010
Samuel Umtiti – 2018
Ousmane Dembele – 2018
Ew. ale raczej nie
Rivaldo 2002 - po sezonie szedl do Milanu (wiec pewnie formalnie mogl juz byc pilkarzem Milanu).
0
@mekston no właśnie chciałem się nadpisać że jeszcze Rivaldo, ale może go nie liczyli :P
0
@gaucho104 ale to i tak mundial 2010 zrobil robote - bo tak mowimy wlasnie o 3 moze 4 zawodnikach.
I wlasnie do 1994 r nie bylo nikogo - to moze byc zaskakujace.
Co do Rivaldo to sprawdzilem i tak:
1) na pewno nie byl pilkarzem Milanu jak zdobywal MS. Final byl pod koniec czerwca a zostal pilkarzem Milanu 27 lipca 2002
2) czy byl pilkarzem Barcy? Wyglada ze tak, nie moglem doszukac sie oficjalnej daty ale z artykulow wyglada ze kontrakt zostal rozwiazany juz w lipcu kolo 20 lipca 2002. Zatem powinien byc traktowany jako pilkarz Barcy.
Ogolnie najgorzej jest z tymi transferami w lato gdzie byly MS w kontekscie niektorych pilkarzy.
0
@mekston powinien się liczyć jako zawodnik klubu w którym do tej pory grał i tyle.
Ale to naprawdę bieda z tym 20 wiekiem.
0
@gaucho104 powinien sie liczyc moment zdobycia MS i to w jakim klubie jest ale jak pisalem te zrodla nie sa sprawdzone na 100% 1:1.
Akurat gdyby liczyl sie jako zawodnik w klubie w ktorym gral wczesniej tj przed MS to np zobacz ze David Villa przechodzil do nas po sezonie 2009/2010 wiec przed MS ostatni mecz zagral dla Valencii.
Kupiony w maju 2010 - zaprezentowany jeszcze przed MS na Camp Nou - ale formalnie zarejestrowany od lipca 2010 u nas. Final MS byl w lipcu 2010 wiec nie ma watpliwosci ze Villa byl pilkarzem Barcy.
Jak bede mial chwilke to moze popatrze jeszcze na te liczby. Ogolnie dane co do Juve i Bayernu wszyscy zgodnie podaja jak napisalem w 1 poscie ale potem to gwarancji nie dalbym.
0
@mekston no z Villą to racja, ale jak ktoś rozgrywa mundial w barwach jednego klubu i podpisuje kontrakt np przed finałem (bardzo rzadko spotykane) to trochę słabe skoro ma się liczyć jako zawodnik nowego klubu.
0
@gaucho104 co do wczesniejszych lat - to tez troche mniej tych transferow bylo ale wciaz sa tam jakies ryzyka po mundialach jak to wygladalo. (Lata 50te, 60te itd) - choc to pewnie nie sa duze mozliwe pomylki - pewnie +|-1 gracz
Jest to na pewno do potwierdzenia ale jak pisalem widzialem roznice miedzy klubami w roznych zrodlach a nie sprawdzilem calej 10 1:1.
0
@gaucho104 przed samym finalem na ten moment nie widzialem zeby tak bylo. (Zeby ktos dogral transfer) Po prostu nie wiem jak rozne zrodla do tego podchodza - widzisz musialem sprawdzic bardziej przy Rivaldo jak bylo. Mozliwe ze bylo wiecej takich przypadkow - ze jeden portal zaklasyfikowal tak a inny tak. Troche jest tych zmian klubow przed i po MS. Za chwile Enzo Fernandez moze zmienic i potem za X lat tez niektorzy moze jakims rozpedem nie zalicza do Benifici.
Np tez jasna sprawa z Zambrotta ze przyszedl do nas po MS i nie moze byc liczony jako nasz pilkarz. Ale znowu trzeba wrocic sie do tego lata kiedy byl mundial i zrobic research jak bylo jesli chcemy byc precyzyjni.