La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1660 Culés

2

Jeżeli Xavi zacznie rozwijać zespół, to jutro powinniśmy ujrzeć taki skład:
Pena
Bellerin, Kounde, Garcia, Balde
Gavi, Frenkie, Torre
Dembele, Ferran, Fati

Na taki ròwnież liczę.

3

@Rewolucja123 dobry skład, ale da się jeszcze minimalnie bardziej rozwojowo:

OPCJA 1: Z Bellerina nic nie będzie nawet do rotacji bo wracają po kontuzjach piłkarze, a Roberto świetnie porusza się po boisku, młodym łatwiej będzie się grało, a to ma wpływ na płynność gry i rozwój.
Pena
Roberto, Kounde, Garcia, Balde
Gavi, Frenkie, Torre
Dembele, Ferran, Fati

OPCJA 2: tutaj zaszalałem, lecz dla Balde to będzie nauka koncentracji, dla Kessiego szansa na pokazanie się i złapanie rytmu meczowego, Raphinia będzie przy takim ustawieniu zmuszony do częstego atakowania pola karnego. Na zmianę Frenkie/Kessie mogą grać lekko cofnięci - to też może dać jakiś obraz Xaviemu i uświadomić że warto opracowywać różne schematy gry.
Pena
Kounde, Garcia, Balde
Gavi, Frenkie, Kessie, Torre
Raphinia, Ferran, Fati

konto usunięte

0

@JarekS Być może zagra Araujo bo 9n potrzebuje minut a my potrzebujemy tego zawodnika. Wiec moim zdaniem albo zagra od pierwszej minuty albo wejdzie w trakcie gry.
W ataku stawiam że zagra Depay

1

@Janiama Trzymając się tematyki wątku - moje składy to zestawienia zawodników które w możliwie dobry sposób może wpłynąć na rozwój indywidualny młodych piłkarzy, a Xaviemu trochę pomóc i dać kilka odpowiedzi/podpowiedzi co do gry w poważnych meczach. Nie ma to związku z realiami i wyzwaniami sportowymi - w 100% są to prorozwojowe składy.
Kolejny mecz ligowy z Atletico, zatem osobiście uważam że Xavi da odpocząć Kounde i będzie grał Araujo (jeśli jest gotowy), Roberto piekielknie dobrze poruszał się po boisku z Enspanyolem zatem raczej będzie oszczędzany i szansę dostanie Bellerin (sic!), a Memphis dostanie swoje minuty kosztem Fatiego/Torresa (przy założeniu że klub nie chce pozbyć się Memphisa już w styczniu).

konto usunięte

0

@JarekS Tylko kurcze dla mnie Fati obecnie miałby problem z graniem na zapleczu La Ligi a co dopiero w Barcelonie. Jak zawodnik w skokach narciarskich jest bez formy to trenerzy wycofując go z cyklu by spokojnie doszedł do formy. On meczami w Barcelonie do formy nie dojdzie bo każdy mecz gramy o wszystko i presja jest ogromna. Może dobrze byłoby go wypożyczyć na te kilka miesięcy do klubu o mniejszych ambicjach grający bez presji.

2

@Janiama Ja z zawodowego punktu widzenia patrzę trochę na niego w inny sposób - jako psycholog sportowy nieustannie analizuję komunikację werbalną i niewerbalną piłkarzy oraz zespołu. Ja nie tylko robię mental support, a pomagam m.in. trenerom lepiej zrozumieć indywidualny przypadek danego piłkarza, aby wykorzystywać bodźce, które sprawią że piłkarz będzie silniejszy, efektywniejszy, bardziej skoncentrowany czy odważny.
Fati przed Mundialem to był dramat - chłopak był w innym świecie, pod względem mentalnym wyglądał bardzo słabo - w dzisiejszym Fatim widzę to samo co u Dembele w ostatnim etapie pracy z Koemanem. Wtedy Dembele wszyscy skreślali i tak samo jest z Fatim - piłkarsko odstaje to oczywiste, a ja widziałem chłopaka piekielnie mocno zmotywowanego, skoncentrowanego, widać w nim pasję i świadomość że sportowo będzie z każdym meczem coraz lepszy. Widać że Xavi nie pracuje z młodymi zawodnikami, a wiem też że praca psychologiczna leży w Barcelonie i kwiczy - ja widzę u Fatiego pracę ze specjalistami oraz fakt, że Xavi po Mundialu musiał wyraźnie mu zakomunikować że w niego wierzy, że będzie grał i że pomoże mu wrócić na szczyt. Fati w meczu z Espanlyolem grał jak grał, ale w odróżnieniu do piłkarza sprzed Mundialu wiedział co chce robić na boisku, głowa mu dobrze pracowała, lecz zabrakło formy - z psychologicznego punktu widzenia on startuje od zera, ale wierzę że jeśli Xavi będzie regularnie na niego stawiał to niemal w każdym meczu będzie poprawa.
PS: to największy atakujący talent od czasów młodego Messiego - nikt w zespole nie ma lepszych statystyk na lewym skrzydle od niego (3 gole i 3 asysty), pomimo tego że mentalnie nie istaniał przed Mundialem, widać było że bardzo boi się kolejnej kontuzji, a teraz niczym Dembele startuje od zera, absolutnie wszystkie jego gesty wskazują że jest pewny tego że idzie wszystko w dobrym kierunku i bardzo wierzę że się odbuduje w tym sezonie.

konto usunięte

0

@JarekS Jedna rzecz mnie w Fatim bardzo niepokoi. Bo to był piłkarz który bazował na szybkich pierwszych 5 metrach. To nie był zawodnik jak Dembele który potrafi szybkość zwiększać i zwiększać niczym Sprinter na 60 metrów. On miał to gazicho z miejsca co robiło różnice. Kurcze teraz po tym fatalnym urazie brakuje mu staru z piłką. Nie potrafi się oderwać od rywala i traci swój wielki atut. Pilkarsko jest top cały czas. Ale na poziomie światowym musi mieć z powrotem wszystkie cechy które na ten poziom go wspięły. Miałem operacje stawu skokowego w czasie gry w 2 bundelidze. Zawsze bazowałem na szybkości i pierwszy miesiąc po powrocie to był dramat
Ciągle brakowało mi ułamka sekundy do rywala. Robiłem to samo co wcześniej ale nie wychodziło. Oczywiście w moim przypadku to szybko wszystko wróciło. Mnie tylko martwi czy kontuzja ścięgna Ansu nie spowodowała że pewne cechy już nigdy nie wrócą. Taka możliwość istnieje i oby w tym przypadku się to nie zdarzyło.

3

@Janiama To też mnie niepokoiło, lecz mi się wydaje, że w ostatnich miesiącach to była mieszanka strachu z zaleceniami lekarskimi. Wydaje mi się że teraz Fati już nie boi się ponownej kontuzji - klubowy fizjo z którym oglądałem mecz wyraźnie zasugerował mi że ta akcja

wyraźnie pokazuje że Fati zapomniał już o łąkotce (aż 3 momenty niebezpieczne ułożenia nogi) oraz jest zauważalna fenomenalna szybkość startowa pomimo tego że chłopak jest w dołku fizycznym i był już wielokrotnie poturbowany i podkopywany.
Fati w meczu z Espanyolem nie miał wielu okazji do szybkiego startu, ale widać było że szukał sposobności do posiadania takich sytuacji - faktem jest że był jednym z najlepiej krytych zawodników, w stosunku do niego piłkarze Espanyolu byli wyjątkowo agresywni (kilka centymetrów brakowało od tragedii w 17 minucie), a w wielu sytuacjach musiał walczyć niemal wręcz lub przepychać się z dużo silniejszymi obrońcami. Zanim piłkarze Espanyolu zaczęli w niego wjeżdżać nogami i ciałem to w pierwszej połowie w okolicach lewego rogu pola karnego robił dobry szum i było widać zalążek "starego" dobrego Fatiego.
Zobaczymy co pokaże w następnych meczach.

konto usunięte

0

@Rewolucja123 Tak jak pisałem powyżej w składzie jest Araujo i Depay. Musiał trener wystawić Depaya w sytuacji gdy mamy wiele meczów a Roberta nie ma. Natomiast Araujo nie gra już dwa miesiące i to idealny moment na pierwsze minuty. Też go potrzebujemy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?