La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 899 Culés

3

Dzisiaj bardzo ważny dzień na polskiej scenie politycznej, głosowanie nad całą ustawą o Sądzie Najwyższym. Opozycja, która od prawie 8 lat skanduje "Konstytucja" jest teraz, wg wypowiedzi niektórych jej polityków, o krok od cichego przyzwolenia PiS na uchwalenie ustawy, która łamię konstytucję. Wszystko to w imię pieniędzy z KPO. Ustawę oprotestowały nie tylko najwyższe organy sądownicze w Polsce, które obecnie są w rękach PiS, ale także środowiska prawnicze związane z opozycją. Jeżeli PiS chce uchwalać niekonstytucyjnego bubla to niech dogada się pierw w ramach własnego obozu - tego nie będzie, więc liczą na opozycję. Opozycja nie powinna do tego przykładać ręki i nie powinna bać się ewentualnych oskarżeń w TVP (dez)Info o zdradzie. Jeżeli ktoś zdradził, to zdradził Ziobro, a po drugie opozycja miałaby bardzo proste wytłumaczenie - nie głosujemy za bezprawnymi ustawami, więc nie mogliśmy tego poprzeć.

1

@barcelonaLM masakra

2

@NaFazieHitman Niesamowite w jak abstrakcyjnym pod względem prawa żyjemy kraju. I nie chodzi tylko o same szczyty władzy, ale też przecież o zwykłych obywateli. Całe dwie kadencje opozycja oprotestowywała każdy bezprawny projekt PiS by teraz po prostu się co najwyżej wstrzymać, a tym samym umożliwić PiSowi przepchanie tego projektu.

1

@NaFazieHitman A co ciekawe, to KPO zablokowała UE bo Polska rzekomo łamie praworządność i ta sama UE przymusza nas tym samym do złamania praworządności i przyjęcia ustawy niezgodnej z konstytucją. Gdzie tu logika?

1

@maroon UE nas nie przymusza, nikt nie wie kto tak naprawdę napisał tę ustawę, najprawdopodobniej byli to ludzie Morawieckiego, którzy tylko konsultowali te przepisy z Komisją Europejską. Komisja Europejska nie jest od tego by sprawdzać konstytucyjność przepisów, to spoczywa na barkach polskiego rządu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?