La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1128 Culés

0

Wie ktoś od kogo teraz Ukraina kupuje gaz?

3

@paweldunajecfcb "Ukraina nie importuje gazu bezpośrednio z Rosji, ale z niego korzysta. Ukraińskie spółki naftowe kupują rosyjski gaz przez pośredników: Węgry, Słowację, Austrię, Polskę. W większości jest to gaz pochodzący z Rosji. Niewielką jego część stanowi gaz z Norwegii i Niemiec.

Częściowe uniezależnienie Ukrainy od dostaw rosyjskiego gazu nastąpiło 26 maja 2015 roku. Po wybuchu wojny w Donbasie ukraiński rząd obawiał się, że Rosja wykorzysta cenny surowiec w walce z Ukraińcami i zakręci kurek. Z tego powodu nawiązano współpracę z Zachodem.

Obecnie większość gazu trafiającego do Ukrainy pochodzi z hubów przeładunkowych w Austrii. Do ceny drożejącego surowca Ukraińcy muszą doliczyć opłatę przesyłową stanowiącą nawet 1/3 jego ceny. Dla Ukrainy to nieopłacalne, lecz konieczne, by zachować niezależność gazową od Rosji."

Pierwszy artykuł jaki znalazłem w internecie.

konto usunięte

0

@Ptasior Niektórych google boli

0

@tristan87 okej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?