La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1048 Culés

11

Wsparcie Rosji przez Chiny jeżeli chodzi o broń będzie prawdopodobnie ostatnim krokiem poprzedzającym wybuch III wojny światowej. Brzmi poważnie, ale za pewne w odwecie USA wysłałyby nowoczesną broń (w tym może i ofensywną) Tajwanowi, a to byłaby bardzo poważna eskalacja kryzysu ChRL - Tajwan. Pozostaje też kwestią otwartą reakcja innych państw regionu takich jak Indie, Japonia, czy Korea Płd. W takiej sytuacji Ukraina byłaby już oczywistym polem walki między NATO (ogólnie Zachodem), a mocarstwami euroazjatyckimi (Rosja, Chiny, Iran, Korea Płn.)
Słowa Blinkena dziwią, bo jednak do tej pory Chińczycy za wszelką cenę stali z boku wojny na Ukrainie i najprawdopodobniej oni sami powstrzymali nuklearne zapędy Putina.

6

@barcelonaLM No cóż. Było miło na tym świecie...

1

@Kgorecki2500 Wkrótce USA ma przedstawić więcej szczegółów, oby zakończyło się tylko na rozważaniach w Pekinie. Puchatek to też niezły pajac...

2

@barcelonaLM najprawdopodobniej. Putin wie, że przekroczenie granicy, równa się końcu wielkiej rasiji.
Niemniej - wsparcie Chin w tym konflikcie będzie Game Changerem. Ogólnie bardzo dziwna ta wojna i moim zdaniem ona już jest światowa...
Wystarczy zobaczyć, że tak wiele państw jest w nią zaangażowanych. Należy wyjść z XX wiecznej bańki, że fizycznie trzeba brać udział w konflikcie.
Dzisiaj walczy się też innymi instrumentami jak sankcje czy bankowość. Trwa wojna gospodarcza, informacyjna, cyfrowa. W każdej z niej bierzemy (jako Europa) udział.
Pomijając, że otwarcie wysyłamy sprzęt jednej stronie konfliktu.
Jesteśmy w tej wojnie, choć niektórzy twierdzą inaczej.

Uważam, że należy teraz dozbroić maksymalnie Ukrainę i zmusić Zachód oraz USA do tego, by maksymalnie wzmocnić wschodnią flankę NATO.

Ogólnie też mam taką koncepcje, że może warto znowu zrobić rewolucje na Białorusi?
Zawsze to spowoduje oddalenie Rosji od naszych terenów.

4

@barcelonaLM Dobra niech walą czym mają i adios z tego świata, w sumie to ciekawe przeżycie byłoby

1

@Kgorecki2500 spokojnie. Szansa, że to się rozleje na Polskę, jest niewielka. UA jest daleka od upadku. A wojny nie toczy się poprzez ostrzeliwanie losowych miast gdziekolwiek. Na razie konflikt nie wyeskalował

0

@michal26 No, mi tam bardziej chodziło o ten krok poprzedzający III WŚ a ta raczej Polski by nie ominęła...

0

@Kgorecki2500 znaczy wiesz. Zależy co masz na myśli?

0

@michal26 Białoruś już jest przegrana. Były protesty w 2020r. (kto wie, może podsycane przez niektóre państwa Zachodu?) i niestety skończyły się klapą, może trochę wzrosła świadomość Białorusinów, ale tylko tyle. Tylko jakiś niespodziewany zwrot akcji wewnątrz Białorusi mógłby spowodować zmianę, np. zamach na Łukaszenkę itp.
Szkoda tej Białorusi bo to głównie dzięki niej w Rosji w ogóle mogą kreślić plany inwazji na Polskę.
Co do wsparcia wschodniej flanki - no nie wiem, co by nie mówić Amerykanie raczej dalej nie chcą słyszeć o stałych bazach USA w państwach byłego Układu Warszawskiego, co oczywiście jest chyba najważniejszym punktem porozumienia NATO - Rosja. Kwestia parasola nuklearnego także jest niewiadomą, a Białoruś (przynajmniej na papierze) już ją ma.

0

@michal26 No, że w końcu dojdzie do nawalanki każdy z każdym (w sensie NATO z Rosją I Chinami)

8

@Kgorecki2500 Prędzej niż nuklearną zagładę w trakcie III WW zobaczymy taki krach giełd i światowego systemu finansowego jakiego jeszcze świat nigdy nie widział.

1

@barcelonaLM nie zgodzę się, że skończyło się klapą i tak - było nie tylko podsycane przez niektóre kraje, ale normalnie wspierane. CIA już tam maczało swoje paluszki.
Natomiast ważna rzecz - na Białorusi jest ruch oporu. Naprawdę. To wygląda jak Polska w latach 80tych.
Tam Łukaszenko nie ma pewnej pozycji i dobrze o tym wie, dlatego lawiruje.
Nuclear sharing to jest to, o co Polska powinna walczyć. Dodatkowo stacjonowanie wojsk USA u nas + fabryki do produkcji lub remontu sprzętu natowskiego

0

@Kgorecki2500 no.. wątpię. No, ale wykluczyć nie można.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?