- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 738 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
173
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 738 Culés
10
A to Pan przyszły Prezydent Polski i jego wizja. Wiadomo, że oparta na rublu, ale od roku wciąż prawie aktualna.
https://zapodaj.net/9c5aa63e4e600.png.html
Cała Konfa. Zagrać na uczuciach i emocjach, a potem kompromitacja.
0
@arasz1819 Czy ETH jest lepszym trenerem od Xaviego?
0
@arasz1819 A Ty Araszku na kogo zagłosujesz?
1
@arasz1819 Ale wiesz to jest to nowe, lepsze. Dobrze ze chłop zniknął, teraz Sławkiem próbują ale średnio im idzie
6
@arasz1819 no ale tu nie ma nic szokującego. Po 24h wojny na Zachodzie tylko czekali na wejście ruskich do Kijowa. Pomagają im teraz bo się utrzymali w pierwszych dniach
2
@Encore proszę nie zmieniać tematu.
@Medium na mniejsze zło, jak całe życie. Tylko w tym kraju nie da się inaczej i nie wyjeżdżaj z idolami z Konfy, bo oni akurat są coraz większym złem. Dr Mentzen już Jarkowi zaczął rozporek rozpinać ostatnimi wywiadami więc wszystko się układa w to co od dawna było wiadome.
2
@arasz1819 Ale to jest pytanie klucz
0
@barcelonaLM to może Pan Prezydent powinien odczekać a nie grać na emocjach i budzić strach i przerażenie naszymi sojuszami? Nie sądzisz?
0
@arasz1819 Dlaczego sądzisz, że moimi idolami są ludzie z konfy? Ja oddaje nieważny głos
7
@tbas niestety widzę, że Sławek ma siłę przebicia, bo opowiada oczywistości w sposób jakby je wczoraj wymyślił, a ludziki to kupują i już się spotkałem z komentarzami, że jest geniuszem :]
@Medium czyli głos na Konfę :]
2
@arasz1819 Jako prezydent takiego posta by nie wstawił, bycie na opozycji rządzi się swoimi prawami
2
@arasz1819 Jeśli będzie Cię bolała pupa to może być i na konfe
1
@barcelonaLM Nie, nie, nie. Jeżeli ktoś aspiruje do pewnego stanowiska, a czyni to od kilku lat, to niech będzie świadom, że wszystkie jego poczynania są obserwowane przez pewien pryzmat. No chyba, że jest idiotą, to wtedy pewne rzeczy się kasują. Kim jest Krzysztof odpowiedz sobie sam.
5
@Medium dobrze wiedzieć, że Twoim celem jest mój bolący otwór. Życie jak w Madrycie :]
6
@arasz1819 Ja uważam, że w tym kraju nie ma na kogo głosować... Choć pewnie wielu sądzi tak jak ja
7
@arasz1819 Jak podsumować Konfederacje? Nikt nie musi robić absolutnie nic żeby cały świat dowiedział się że to banda idiotów :D
1
@P33ck dlatego mówię, że się głosuje na mniejsze zło. Tak było, jest i jeszcze długo będzie, bo Polska to kraj ludzi, którzy liznęli Zachodu, ale mentalnie ciągle Wschód. Oczywiście to bardzo uogólniając.
@Azi z jednej strony tak, ale z drugiej młodzież ich łyka. Mentzen wie jak do nich dotrzeć tiktokami i innymi pierdami. Ja bym nie lekceważył tego, bo zaraz się okaże, że dostaną prawa wyborcze i nagle Kondfa 10%. Ludzie są zmęczeni PO-PiSem, a te lumpy czają się licząc na łatwe głosy zniechęconych waląc takimi populizmami, że strach. Nie udał się Korwin, nie udał się Bosak, nie udał się rapujący Berkowicz, to liczą na dzieckoryjnego Mentzena.
5
@arasz1819 to sobie przypomnij, jak wtedy Zachód reagował. Gdyby nie heroizm Ukraińców i indolencja w ataku Rosjan, to Zachód palcem by nie kiwnął. Na tamten moment 100% racji.
Poza tym źle napisał? Raczej dobrze, bo dokładnie to samo rządzący mówili, apelowali, by zachód reagował bardziej, szybciej, mocniej.
Z Niemcami to prawie rok się męczyliśmy, by w końcu wysłali wsparcie takie jak należy.
4
@barcelonaLM no tyle, że takie gadanie raczej działa na zasadzie takiej, by wywoływac presję na zachodzie i budować nastroje antyzachodnie. Wymuszać na nich reakcje. Dokładnie to samo robimy z Niemcami przez ostatni rok, wyśmiewając Scholza
5
@michal26 Chyba Michał nie rozumiesz wypowiedzi gościa, którego próbujesz bronić. "Na dniach BĘDZIEMY świadkami....bla bla" To jest stwierdzenie czegoś co nastąpi. On nie gdyba, on się nie zastanawia, on stwierdza. Jesteś inteligentym gościem i zapewne widzisz różnicę. On straszy, on mówi, że to co wypracowaliśmy przez lata dało dupy itp. I wy takiego człowieka bronicie? Za taki wpis ruski kundel powinien być już w Moskwie, a on tylko został odsunięty w tej śmiesznej partii na bok.
1
@arasz1819 Nawet jeżeli dostaną 10% to co? Oni i tak nic nie zrobią. Już Kukiz z hasłem "zniszczyć wszystko" był bardziej konkretny niż bajki z konfederacji. A każdy normalny człowiek jak zacznie się przyglądać bliżej jak oni funkcjonują to sam dojedzie do wniosku że w polityce nie ma partii która bardziej gada jedno a robi coś zupełnie innego.
4
@Azi nie lekceważ głupoty młodych ludzi. Oni może lepiej w pare innych rzeczy, ale jeżeli chodzi o politkę to się nią nie interesują i jak Sławek popierdoli chwilę w telefonie kilka banałów to mogą zwariować masowo. Oby nie, czego sobie i Państwu życzę.
3
@arasz1819 tak, jestem inteligentnym gościem, dlatego dostrzegam coś takiego jak domniemanie.
Podam przykład.
"Niedługo PiS całkowicie zawładnie tym krajem, wyzbędzie się demokracji i będziemy mieli pozamiatane. Opozycja nic nie robi w tym kierunku, choć oczywiście naobiecywała, że będą temu przeciwdziałać".
To jest przykład 1:1 w zastosowanym mechanizmie przekazu.
Mówiąc takie coś podaje się nad interpretowany scenariusz, by podkreślić bierność drugiej strony. W tym przypadku opozycji.
Działa to NA KORZYŚĆ opozycji, bo gdyby każdy tak myślał, to zmusilibyśmy polityków opozycji.do racjonalnego działania. A tak dalej obserwujemy, co obserwujemy.
Wg mnie Bosak zasugerował, że za chwilę będą walki w Kijowie a Zachód nic z tym nie robi.
Przypomnieć Ci, jak Ambasador Ukrainy wybiegł z płaczem z gabinetu MSZ Niemiec, bo dowiedział się, że Zachód nie planuje reagować i Ukraina musi liczyć sama na siebie? Zapomniałeś już o tym?
Bosak moim zdaniem bardzo słusznie tutaj zwrócił na to uwagę. Zresztą cały czas podkreśla jak to bardzo Niemcy w dupie mają Ukrainę po dziś dzień.
To Braun szkodzi podsycając nastroje Antyukraińskie, a także Korwin, który musi swoje idiotyzmy głosić na twitterku.
Ja akurat mam gdzieś Bosaka. To, że najbliżej mi do Konfy, nie oznacza że mam być ślepy, natomiast Ty nie patrzysz moim zdaniem obiektywnie i dostrzegasz jedną stronę medalu, nie widząc drugiej. Dla Ciebie to narodowiec i przywalasz się do niego tylko dlatego, że powiedział coś, co wówczas było oczywiste. Każdy analityk Ci potwierdzi, że zachód pierwsze 3 dni nie robił NIC i czekał.
A walki na ulicach Kijowa faktycznie miały miejsce. Była nawet próba zamachu na Żeleńskiego, na szczęście zgaszona w zarodku.
Ukraina na szczęście jest krajem opętanym przez służby :) to ich uratowało.
Ja tu nic kontrowersyjnego nie widzę.
2
@michal26 sorki Michał, ale jak piszesz farmazony to ja te farmazony muszę wytknąć. "Wg mnie Bosak zasugerował, że za chwilę będą walki w Kijowie a Zachód nic z tym nie robi.
Po raz drugi napiszę. Nie zasugerował, nie rozważał, nie dywagował. ON NAPISAŁ, ŻE BĘDZIE TAK A NIE INACZEJ..... to jest różnica. Ten Twój przykład to zupełnie z czapy wzięty żeby uwiarygodnić to co mówisz. Tak to nie działa. Kto pisze w sposób jasny, pewny i określony, ma prawo być z tego rozliczany. Bez urazy, ale od lat znam Bosaka i jest on idiotą kompletnym. Typowym Dyzmą, którego nauczyli ładnie mówić i wycisnęli pryszczę z mordy. Nie on pierwszy i nie ostatni zabrał głos tam gdzie nie powinien nawet sprzątać. I taki człowiek kandydował na Prezydenta RP. Może nie jest to najbardziej respektowana fucha patrząc na Dudę, ale jednak to Prezydent. Czy Bosak kiedykolwiek sprostował swoje wizje? Pewnie nie, bo przekaz poszedł. To najważniejsze dla motłochu. A czy on się ziścił to już sprawa drugorzędna.
6
@arasz1819 Tyle,że tak to właśnie miało być. Zachód się zdziwił i było im to nie na rękę,że Ukraina szybko nie padła. Cały czas zresztą część państw lawiruje aby za mocno sie nie angazować i pojawia sie narracja aby Ukraina w końcu ustąpiła Rosji.
2
@arasz1819 @michal26 to zdecydowanie jest osoba której nie przekonasz do jakiejkolwiek patologii w konfie. Więc @arasz1819 nie wiem czy jest sens dyskusji, Korwin z ekipa mógłby z kacapami do stołu z wódeczka usiąść, a i tak by stwierdził, że to jakis ukryty plan i oni nie sa za Rosjanami itd. @maroon skad wiesz jak miało być? To był start wojny i nikt nie wiedział jak ma być oprócz Bosaka, któremu było na rękę pojechanie po Zachodzie by nam Polakom pokazać jak i nas Zachód wydyma.
0
@tbas Cytując klasyka - "Nie wiem ale się domyślam".
0
@maroon a no to pozostaje mi nic nie powiedzieć :D
4
@tbas no nie. Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, że nie widzę patologii w Konfederacji, bo widzę. Otwarcie przyznaje to o Braunie czy Korwinie, a także konflikt wewnatrzpartyjny to wybitna patologia.
Wiele rzeczy dostrzegam, ale w tym wypadku nie dostrzegam niczego z czym bym się osobiście nie zgodził, bo pamiętam nastroje na początku wojny i pamiętam wkurzenie wszystkich, że Zachód Europy nie reaguje. Tylko Anglosasi i kraje bałtyckie.
Niemcy i Francja to sobie elegancko czekały na to, jak sytuacja się rozwinie. Typowy niemiecki pragmatyzm miał miejsce.
Faktem jest tez to, że NATO szkoliło Ukrainę i wabiło ich zarówno do UE, jak i NATO (2008 rok. Mówi to Panu coś?)
Ukraina MOGŁA czuć się opuszczona przez zachód.
Na szczęście wywalczyli sobie tę pomoc, bo zwyczajnie niektórym państwom zachodu zwyczajnie wstyd (może pisząc bardziej pragmatycznie, obywatele tych krajów wymusili na swoim rządzie)
1
@maroon no tak właśnie było i próbuje mi się wmówić, że nie i że jestem fanboyem Konfy xD
1
@arasz1819 no ja to widzę akurat inaczej. Do Bosaka jak najbardziej można się o wiele rzeczy przyczepić. Ja np. Twierdzę, że jest do bólu wyuczonym mówcą, dzięki czemu świetnie sobie radzi w dyskusjach, ale...mi to nie odpowiada. Nie ufam takiemu czemuś, bo właśnie to przypomina Karierę Nikosia Dyzmy.
Oprócz tego przecież ma poglądy narodowe, które nie raz i nie dwa powodowały u niego brak optymizmu.
Mogę się zgodzić, że powinien użyć w tym twicie trybu przypuszczającego i by nie było w ogóle dyskusji.
Natomiast faktem jest, że 25 lutego TAK TO WYGLĄDAŁO.
Ty się doszukujesz tutaj szczucia.
Ja się dopatruje jedynie typowego, politycznego pierdalamento w trybie "Real Time"
1
@michal26 "Faktem jest tez to, że NATO szkoliło Ukrainę i wabiło ich zarówno do UE, jak i NATO (2008 rok. Mówi to Panu coś?)" rozwiń swoją myśl. A @arasz1819 pisze ze Bosak nie pisał że Zachód nie reaguje, tylko że nie zareaguje wcale. A to bardzo duża różnica o co chodzi w tej dyskusji.
0
@arasz1819 bezsprzecznie, typowy Dyzma to Tusk.
0
@arasz1819
Miernota bez wykształcenia
Znalazł zajęcie jako Polityk bo nic nie potrafi
0
@tbas były próby jeszcze za Tymoszenko i Juszczenko, by Ukrainę wrzucić i do UE i do NATO. Zablokował to dopiero Janukowycz. UE i Bush robili wiele, by do tego doprowadzić.
Od 2014 roku Ukraińcy byli szkoleni przez wojska NATO. Zarówno Lisowski, jak i Wolski o tym mówili nie raz.
0
@michal26 Mówisz o pomarańczowej rewolucji? Chłopie to nie była próba wrzucenia UA do UE czy NAto a obrona by nie być w Rosji.
1
@tbas nie o tym kompletnie mówię. Zapodam Ci filmik, jak nie zapomnę
0
@michal26 ok, niczego innego nie znam.
0
@tbas
KAPITALNY dokument moim zdaniem. Polecam ten kanał.
Teraz mogę Ci trochę szerzej wyjaśnić.
Ogólnie jasnym jest, że Ukraina TEŻ CHCIAŁA do UE i do NATO. Stąd pomarańczowa rewolucja, która była swoją drogą współfinansowana z zachodu, ale nie zmienia to faktu, że Ukraińcy chcieli uciec spod rosyjskiego buta.
Innymi słowy - jedno nie wyklucza drugiego. Zachód swoimi zakusami na Ukrainę, w tym poparciem Busha akcesu do NATO (wiemy jak się to odbywa. Muszą być najpierw wewnętrzne rozmowy) trochę działał na nerwy Putinowi (nie usprawiedliwia to wojny!!)
Możliwe, że to nie był 2008 a wcześniejszy rok. W każdym razie za Busha.
No a potem NATO normalnie szkoliło oficerów ukraińskich. Oczywiście nie tak, jak np. my mieliśmy szkolenia. To zresztą uratowało Ukrainę, bo mają zachodni sposób walki i dlatego tak sobie radzą.
I do meritum.
Przez lata było oficjalne wsparcie, próba wyrwania podstępem Ukrainę z rosyjskiego buta, co Ukrainie oczywiście odpowiadało i być może to i z ich inicjatywy miało miejsce.
Przyszło co do czego, to ograniczono się do przekazywania informacji, wywiadu, etc.
Ukraina musiała sama sobie to wyrwać, przeciwko naturze, przeciwko rywalom, parafrazując klasyka.
No i jak pokazali, że można, to wtedy rzucili się z pomocą...
Do dzisiaj mam obraz płaczacego ambasadora Ukrainy w Niemczech, który wyszedł z płaczem, bo usłyszał, że muszą sami sobie radzić...
Aha. No i a propos tej pomarańczowej rewolucji, to oczywiście też mowa była i o tym w sumie, bo po namysle stwierdzam, że chyba nie da się tego oddzielić od tego o co mi chodziło. No, ale wydarzenia jednak inne :)
Bo tam jednak Juszczenko wystąpił z akcesem do NATO, a pomarańczowa rewolucja to wiadomo czemu miała miejsce :)