- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1273 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
176
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
7
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1273 Culés
1
W kontekście nowego rodzaju "dźwigni", pozwalających na rejestrację zawodników latem, np. Messiego, Inigo czy innych bez kwoty odstępnego, ta informacja o sponsorach może być o tyle prawdziwa, że ciekawym rozwiązaniem by było, pamiętając, że w przypadku braku redukcji wynagrodzeń dalej mamy zasadę 1/4, zrobienie czegoś takiego:
1. Sprzedać jednego gracza, niekoniecznie za wielkie pieniądze, np. takiego Lengleta.
2. Z tych 1/4 dzielimy pieniądze na małe kontrakty, które zaoferujemy piłkarzom oficjalnie.
3. Dokonamy renegocjacji kontraktów sponsorskich w taki sposób, że zmniejszymy przychody klubu z ich tytułu znacznie, a w zamian ci sponsorzy staną się dodatkowymi sponsorami ściąganych piłkarzy na kwotę różnicy pomiędzy "prawdziwym" kontraktem, a tym podpisanym.
Oczywiście uda się to tylko raz, bo za chwilę Tabas się znowu zesra ze złości i nakaże rejestrację i zgodę La Ligi na zawieranie umów sponsorskich, które mają mieć wpływ na FFP xD
0
chyba, że już wprowadzili jakąś klauzulę generalną obejścia przepisów FFP, coś na zasadzie naszej klauzuli obejścia prawa podatkowego, wtedy to pewnie nie przejdzie.
2
@Destroyer_of_Worlds Ta. Tylko, że to jest oczywisty wał. Większy niż wykupienie Neymara. Będą z tego kłopoty.
0
@LS czemu wał, rozwiązanie a'la Leo Beenhakker i Tyskie.
1
@Destroyer_of_Worlds Bo nie po to zakazują czegoś, żeby obchodzić ten zakaz za pomocą pośredników. Jeśli Leo jest zakontraktowany przez Barcę i ta płaci mu 10mln na czysto plus np. 20mln w procentach, to nadal Barca płaci mu 30mln. Tylko jakąś pokrętną interpretacją można uznać, że to nie jest z kasy klubowej. A w drugim scenariuszu Leo jest zakontraktowany przez Barcę za 10mln, a 20mln płaci mu np. Nike. To dla kogo pracuje Leo, Barcy czy Nike? Nie łykam tego i LaLiga też nie łyknie. Chyba, że w jawny sposób zignoruje swoje przepisy.