- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1159 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
4
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1159 Culés
2
Nie no, ale Laporta zrobił sobie wczoraj jaja z kibiców. Drugi klasyk z rzędu bez mozaiki... Zawiodłem się.
Ogółem to jego kadencja póki co słabo moim zdaniem. Mogłobyć dużo lepiej. Jeżeli chodzi o wynik, to póki co Xavi w tym sezonie przechodzi moje oczekiwania przed sezonowe, czyt. PK/SPH do wygrania, walka do końca o LL, jedynie w pucharach zawiódł gdzie oczekiwałem samego wyjścia z grupy. Jeżeli chodzi o sam klub, to Laporta ma plusa u mnie za obniżki kontraktów, rozpoczęcia prac nad Espai Barca, czy chociażby dźwignie. Na minus jednak leci to, że za duża większość poszła w transfery z tych dźwigni zamiast w obniżkę opłat za kontrakty, teraz kosztuje to klub kolejne sezony z męczarniami. Moim zdaniem rozwiązanie z transferami miało mieć za zadanie naprawę finansów w krótkim terminie, póki co nie dało to rozwiązania, wyniki nie są takie, aby poprawiły znacznie finanse, mimo że są tak naprawdę dobre.
Minęły już dwa lata od przyjścia Joana i wizerunek klubu zdecydowanie się pogorszył, wpłynęło na to odejście Messiego bardzo mocno, ale też wiele innych aspektów, jak chociażby te trzy - zatrudnianie rodziny i przyjaciół do klubu, sytuacja z Koemanem, czy caso Negreira. Wizerunek klubu mocno ucierpiał przez te trzy aspekty. Kolejne można wymieniać, jak Superliga, która podzieliła mocno kibiców piłkarskiej, wojenki z Tebasem, w których bardzo mało nasza strona korzysta z argumentów przeważnie kontrując o tym, że klub jest atakowany. Póki co wygląda to bardzo słabo, bo Barcelona na tym w ogóle nie zyskuje, tylko ciągle traci. Sponsorów póki co nie zyskujemy wielu, jak to obiecał po przyjściu Joan. Póki co ciężko wygląda poprawa finansowa Barcelony, jest lepiej, ale nie jest to znaczna poprawa, tylko odłożenie sytuacji w czasie, zamiast jej ukrócenie i odłożenie za jednym zamachem.
Jeszcze dodam jedną rzecz do tego, a mianowicie budowa kadry. Mając najlepsze pokolenie w La Masii od dawna plus młodego, rozwojowego trenera, który cały czas mówi, że ta drużyna się musi rozwijać, to kompletnie głupia była decyzja o postawieniu na wynik, bo rozwój dałby więcej Barcelonie w kilku aspektach, jak wizerunek, mocno by to poprawiło dla młodych zawodników i Ci byliby bardziej zachęceni ku przejściu do naszego klubu, gwarantowałoby zarobek na młodych, którzy mają potencjał, ale nie na pierwszy skład. Do tego Ci, którzy by odpalili, to z czasem by dzieki temu mocno Barcelonie oddali w zdobywaniu pucharów. Powolna budowa, to powinno być coś na czym klub powinien był się skupić. Była to jedna z niewielu opcji Laporty, a on wybrał tą krótkoterminową i Barca ma dalej te same problemy.
Podsumowując, poprawił sytuację finansową klubu, ale tylko na krótki termin, jestem zdania, że na dłuższy okres wyjdzie to gorzej klubowi. Wizerunek klubu wypada póki co gorzej, a nie widać potencjału ku poprawie. Tutaj nie mam ochoty dyskutować na temat Laporty, tylko chcę poznać opinię innych na temat obecnej przygody Joana, zapraszam więc do podzielenia się opinią na ten temat.
@JarekS
1
@Rewolucja123 Największy błąd Laporty po powrocie to zatrudnienie trenera z ligi katarskiej, który dopiero uczy się trenerki i rzucenie go na głęboką wodę dając mu transfery za 150 milionów.
0
@Bartas7VeB zgadzam się z tym. Powinien mu dać spokojnie się rozwijać, tak samo zespołowi pełnemu talentów.
0
@Rewolucja123 Xavi to przede wszystkim powinien pójść drogą Xabiego Alonso i przejąć jakieś rezerwy a później klub pokroju Bayeru. A tak Xavi się uczy trenerki w Barcelonie co kosztowało nas odpadnięcie w grupie Ligi Mistrzów, przegrany dwumecz z United i teraz dwumecz z Realem.
0
@Bartas7VeB to był w Katarze. Powinien dostać czas lub jak piszesz, ale nie chce mi się pisać na ten temat, bo wolałem zobaczyć opinie innych.