La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1193 Culés

0

"W celu zamortyzowania transakcji musieliby otrzymać 90 mln euro" nie rozumiem co to za glupoty, chłop zrobił double-double, zapłacili 60 to skąd 90. Umie ktoś wyjaśnić?

1

@MarshallLAW jego występy nie mają w tym kontekście żadnego znaczenia, natomiast też nie rozumiem, skąd wzięło się to 90 mln. Mimo wszystko moim zdaniem Raphinha jest ostatni w kolejce do sprzedaży, biorąc pod uwagę naszych skrzydłowych.

1

@MarshallLAW 60 mln za transfer plus 12mln za rok gry na kontrakcie 5-cio letnim. Poprzez rok gry zamortyzowało się 24mln €. Ponieważ 60 mln rozbite jest również na czas trwania kontraktu. W sumie Raphinia kosztuje klub w ciągu 5 lat 120mln euro. Dlatego dzielimy 120mln/5 co daje 24mln za rok. Odejmujemy 120-24 = 96mln do zamortyzowania piłkarza.

Ps. I to wszystko bez ewentualnych bonusów zapisanych w kontrakcie.

1

@syngoku1 No ale przecież jego tu nie będzie przez kolejne 4 lata kontraktu, to czemu wlicza się tam 5x12mln, jakby nadal pobierał pensje przez kolejne lata?

1

@syngoku1 od kiedy pensja wlicza się w wartość zawodnika? xD

0

@Yoshi94 nie w wartość tylko w kwotę do amortyzacji. To dwie różne rzeczy.

0

@RosjaninBut ale całość kontraktu musisz wypłacić. Nie wiadomo jeszcze jakie ma zapisane bonusy i ile już z tych bonosów zostało wypłacone

0

@RosjaninBut dodatkowo w Hiszpanii działa system zamrażania środków na całość trwania kontraktu.

0

@syngoku1 czyli nawet nie wiesz co to amortyzacja xD wygłupiaj się dalej..

1

@Yoshi94 chłopie. Sugerując ze wartość zawodnika to kwota do amortyzacji jesteś w błędzie. Amortyzajcja to zużycie środków (najczęściej trwałych) wiąże się z nią sama transakcja nabywcza (w tym przypadku kwota zakupu piłkarza) oraz koszty operacyjne wydatkowane na utrzymanie ( w tym przypadku koszt obsługi piłkarza czyt. Pensja).
Dlatego należy sumować wszystkie wydatki tej obsługi. (Czyt. Koszt transferu i pensja podzielone przez lata kontraktu - użytkowania).
Amortyzować można jedynie środki stałe przedsiębiorstwa którym bez wątpienia jest piłkarz podpisujac umowę na czas określony w umówię.
Co tu jeszcze trzeba tłumaczyć.
Mam nadzieje ze wyczerpałem temat.
Pozdrawiam. Pytanie, czytanie i uczenie się to nasza codzienność. Tak ze polecam, zamiast krytykować może watro douczyć sie czegoś, choćby z larambli.

konto usunięte

0

@syngoku1
Amortyzuje się to, z czego korzysta się dłużej niż rok. Amortyzacja polega na tym, że wydatki poniesione na nabycie tego czegoś rozkłada się (zalicza do kosztów) na wszystkie lata korzystania z tego. Wcześniejsze sprzedanie tego czegoś kończy amortyzację, a niezamortyzowaną kwotę zalicza się do kosztów. Żeby na transakcji nabycia tego czegoś nie stracić, trzeba to sprzedać za kwotę równą kwocie niezamortyzowanej.

Raphinha kosztował 58 milionów euro (bez bonusów), a wobec tego roczna amortyzacja wynosi 11 milionów sześćset tysięcy euro. Żeby na jego transferze Barca nie straciła, powinna go "sprzedać" za co najmniej 46 milionów 400 tysięcy euro.

Wynagrodzenie Raphinhi nie podlega amortyzacji, bo jest wypłacane za okres roczny, a takich wydatków się nie amortyzuje. Nic mi nie wiadomo o tym, żeby Raphinha otrzymał wynagrodzenie z góry lub żeby miał je otrzymać za cały okres kontraktu, nawet jeśli go nie wypełni. Nie ma więc powodu, by uwzględniać wynagrodzenie, do którego prawa nie nabył.

Kwota 90 milionów euro miałaby zapewne pokryć całość wydatków związanych z zatrudnieniem Raphinhi, łącznie z bonusami i jego wynagrodzeniem za ten sezon, ale to nie ma nic wspólnego z amortyzacją. Gdyby Barcy udało się Raphinhę "sprzedać" za taką kwotę, to można by powiedzieć, że Raphinha grał dla niej za darmo.

0

@barejant pierwszy akapit w punkt, z tym że piszesz o sprzedaży. I ona rzeczywiście kończyła by amortyzację kosztów stałych tj. Pensja.
Z tego co wiemy, na chwilę obecną, Raphinha nie zamierza odchodzić z klubu. To powoduje wyliczenia Barcelony, uwzględniając koszt stały tj. Pensję, gdyż w przypadku otrzymania odpowiedniej kwoty oraz niechęci Raphinhi na sprzedaż, Barcelona zmuszona była by zerwać kontrakt jednostronnie, co powoduje przymus wypłaty całości kontraktu.

Co do drugiego akapitu. W Hiszpanii widnieje przepis o poświadczeniu majątkowym klubów, które przeprowadzają transakcje ( po to między innymi plany wykonalności). Odpowiedz na resztę akapitu znajduje się w pierwszym akapicie.

Co do ostatniego to czyste gdybanie, i odnosi się do danych których nie posiadamy.

Konkludując. Nasza dywagacja sprowadza się do jednego, w naszym odrębnym rozumieniu słowa sprzedaż - odejście(zwolnienie).

Dziękuję nie mniej za odpowiedź.

Ps. Amortyzacja obejmuje koszt nabycia oraz obsługę. Kiedy dokonujemy zakupu maszyny produkującej tabletki, to amortyzujemy jego obsługę np. Olej, serwis, części zamienne, naprawy. Nazywa się to „koszt obsługi” najczęściej jest regulowany gwarancja i wymagany, i jest uważany jako koszt stały podlegający amortyzacji. Analogicznie wiec, pensja jest również amortyzowana, gdyż jest traktowana jako koszt obsługi.

0

@syngoku1 "Wspomniałem wyżej, że do limitu wydatków wliczają się między innymi amortyzacje zawodników. Jeżeli ktoś śledzi nasze kanały, w tym zwłaszcza podcasty, to wie, że jest to nic innego jak zapłacona za zawodnika kwota odstępnego podzielona przez lata jego kontraktu. Czyli na przykład Philippe Coutinho, który kosztował 135 mln euro i podpisał kontrakt na 5,5 sezonu amortyzuje się w wysokości 24 mln euro na sezon. Jest to zupełnie niezależne od jego pensji oraz tego czy jest naszym zawodnikiem. 24 mln euro na sezon tytułem samej amortyzacji, która pomniejsza wartość księgową zawodnika i wlicza się co sezon w limit wydatków La Liga"
@michalgajdek kolega mówi że się mylisz, choć wg mnie masz rację.

0

@Yoshi94 zgadza się. Lecz po raz kolejny mówimy wyliczeniach Barcelony w przypadku kiedy trzeba zwolnić Raphinhe, a nie sprzedać. Dlatego nazywają ta amortyzacją piłkarza. Ponieważ liczą całość kosztów które należy ponieść w przypadku takiego scenariusza.
Nie rozumiem, co tu jest jeszcze do wyjaśniania.

Ps.

Podam przykład ponieważ zajmuje się tym na co dzień. Kończąc pytaniem.

Kupujemy maszynę produkująca tabletki. „Fetta”.
Ka maszyna kosztuje ( dla przykładu wybiorę pierwsza lepsza okrągła kwotę ) 1mln.

Dostajemy gwarancje na 10 lat i tyle tez chcemy korzystać z takiej maszyny. Po 5 latach chcemy ja sprzedać. Dodatkowo gwarancja wymusza na nas serwis który kosztuje 20k/rok. Za ile sprzedasz maszynę po 5 latach aby wyjść na 0, biorąc pod uwagę ze zamortyzowałeś 5 lat wartości maszyny.

0

@syngoku1 co do Raphinii to nikt nie zamierza go zwalniać więc to argument z dupy.
A co do maszyny to musiałbym wiedzieć ile ta maszyna wygenerowała mi czystego zysku, by wiedzieć ile potrzebuje by wyjść na zero.

konto usunięte

0

@syngoku1
Nie amortyzuje się wydatków, które dotyczą tylko jednego okresu obrachunkowego. Zatem wszelkie wydatki związane z bieżącym używaniem składnika majątku są księgowane w koszty na bieżąco. Podstawę amortyzacji stanowi wartość początkowa składnika. Ta wartość może wzrosnąć, jeżeli składnik zostanie później ulepszony. W przypadku Raphinhi wartość początkowa to 58 milionów euro i to ta właśnie kwota podlega amortyzacji. Jego wynagrodzenie roczne nie podlega amortyzacji, bo nie ma żadnych podstaw, by rozkładać je na kolejne lata. Nie amortyzuje się również kosztów takich jak olej, serwis, części zamienne i naprawy, bo takie koszty nie wpływają na wysokość wartości początkowej składnika.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?