La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1659 Culés

3

Nie zdziwi mnie, jak Xavi na pivocie w przyszłym sezonie będzie już dzieciaka z juvenilu dać, aniżeli Nevesa. Pewnie będziemy oglądali Garcie, czy Christensena na tej pozycji, a Neves, jak Kessie, ławka. Oby do tego transferu nie doszło.

1

@Rewolucja123 Generalnie takiego zawodnika jakiego potrzebujemy to na rynku nie ma, a przynajmniej nie na takim poziomie. Chyba tylko Rodri byłby idealny. Pytanie czy Xavi grając na 4 pomocników nie szykował drużyny do przyszłego sezonu bo wiedział co się świeci

1

@BulaKG Na takim poziomie na jakim chcielibyśmy, aby grał zespół, to jeszcze nie ma. A jak są, to największe kluby posiadają takich. Trzeba postawić na trochę gorsze opcje, a nie rekompensować mocnym nazwiskiem z liczbami, które nie pasuje do systemu, jaki chce trener. Mamy kilka opcji, Zubimendy, Guido, Amrabat. Wcześniej był rozwojowy Kamara, ale klub go nie sprowadził, a był bez kontraktu (rok temu). Parę przykładów z brzegu. Każdy jest lepiej pasującą opcją do systemu Xaviego od Nevesa.

0

@Rewolucja123 I który z nich byłby w stanie przejąć rolę Busiego? Często był jedynym pomocnikem w naszej drużynie w fazie ataku potrafiącym rzucić niekonwencjonalne prostopadłe podanie które zaskakiwało obrońców, do tego tworzył ten bufor bezpieczeństwa pozwalający zagrać na siebie trudną piłkę przy pressingu rywala, za co niestety często mu się obrywało przy niepowodzeniu Czy transfer któregokolwiek z nich pozwoli na grę typowym 4:3:3 z szybkimi skrzydłowymi nie zmuszając środkowych obrońców do długich piłek? Przesunięcie De Jonga, mimo różnic w grze, mogłoby być optymalne bo juz za Koemana grając na SO dawał ciekawe warianty taktyczne w przejściu z fazy obrony do ataku, jednak w wielu innych aspektach miał braki na tej pozycji. Na średniaków Franek byłby wg. mnie opcją dobrą. Czy któryś z wymienionych zawodników byłby w stanie zagwarantować wiecej? Ja i tak odnoszę wrażenie że Xavi szykował zespół na grę z fałszywym LS Gavim i lewym obrońcą jako skrzydłowym. Gavi, Pedri, De Jong i do tego Gundogan byliby w stanie zdominować każdy środek pola i braku typowego DM w destrukcji bysmy nie odczuli

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?