La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1348 Culés

0

2

@negreanu To samo co z armią przyszłości związku radz.... federacji kacapskiej.
Czyli kompletnie nic, jak zawsze w komunistycznym eldorado.
Z resztą o czym mowa, świat zachodni nie ma zbyt dużych osiągnięć w manipulacji genami a Chińczycy są tak zdolni, że od 40 lat próbują zrobić "własny" silnik odrzutowy i bez widocznych efektów (no są efekty, ponoć już mogą zacząć produkcję seryjną jednego modelu silnika wydajnościowo podobnego do francuskich konstrukcji z 1991 roku).
A żeby było śmieszniej, nie budują go od zera tylko próbują ukraść technologię przez co latami skupowali zachodnie cywilne i ruskie wojskowe samoloty, tylko po to żeby dobrać się do silnika.
Więc można sobie wyobrazić, że ich super odporni żołnierze max co będą potrafili to nie zdechnąć na raka przed 30 rokiem życia.

0

@Tasde Kraje zachodnie przenosząc produkcję sporo rzeczy do Chin to można było przypuszczać, że Chińczycy będą chcieli z tego skorzystać i na podstawie rozwiązań przez nie stworzonych coś spróbują zrobić własnego.
Czas pokaże co z tego wyniknie, ja obstawiam że przy tych badaniach pewnie część osób pochoruje, umrze, ale to dla nich żadna strata (dla rządzących).

0

@negreanu No właśnie, Chińczycy kradną technologię ale sami mają problem z jej stworzeniem i gdy coś jest cięższe to po prostu sobie nie radzą.
A tak jest właśnie z silnikiem odrzutowym, gdzie oni na bazie ukradzionych silników próbowali odtworzyć własny i dłubią to od lat '80.
A silnik odrzutowy mimo, że jest dość skomplikowany to jednak jest dość starą koncepcją i seryjnie go klepią od lat '50.
Można powiedzieć, że od wybudowania pierwszego samolotu do wybudowania pierwszego silnika odrzutowego mija prawie tyle samo lat, co chińczykom mija od ukradzenia silnika odrzutowego do skopiowania go tak by działał.
No a technologii modyfikacji genetycznych nie ukradną, więc można sobie wywnioskować, co im z tego wyjdzie.

0

@Tasde Warto dodać, że teraz mają też utrudnione pole, bo USA blokuje im dostęp do pewnych elementów, podzespołów, przez co też w jakimś stopniu na pewno wydłużają się im procesy produkcji, itd.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?