La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1348 Culés

2

Ślub - czy warto?

Jestem jeszcze "młody" (chociaż 2 już jest z przodu) i dzisiaj w pracy tak rozważałem, czy warto (będąc mężczyzną) brać ślub w tych czasach?

Tak sobie myślałem dzisiaj i kurde większość małżeństw, które znam, to jest ze sobą nieszczęśliwa. Wieczne kłótnie, groźby, zero perspektyw i wspólnych celów. Rutyna dom-praca i tak w kółko przez cały rok i tak ludzie żyją z dnia na dzień. U mnie niestety mama lekko wykorzystała tatę, który musiał robić sporo nadgodzin w pracy i z dnia na dzień relacje z nim były coraz gorsze. U sąsiadów jest podobnie. Sąsiadka jak przychodzi na kawkę (bez męża) to cały czas skarży się na swojego "wybranka". Oprócz tego coraz więcej rozwodów na świecie, walk o dzieci (wczorajszy post na tej stronie m.in). Niedawno sytuacja z Hakimim, który przeznaczył swój majątek na stronę matki. I jeszcze te dzisiejsze czasy, w których kobiety po prostu mają lepiej będąc w małżeństwie.

Z drugiej strony łatwo mówić/pisać takie rzeczy w wieku 20 lat, gdzie z łatwością się podróżuje, poznaje nowych ludzi, ale co jak styknie 40 czy 50? Wtedy samotność może dobić człowieka.

Jednak moim zdaniem to ślub = postawienie krzyżyka pod wieloma względami. Ślub z "tą jedyną" to też rzecz prawie niemożliwa. Każdy myśli, że obecna laska to jest ta jedyna, a potem wiadomo jak to jest. Mam znajomego lat 25, który ożenił się z 2 lata temu. Wiadomo na początku zakochanie, motylki, ale teraz pojawiają się problemy życiowe, przyzwyczajenie i kto wie co będzie za 3/4/5 lat?

0

@Cotutajsiedzieje A czemu nie? Jak kogoś kochasz to pewnie, że warto.

6

@Cotutajsiedzieje To więc sam sakrament ślubu jest zły, czy źli są ludzie?

0

@Cotutajsiedzieje Skąd jesteś?? Ja mieszkam w Krakowie, nikt z moich znajomych z miasta nawet nie myśli o ślubie przed 30stką, oczywiście pewnie takie osoby się znajdą ale w moim otoczeniu takich nie ma. Natomiast wśród znajomych z mniejszych miast ślub w wieku 20 kilku lat jest czymś normalnym.

Natomiast na pytanie czy warto, moim zdaniem jak jesteś kogoś absolutnie pewien i jesteście razem kilka lat to czemu nie, ale w przeciwnym razie nie spieszyłbym się. Ślub do niczego nie jest potrzebny.

7

@Cotutajsiedzieje Wieczne kłótnie, groźby etc. to nie jest przecież sprawa ślubu, a ludzi, którzy albo nie potrafią się dogadać, albo po prostu do siebie nie pasują. Papierek, czy ceremonia nie zmienia magicznie udanej pary w nieudany związek.

Osobiście wydawanie tysięcy złotych na ślub i wesele mija się z celem i jest dość bezsensowne. Lepiej moim zdaniem te pieniądze przeznaczyć na fajną podróż czy inne atrakcje dla pary. Jednak trzeba też pamiętać, że wiele kobiet marzy o ślubie i weselu, więc warto jest się dogadać w tym temacie. Też z moją narzeczoną stoimy przed decyzją co zrobić ze ślubem i coraz bardziej jesteśmy przy opcji, by zrobić ślub na parę osób, bez wesela. Ewentualnie jakieś przyjęcie dla rodziny.

A życie na kocią łapę też jest moim zdaniem w porządku, z tym że tutaj pod względem prawnym jest to inaczej rozliczane i ślub ma parę zalet. Jednakże jeśli ludzie potrafią się dogadać, są w miarę rozsądni i chcą pracować nad związkiem, to czy życie na kocią łapę, czy małżeństwo będzie dla nich praktycznie tym samym.

2

@Cotutajsiedzieje Czyli podajesz jednostkowe przykłady ludzi z otoczenia, którzy ewidentnie się pośpieszyli lub od początku do siebie nie pasowali, by uznać, że ślub jest zły xD a może to ludzie są teraz sp..., bo przy najmniejszych problemach w związku myślą o rozstaniu, rozwodzie lub żalą się innym. Beke też mam z tego "praca-dom-praca" - właśnie odkryłeś, jak wygląda tzw. proza życia. Niektórym to chyba się wydaje, że wszystko powinno być przyjemne, łatwe i "niestresujące".

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?