La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 883 Culés

7

Przeciwnicy powrotu Leo niech sobie włącza mecz towarzyski... Nawet jakby grał na 50 % dałby nam więcej niż cały nasz atak razem wzięty...

0

@Kaamilos87 i przy okazji zdusilibyśmy to, co drużyna wypracowała przez 2 ostatnie, długie i trudne lata. Messi nie przyszedłby tu na ławkę, a to znaczy, że gra dalej byłaby ustawiana pod niego. I na ile, na rok/ 2? Żeby wracać do punktu 0 i znowu zaczynać ze smutą po Messim?

Edit.
Chociaż oczywiście trzeba przyznać, z największą przyjemnością, że Leo jest jak wino. Starzeje się w najlepszy możliwy sposób i wyczynia kolejne cuda. Szkoda, ze nie w Barcelonie, ale takie jest życie.

konto usunięte

0

@aleksandrowielki Dokładnie tak.

3

@aleksandrowielki Tak z ciekawości to co ta drużyna wypracowała przez 2 ostatnie lata? bo jeśli chodzi o jakiś kolektyw to nie widać. Mistrzostwo ligi to na ten moment chyba jedno z czego można być zadowolonym.

0

@MesQueUnClub_87 apogeum upadku sportowego, wg mnie, nastąpiło tuż przed odejściem Koemana. Od tamtego czasu. wystarczy spojrzeć na kadrę, wywalczoną LL, Superpuchar, stworzone podstawy drużyny (jej kręgosłup, ter Stegen, Araujo, Balde, Gavi, Pedri, de Jong, Robert). Coś czego nikt zbytnio nie zauważa, ale pierwszy raz od 2017 roku, nie odpadliśmy z europejskich pucharach po klęsce, ale po przegranym meczu. To dużo, a drużynę stać na wiele, wiele więcej. Nie mówię, że z Messim byśmy byli dzisiaj dalej w upadku sportowym czy finansowym, ale mam wątpliwości, czy jego przyjście w czerwcu, nie przedłużyłoby pobytu w drużynie Alby? Czy centralnym punktem drużyny znowu nie byłby Messi? To jest kapitalny piłkarz, ale nie ten sam co w roku 2019. A czy Messi mógłby być elementem, wisienką na torcie? Wydaje mi się, że nie.

0

@aleksandrowielki Pamiętamy Messiego z okresu, gdzie był koszmarny problem z rozgrywaniem w środku pola i z wykończeniem akcji, więc jak Leo się cofał do rozgrywania to nie miał kto kończyć, a jak zostawał z przodu to nie miał kto dograć tej ostatniej piłki. Wtedy nie było możliwości by był wisienką na torcie (mimo tego w swoim ostatnim sezonie zdobył tytuł Pichichi) bo musiał być wszędzie. Dzisiaj mamy Lewandowskiego, który tylko czeka na takie dokładne ciastka z pomocy i te ciastka miałby mu kto dograć, więc IMO na pozycji najwyżej wysuniętego pomocnika wpasowałby się dobrze. Co do zahamowania rozwoju młodych to umówmy się, że Gavi to jest zawodnik, który w Lidze Mistrzów powienien wchodzić z ławki.

0

@aleksandrowielki No i co wypracowaliśmy? Mamy nieudolnych skrzydłowych, którzy tylko podają do tylu albo wrzucają piłkę bo nic innego nie potrafią zrobić, do tego starego napastnika, który może buty czyścić Suarezowi nawet z jego ostatniego sezonu tutaj.

0

@WiernyKibic111 i do tego nawiązuję. Nie umiemy korzystać z zawodników których mamy, a dodatkowo wepchniemy im dziadka, który zagarnie futbolówkę dla siebie. Popykamy w lidze, przyjdzie LM i skończy się jak zawsze. Messi za 2 lata odejdzie, a my zostaniemy tam, gdzie byliśmy w sierpniu 2021 roku. Ja tego nie kupuję, już wystarczająco długo mieliśmy Leo, któremu nie potrafiliśmy zbudować dojeżdżającego środowiska. Stwórzmy więc coś z piłkarzy których mamy, bo sprowadzenie Leo nic nam bez tego nie da.
@MesQueUnClub_87 I Panowie, my wciąż nie mamy DP, nie mamy prawej obrony. Nie widzę odpuszczenia tych pozycji, żeby sprowadzić 36 letniego, średnio zmotywowanego geniusza.

1

@aleksandrowielki Odeszło dwóch piłkarzy z ogromną pensją, a my mamy do wyboru zarejestrować Messiego albo Defensywnego pomocnika. To pokazuje TRAGICZNĄ sytuację tego klubu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?