- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 828 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
172
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 828 Culés
1
Panowie informatycy - nowy dom, mam zrobioną sieć w postaci kabla o kat 6 (chyba 6a) z każdego z 5 pomieszczeń, kable wyciągnięte na strych, na strychu są poprowadzone do routera TP link ac 1900. Sam podłączałem w każdym z pokojów gniazdko rj45 i sam na strychu zaciskałem końcówki. Dzisiaj podpinałem lapka na kablu do każdego z gniazd. Na dwóch prędkość od razu wskoczyła na pred 300 mega (taką pred mam w umowie), a w pozostałych prędkość kręci się ok 70/80 mega. Zamieniłem kolejnością kable w routerze i bez zmian. Pytanie skąd mniejsza prędkość w tych 3 pomieszczeniach? Błąd może być w montażu gniazda/zaciskaniu końcówki? Dodam że zarówno na gniazdku jak i na końcówkach ułożenie kabli w wariancie B.
2
@pikass14 sprawdziłbym najpierw kable i gniazda. Bo jak zamieniałeś kable w routerze i nie ma zmiany to w tym bym widział problem.
1
@prokofiew możliwe jest że np błąd w kolejności zaciskanych pinów, albo jeśli jeden pon gdzieś nie styka powoduje obniżenie prędkości czy w takiej sytuacji internetu by nie było w ogóle?
3
@pikass14 Ja miałem taką sytuację, że jak zarobiony kabel nie był do końca zarobiony poprawnie (w sensie, że np. jeden z pinów od kabla nie stykał z wtyczką do gniazda tj, to nie uzyskiwana była maksymalna możliwa prędkość, tylko niższa. Natomiast jak pomyślisz kolejność gdzieś przy montażu kabla to nie powinien w ogóle pokazać połączenia z siecią poprzez ten kabel.
1
@negreanu dzięki za pomoc, w takim razie do sprawdzenia gniazda plus od nowa zaciśnięcie końcówki i zobaczymy czy to pomoże