La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1643 Culés

9


Nie ma co się dziwić, za 7 nocy na Mazurach zapłacisz gdzieś 2-3k dla dwóch osób, dokładasz 1-2k i siedzisz sobie w Alpach nad jeziorkiem. Rok w rok windowali ceny, gdzie koszta praktycznie nie rosły, to teraz niech się nie dziwią, że ludzie wybierają inne opcje. Może i mała próba, ale wsrod moich znajomych praktycznie każdy ma wysrane na Polskie góry czy Mazury i woli trochę dołożyć i pojechać zagranicę.

16

@hayek Ceny w Polsce są dramatyczne. Parę tygodni temu siedliśmy z narzeczoną by zaplanować jakiś wyjazd we wrześniu/październiku i podliczając wszystko wyszło nam, że naprawdę bardziej się opłaca jechać za granicę niż gdzieś w Polskę. Ostatnio nawet Barcelonę widziałem za 800 zł za osobę (!) na tanibilet.eu. Można mieć naprawdę fajne wczasy za lekko wyższą, lub przy dobrej okazji nawet i tańszą cenę niż romantyczny pobyt np. we Władysławowie :D

1

@macio_944 Dokładnie, żarcie, noclegi czy atrakcje są w abstrakcyjnych cenach. Dosłownie wszystko jest wywindowane do granic absurdu. Dla przykładu ost. Dla córeczki mojej mamy siostry kupiłem balon z helem za 40 ziko xD potem za kolacje na 5 osób wyszło blisko 100zł per capita, a to była jakaś zwykła knajpa obok jeziora i to blisko borów Tucholskich, a nie Mazur.

2

@hayek Dlatego lepiej jest pojechać dalej, pozwiedzać coś czego nie ma się na co dzień. Swoją drogą zainteresowałem się ostatnio stroną tanibilet.eu, ale wygląda to trochę na scam, lub nieprofesjonalne podejście, więc chyba lepiej unikać. Ale jeszcze zgłębię temat, bo niektóre komentarze są dość nieoczywiste. Tak czy siak samemu można zorganizować fajny, tani i atrakcyjny wyjazd. Potrzeba tylko więcej czasu.
https://www.fly4free.pl/forum/tanibilet-eu,18,140703

1

@macio_944 To fakt, jak ktoś chce i poświęci trochę czasu, to może sobie zorganizować znacznie lepszy wyjazd niż to co oferują biura, a przede wszystkim tańszy. Osobiście największy problem mam z korzystania z bookingów czy innych serwisów oferujących wynajem mieszkań od „osób prywatnych”, bo sporo razy się naciąłem(gdzie zawsze wybuerałem oferty z najlepszymi ocenami).Hotel to jednak hotel, ale ma to tez swoje negatywne konsekwencje.

2

@hayek jak ktoś nie umie prowadzić hotelu, to tak jest. Pracuję w dużym hotelu nad morzem (+500 pokoi), obłożenie w lipcu 99,7%, ceny ok 700-800 pln za pokój dwuosobowy ze śniadaniem.

1

@hayek chyba coś nie tak z tym przekazem, niedawno byłem w górach, bo lubię góry, na krótko 4 dni, i widziałem co się tam dzieje, tradycyjny płacz ''biznesmenóff'' z gór, nie wiem jak w mazurach ale w górach bardzo dużo turystów z polski, byłem w szczawnicy, pieniny, ekstra pojechałem też do krynicy, jezioro czorsztyńskie, zamek dunajec, wszędzie mnóstwo, mnóstwo ludzi, fakt wszystko drogie ale niech nie kłamią, że nie ma ludzi, bo to jest nieprawda, wszystkie lokale full, wiele razy miałem problem, żeby znaleźć wolny stolik w zwykłej knajpie, gastronomia w górach zarabia miliardy, drogo ale i tak mnóstwo klientów, kolejki. przed wyjazdem 2 dni szukałem noclegu na kilka dni dla 2 osób, naprawdę cudem znalazłem, do kogo nie dzwonię nikt nie ma wolnych miejsc, wszyscy mówili wolne miejsca ma dopiero w sierpniu, mogę podać tu ceny za niektóre usługi

szczawnica, blisko centrum
nocleg / pokój wysoki standard, bez wyżywienia - 85zł osoba / 170zł dla 2 osób
wypożyczenie rowerów - 35zł za 3 godziny / 50 zł na cały dzień
kajak 2 osobowy / spływ nurtem dunajca - 170-180zł
wejście do zamku dunajec - 25zł za osobę
rejs statkiem 45 minut - 20zł od osoby.
śniadanie w lokalu dla 2 osób - 60-80zł
restauracja / karczma obiad dla 2 osób - 100-120zł
kawa + ciastka dla 2 osób - 27-40 zł.
karczek z grilla za jeden mały kawałek - 22zł

kupowałem też owoce w sklepie ceny były identyczni jak u nas w mieście
niestety alkoholu nie piłem więc nic nie podam

takie ceny ja miałem, ale wiem, że są też inne ceny, bo baka siedziała za nami w karczmie i ''płakała'' że w lokalu zapłaciła za same 4 kawy 60zł i była w szoku bo gdzieś tam zapłaciła tylko 8 zł za kawę, wszystko zależy chyba od lokalu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?