- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1276 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
167
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1276 Culés
4
Dla części, która nie za bardzo ogarnia o czym wszyscy mówią z tymi współczynnikami, punktami, rankingami UEFA itd. i dlaczego dzięki wynikowi Lecha z zeszłego sezonu oraz ewentualnej grze 3 polskich drużyn w europejskich pucharach tej jesieni jesteśmy przed najważniejszym sezonem w polskiej piłce klubowej od wielu, wielu lat.
https://rankinguefa.pl/rankingi.html - tutaj macie ranking UEFA "live" z uwzględnieniem tego sezonu. Wszystko, co robimy w bieżącym sezonie 23/24, będzie miejmy nadzieję procentować w sezonie 25/26. Niby aż 2 lata, ale szybko zleci.
Naszym celem jest miejsce 15 w tym rankingu. Przy powtórce z zeszłego roku Lecha i cegiełkach dołożonych przez Legię i Raków nie jest to zadanie niemożliwe, ale jednak mało prawdopobnie w tym sezonie. Warto jednak walczyć nawet o te miejsca 16-17, bo w kolejnym sezonie znowu odchodzi nam słaby wynik z poprzednich lat i powinniśmy do tej 15 się wtedy załapać, a to już zmienia wszystko.
Obecnie mamy 1 drużynę w el. LM i 3 drużyny w ew. LKE. Ważniejsze jest jednak to, że w LM zaczynamy od 1 rundy eliminacyjnej (będzie chyba 2 za rok), a w LKE od 2 rundy. Czyli Mistrz Polski ma 2 lub 3 dwumecze do wygrania, żeby dostać się do fazy grupowej jakichkolwiek rozgrywek, a reszta 3 dwumecze. To sporo i duży margines błędu, słabego meczu itd.
Co się stanie po awansie na miejsce 15? mamy 2 drużyny w el. LM, 1 w el. LE i 2 w el. LKE. Niby tylko 1 drużyna w pucharach więcej, ale...
1. Mistrz Polski jest rozstawiony w 3 rundzie eliminacji LM (ścieżka mistrzowska), tj. na starcie ma fazę grupową (czy też wtedy już będzie ligowa) LKE.
2. Druga drużyna jest rozstawiona 2 rundzie eliminacji LM (ścieżka niemistrzowska), tj. musi wygrać jeden dwumecz na 3 szanse, żeby zagrać na jesieni w pucharach.
3. Trzecia drużyna jest rozstawiona w 3 rundzie eliminacji LE (ścieżka niemistrzowska), tj. musi wygrać jeden dwumecz na 2 szanse, żeby zagrać na jesieni w pucharach.
4. Dla czwartej i piątek ekipy w LKE nic się nie zmieni, będą walczyć od 2 rundy el. LKE.
Także dzisiaj, żeby 3 polskie drużyny zagrały w pucharach na jesieni muszą wygrać MINIMUM 8 dwumeczów, kiedy jako federacja z TOP15 będziemy do tego potrzebowali zaledwie 2 dwumeczów (przy dobrym układzie).
Jest to zmiana zasadnicza moim zdaniem, jeżeli chodzi o naszą obecność w Europie na jesieni.
0
@Destroyer_of_Worlds To jest kolosalna różnica i to top15 musimy osiągnąć wtedy wszystko będzie łatwiejsze.
1
@adi7adi8 A pozycja 14 daje to, że mistrz kraju dopiero startuje w ostatniej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Ale to na razie science fiction. Między 14 a 15 pozycja też jest spory przeskok. Zamiast 2 rundy eliminacji od razu ostatnia. Krok po kroku, może się kiedyś ten cel się osiągnie.
0
@mordini123 a nie pozycja 11-12? są 2 drużyny od mistrzów rozstawione w fazie play-off. Chociaż to może się zmienić za chwilę, bo jednak w LM będzie 36, a nie 32 zespoły (jak z resztą rozgrywek).
0
@mordini123 Jasne tak możemy iść dalej i powiedzieć że od 14 do 10 gdzie jest już LM też niedaleko :) Dla nas 2 miejsca w kwali LM czyli w miarę pewna gra w dwóch ekip w pucharach to powinien być główny cel, a później to niech się dzieje już co chce.
0
@Destroyer_of_Worlds Już dawno jest rozpiska przy nowej LM i 14 daje mistrzowi grę w ostatniej rundzie kwalifikacji :)
1
@Destroyer_of_Worlds Według tej tabeli pozycja 14.
https://rankinguefa.pl/wp-content/uploads/2023/07/20230717_circular_2023_41_en_enclosure_2_access-list-2024-25.pdf
1
@mordini123 czyli de facto 15, bo jest mała szansa, że zwycięzca LM nie będzie miał kwalifikacji do następnej edycji przez rozgrywki krajowe.