La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1002 Culés

1

Lewy to napastnik który świeci najbardziej gdy cały zespół gra dobrze. Tak było w Bayernie i Borussi. U nas mało co funkcjonuję to i Lewy nic nie pokazuje.

0

@bartekvisca wydaje mi się, że taka typowa "9" zawsze jest mocno zależna od gry zespołu. Co nie usprawiedliwia Lewego, w kontekście jego kiepskich decyzji, które często podejmuje od dłuższego czasu.

0

@FrankliN7 Lewy po prostu ładował gole, wykańczał sytuację. Zawszę potrafił się odnaleźć w polu karnym i wykorzystać sytuację. W Bayernie gdzie zrobił wielką karierę miał zawsze genialnych skrzydłowych i dostawał hurtowo piłki na nogę. W Barcelonie od dawna nie mamy skrzydłowych a zresztą my prawie nigdy super skrzydłowymi nie graliśmy, tylko liczyła się pomoc i raczej napastnik bardziej w stylu 10 niż typowa 9. Możemy być i tak dumni, że Lewy strzelił tyle goli w poprzednim sezonie i zdobyliśmy mistrza.

0

@bartekvisca
Aha...to, że nie potrafi piłki przyjąć lub to, że składa się do strzału całe wieki, aż mu piłkę zabiorą...to też wina całego zespołu?

0

@bartekvisca Nie jedynie Lewy, tylko każda typowa sztywna dziewiątka ma kłopoty, kiedy nie ma skrzydeł, a pomoc też akurat ma problemy. Ten typ zawodnika wymaga, żeby skrzydłowi rozrywali obronę, tak żeby miał minimum wolnego miejsca, a nie kilku obrońców wokół siebie oblegających dziewiątkę niczym złośliwe insekty.
Taki typ traci w takich okolicznościach formę strzelecką, czyli swój główny atut.

Temat jest prosty - chcesz taką 9 w zespole, to stwórz jej minimum warunków, bo inaczej ten karabin się zatnie. Szczególnie, że typowa Barca to niezbyt łatwa piłka dla
gracza o takiej charakterystyce. Porównania do Suareza nie mają sensu, bo on miał Neymara, Messiego, Busquetsa i Iniestę do stwarzania okazji.


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?