La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1556 Culés

0

/photo/1
Do tego nachodzi na S2, która została nie jest jakąś starą trasą xD

1

@hayek sam fakt że samoloty będą latać pół Warszawie nad głową już jest niepokojący, jestem na tym lotnisku minimum raz w miesiącu i uważam, że limit przepustowości został wyczerpany, rozbudowa to ogromny błąd.
Ps. Obecnie lotnisko wygląda jak kurnik, doskonale to widać gdy wraca się z innych lotnisk, Polska ma wszystkie potrzebne argumenty by stać się hubem przesiadkowym Europy środkowo-wschodniej. O cargo nawet nie wspominam bo tutaj nawet nie ma pola do dyskusji i kontr-argumentów.

1

@hayek Do tego warto dodać że ze względu na położenie i hałas, Okęcie nie jest lotniskiem całodobowym.

0

@hayek ale o ile wzrosną koszty ludzi przez lata ktorzy bedą dojeżdzać do baranowa który jest dalej i mówię tu o warszawiakach , kiedy tu mają bliżej.....ja dojezdzam taków i tyle.A do baranowa musiałbym jechać dalej j traci się czas i wzrastają koszty....Trzeba liczyć razy 2 bo yrzeba jeszcze wracać do domu....

0

@Borneo xD xD xD Ty chyba nigdy nie byłeś poza granicą kraju ? Powiedz że trolujesz, nikt nie może być aż tak niemądry

0

@Odcinkowy powinieś sie na cafejce się logować tam lubią obrażać ludzi;).Pasujesz do nich.
Akurat jeśli chodzi o inwestycje cpk z perspektywy transportu ludzi i tkzw. Hub to porażk ktora będzie kosztować.
Dlatego ze huby dla ludzi to przeżytek.
1.Na czym polega hib
Masz Dubaj do ktorego zkatuja male samolotu pakują cie w duże a 380 i lecisz do Tajlandii.Tak w skrucie.
Tylko nowe samoloty mogą latać wprost do kraju przeznaczenia .Dlatego ze budowane sa z ko.pozytow mniej palą.Dzięko temu lecą krìtsza droga jest mniejsze ryzyko bo masz mniej startu i lądowania nie płacisz oplat lotniskowych.
Następne samoloty będą szybsze bardziej ciche i oszczędne.Np Airbus pracuje nad hybryda siknikow wodorowych.Te samoloty będą idealne aby na okęciu lądować w nocy. Z uwagi na gliśność pracy silnika..Obecnie silniki wodorowe testowane sa w airbusie a 380.
Ktory generalnie miał iść na złom.Generalnie polska nie ma floty na hub jest za dluzona a za pomoc rządu zlikwidowane były kierunki.Na didatek mieliśmy straki personelu, mamy braki pilotów.Wrecz lot musiał wynajmować z innych lotniczych samoloty aby obslugiwaly nasze trasy.Dalej kolejnym problemem to tanie linie lotnicze one sa tanie bo są na małych lotniskach po to abo glowne lotniska zbierają duże oplaty i dlatego w warszawie Nodlin jest siedzibą tanich lini lotniczych i nie chcą przenosić sie do cpk.... generalnie w Polsce lata 40 mln generalnie cpk ma obslugiwać 60 mln.... to bajki.Mamy sieć tanich lini lotniczych a zarowno wroclaw poznań szczecin moga korzystać z lotnisk w berlinie i lipsku gdzie maja blizej..Generalnie z perspektywy pasażera szybciej do leci z wlasnego lotniska niz cpk.Ba ma jeszcze taniej.....Ue sponsorowała male lotniska z tego wlasnie powodu wygody pasażerow i amy nie spalać dodatkowego paliwa i nie tworzyć dodatkowego nie potrzebnego ruchu.Na dodatek przyszlosc to elektryczne samochody to dodatkowe soakanie prądu i wiekszy ruch na drogach.Paranoja jest rozlokowsnie szybkich kolei do baranowa a nie pomiedzy miastami.Jakies lotnisko ma skupuac koleje a nie miasta...A to tam powinien być najszybszy dojazd a nie na jakies centralne lotnisko .Na dodatek pis w radomiu zbudowal dodatkowa konkurencje kolejne lotnisko gdzie szalu nie ma.Policz sobie dodatkowy koszt taksowki na lotnisko 30 km w obie strony to wakacje ida w gore jesli przelisz na mln pasażeów to koszt jest wysoki.To samo ciaganue ludzi z rzeszowa aby startowali cpk.W polsce kata 40 mln i nie ma mowy aby latało 60 mln to mrzonki wyciaganie kasy.....Kwestia hubu transportowego to inna sprawa dlatego ze amazon i dhl maja swoje siedziby w lusku i budapeszcie gdzie Dunajem mozesz tanio tdansportowac towary na płd i na zach.Tutaj nie ma kto tego zorganizować i tam cenowo to będzie korzystniejsze i maja siadkę połączeń.Jest to pezesjalowany peojekt ktory wymaga spraedzenia.Te informacje ktore orzedstawiam są od profesorów koźmińskuego i uw bo byla na ten temat dyskusja.Sam też podrożowałem i a 380 i znam to z autopsji i pisałem case z tanich lini lotniczych...
.

0

@Borneo jak chcesz dyskutować pisz poprawnie ortograficznie, trudno się czyta wyrazy poprzecinane kropkami lub przecinkami. No chyba, że to Cie przerasta. Przeczytałem kawałek z wielkim trudem i nawet nie da się skomentować tych bzdur, które piszesz (piszesz uznaj za komplement bo składnia i ortografia katastrofalna).

Lotnisko w Warszawie nie ma możliwości przyjmowania samolotów szerokokadłubowych w tzw. największym rozmiarze w ilościach masowych!!!! Nie mieszczą się, nie ma infrastruktury, na rozbudowę miejsca nie ma, a jakbyś chociaż raz zobaczył jedno z tzw. megalotnisk to byś wiedział, że nie buduje się takich potworów w centrach miast.
Poza tym ten kurnik może działać tylko w dzień, w nocy budziłby pół Warszawy, co trzeba mieć w głowie żeby tak nie lubić swoich rodaków ze stolicy?

0

@Odcinkowy wczoraj był nawet tu pokazany projekt przebudowy okęcia z przedluzeniem pasa. l.Notabene projekt a 380 poszedł na złom....a to że wykorzystują złomawane samoloty do wodoru to chodzi o koszty po co budować samolot jak można wykorzystać zlomowany.Nie kupisz tych samolotów bo nie są produkowane.Emiraty poprosiły aby Airbus stworzył taki samolot ale problem jest rols roycem który odmowił produkcje ekonomicznego silnika .Tendencje nie są w dzisiejczych czasach aby budować ogromnie wielkie samoloty a mniejsze które lecą z puntu a do punktu b i z jednego miasta znajdziesz na to klientów.Kolejna sprawa ue chcę ograniczyć transport lotniczy z uwagi na emisje które są bardzo wysokie i stawia na szybką kolej.Co zmniejszy liczbę klientów w powietrzu.Nie zapominaj też ze wokuł polski jest ogromna konkurencja .Jeśli piszesz o dużych samolotach to Antonow został zniszczony.Dodam że zarówno Antonov największy samolot na świecie jak i airbus a 380 wylądowały na okęciu
https://ikol.pl/airbus-a380-wyladowal-w-warszawie/

Antonov również to największy samolot świata rownież na omeciu wyladował
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25866770,gigantyczny-an-225-wyladowal-na-okeciu-ogromne.html

A3080 NIE SĄ JUZ PRODUKOWANE!!! lotnisko ppwstanie za kilka lat.
https://www.money.pl/gospodarka/to-koniec-epoki-2021-rok-przypieczetowal-los-najwiekszego-pasazerskiego-samolotu-na-swiecie-6722870309694304a.html
Na dziś z okęcia lata 15 mln i abstrakcją jest ze ma latać 60 mln ludzi!!! To są mrzonki i wypieprzenie kasy.Przepustowność nie oznacza klientów.Dane demografincze sa złe mamy stare spoleczeństwo gdzie wstrzymano reformę emerytur i będą głodowe i kogo będzie stać na latanie.A liczba ludzi się zmnoejszyła z 38 na 37, 5 mln.Notabene prognozy co do ukrainciw sa takie ze bedą wracać albo wyjafa na stałe. To jest projekt ala mierzeja zamiast statki będą plywać lódki.Wyjebać kasę jest prosto ale trzeba nieć jeszcze klientów....a to są mrzonki....

0

@Borneo aż mnie brzuch że śmiechu rozbolał jak to czytałem, piszesz ze a380 i Antonów wylądowały w Warszawie no pełna zgoda to teraz poczytaj jakim kosztem i co się z tym wiązało i jak były naciągane przepisy aby to się udało. Piszesz o konkurencji to wymien proszę chociaż jedno mega lotnisko w Europie środkowo-wschodniej :) proszę o odpowiedź.

0

@Borneo a i poczytaj również o tym jak trzeba przebudować system doprowadzenia paliw do Okęcia, żeby mogło przyjmować więcej samolotów (wielokrotnie więcej) i jakie niesie to zagrożenia wewnętrz dużego miasta

0

@Borneo I powiedz równo milionowi ludzi, że od teraz zamiast rozmów z dzieckiem będą słuchać ryku silników odrzutowców, z takim podejściem opozycja porządzi max 2 lata.

0

@Odcinkowy tylko tlumacze ci raz że nie ma klienta na tylu ludzi ,co chcą na tym lotnisku, bo wiekszość ludzi ma blizej swoje lotniska czy inne lotniska jak choćby Berlin blizej.Nie wiem po co chcesz tym lotniskom odbierać klienta....Taka liczba ludzi to fiction, które trzeba utrzymać.To jest tak jak mierzeję gdzie ,miały plywać statki pływają łódki.Jak mowię jeśli chodzi o a 380 lata tylko do 20 lotnisk na świecie je obsługuje marginez, a jego era się kończy.Od nas spokojnie dowożą do emiratów dużym boeingiem bo sam nim latałem do Dubaju i z stamtąd leciałem a 380 do tajlandii.Chcesz budować lotnisko dla samolotu, który idzie na złom b9 zre za dużo paliwa a producent silnikow nie chcę ich zmodernizować więc przegrywaja z mniejszymi jak dream liner. gratulacje .....na dodatek nie ma na to klienta.A zrobią to lotnisko za 10 lat ,gdzie przez te 10 lat cześć tyh samolotów będzie zezłomowana.A to co nedzie latalo to będzie latać z emiratow do Azji....a nie z emiratow do polski;)Kompletnie nie patrzysz na trendy czego chcę ue w kontekscue szybkich pociagow czy mnjejsze samoloty latające z punktu a do bez hubów ktore stwarzają dodatkowe koszty....A akurat miałem na koźminie tdansport i obnizanie kosztów to jexen z glownych czynnikow w lotnictwie....Odlicz tanie linie lotnicze ktore nie przejdą na żadne cpk....będą odbierać klientów.A mnie nie podwazasz tylko profesorów z koźminskiego i uw.Choc moje doswiadczenia są zbiezne.Wole jechać na okecie niz 30 km dalej na lotniska.A jak mialbym lecieć do Azji i jeszcze jechać 400 km na lotnisko bym sie wkurw......wybralbym lokalne blizej...albo w berlinie jakbym mieszkał w szxzecinie... pronekt przeskalowany dla transportu turystycznego bo dla towarow to zależy...

0

@Borneo szczególnie na Litwie czy Łotwie mają bliżej do Berlina... proszę wymień te mega lotniska w Europie środkowo-wschodniej...

0

@Odcinkowy w czym problem ? Jeśli nie znajdą polaczenia od siebie mogą skorzystać z helsinek czy stockholmu czy z okęcia.Nie będzie zadnego problemu znaleźć dla siebie lot:) szukasz dziury w całym:)

0

@Borneo a to Helsinki czy Stockholm są mega lotniskiem?

0

@Odcinkowy nie ma znaczenia czy mega tylko czy dane lotnisko spelnia oczekiwania .Mnie absolutnie modlin czy okęcie świetnie slużą, nigdzie dalej do berlina nie jechałem aby specjalnie szukać jakiś połączeń, wszystko mam na miejscu itp.Ci ludzie nie będą mieli problemu że znalezieniem połączenia... Tak naprawdę jeśli byłaby inna sytuacja polityczba to np do chin lepsze połączenie mieli by z peterburga Taniej i bliżej....Poza tym cpk ma być w centrum do jażdej granicy ma daleko

0

@Borneo to że Tobie świetnie służy nie oznacza, że wszystkich taki kurnik zadowala. U nas w firmie jest dużo lotów do Azji i Afryki i trzeba korzystać z uciążliwych przesiadek co podnosi koszty oczywiście, a sama podróż znacząco się wydłuża. Nie ma drugiej takiej czarnej plamy na mapie jak Europa środkowo-wschodnia bez mega lotniska. Mowa oczywiście o tej cywilizowanej części świata. Od Bałkanów, aż po Inflanty nie ma mega lotniska, to jest lekko licząc ze 150 mln ludzi (pasażerów), o cargo nawet nie wspominam. Matematyka jest prosta, obecnie do Unii z Chin przez Polskę wlatuje okolo 0.1% towarów, reszta leci przez mega lotniska Europy zachodniej. To chyba koronny argument, trudno odmawiać sobie rozwoju, to działanie na własną szkodę.

0

@Odcinkowy no ale ty chcesz zorganizować przesiadkę o nazwie cpk.I dalej nie ma na loty klientów.Umówmy się nue ma za dużo chętnych na loty do afryki bo nie wzzystkie miejsca są bezpueczne i raczej mniej jedt tych bezpuecznych.Jesli chidzi o loty do maroko egiptu tunezji czy roa można polecieć bez problemu.Połaczenia z chinami zostaly zlikwidowane z uwagi na covid i polityce izolacji chin .Ograniczono takze polsce lotu z uwagii pomoc państwa.Kierunki byly zlikwidiwane.Co do lotniska towarowego nie mówie nie tylko nie ma do tego firmy ktora obsluży to lotnisko dhl czy Amazon mają swoje siedziby w lipsku i Budapeszcie skąd mają dunaj i tiwary mogą plynąć na płdn jak i zach.Te porty lotnicze bedą cenowo uprzylejowane.A co my je ściagnkemy za darmo;) nie mamy zadnych umów podpisanych.A te potty wyrobia sobie i markę i kontakty.Ale ha nie mówię nie.W przypadku towarowego w przypadku transportu ludzi do fikcja co chcą zrobić.....

0

@Borneo kolejne ciekawe info apropo Okęcia:
Drogi startowe na Lotnisko Chopina zamiast iść równolegle, przecinają się, przez co dwa samoloty nie mogą jednocześnie startować i lądować. Przy rosnącej liczbie pasażerów zaczyna to być ogromny problem. Po drugie lotnisko jest w centrum miasta, więc całą noc musi być zamknięte. Chociaż na Centralny Port Komunikacyjny ruch będzie dwukrotnie większy, hałas dotknie 10 razy mniej osób.

Nawet nie wiedziałem o przecinających się drogach, tutaj z każdym dniem Okęcie ma co raz mniej argumentów.

0

@Odcinkowy to niech te pasy startowe przerobią poza tym czytałem wywiad z szefem modlina że może dużo więcej pasazerów przyjąć przy rozbudowie niż tu nie którzy pisali a już zaczynają to orzerabiać bo dostali kasę za spóźnione pasy startowe zaczynają modlin przerabiać.Generalnie Airbus z projektem a 380 zaczyna pracować nad silnikami wodorowymi które są ciche przyszłość w 2 kierunkach ze samoloty będą cichsze i bedą mogly lądować w nocy .Druga sprawa ograniczany będzie transport lotniczy w tym że Europa będzie miała szybkie koleje chidzi o ograniczenie co2 w powietrzu.Ponieważ projekt hub dla przewozu jest nie przyszłościowy z uwagi na wieksze zasięgi samolotu i coraz bardziej oszczędne i tdaci się mniej czasu ryzykuje o lądowanie i start mniej, to z mojej persoektywy hub jest możliwy.Ale tu też trzeba znaleźć kogoś kto tu będzie lądował.A samoloty tdansportowe również będą powoli katać z punkgu a do b poprawiając swoje osiągi.Generalnie przyrost ludzi latających to mrzonki.Mowa o 70 mln jak lata w polsce 40 mln a taki wrocław rozbudowuje się do 10 mln inni na cpk nie czekają a pis zbudiwał Radom gdzie szału nie ma.Dlatego ze masz state spoleczeństwo przez brak reformy emerytalnej niskie emerytury i ciężko oczekiwać że starsi ludzie ruszą do samolotow a koszty życia wzrosły.Prognozy są takie ze ukraince rusza dalej albo wrócą.Nawet jak będą tanie bilety to tanie linie lotnicze nie są nigdy z uwagi na koszty na tanich lotniskach bo tam są wyższe oplaty.zztsja tu modlin itp..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?