La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1800 Culés

8

Nie rozumiem tych wszystkich argumentów odnośnie przepełnionego od jakiegoś czasu kalendarza...ktoś mi bardziej to wyklaruje?
Bo np. reprezentacja Hiszpanii od 2002 roku grała w roku kalendarzowym kolejno następującą liczbę meczów: 13, 11, 13, 12, 14, 12, 16, 16, 17, 12, 16, 17, 12, 9, 15, 10, 14, 10, 8, 18, 13, 10 (2023). Generalnie grają mniej więcej cały czas tyle samo, wiadomo jak drużyna lepiej gra na turniejach to jest parę meczy więcej (2008 - 2010, 2012) + w 2021 odrabialiśmy covid, ale tak to jest cały czas podobnie.
Do tego Primera Division od niepamiętnych czasów ma 38 kolejek, obecna formuła LM (13 meczów z finałem) jest od 2003 czy 2004 roku, Puchar Króla parę lat temu został odchudzony o te dwumecze oprócz 1/2....co najwyżej kluby dołożyły w ostatnich latach sporo dalekich meczów towarzyskich, ale co do tego ma FIFA, UEFA, La Liga czy RFEF?
Nie twierdzę, że piłkarze grają mało, ale...przecież grają mniej więcej tyle samo od 20 lat, więc o co afera?
Chyba, że czegoś nie dostrzegam, to proszę mnie nakierować ;)

12

@Destroyer_of_Worlds Stało się nieszczęście i trzeba znaleźć kozła ofiarnego. Kontuzja na kadrze to oberwało się Luisowi de la Fuente,Uefie,Fifie. Jeśli Gavi zerwałby więzadła w lidze to ludzie cisnęliby po Xavim, lalidze, hiszpańskich sędziach. Albo wymyśliliby coś w stylu, że po co nam tourne w USA przed sezonem.

0

@Destroyer_of_Worlds Tym bardziej że teraz mamy po 5 zmian w meczu, wcześniej tego nie było więc nawet można rzec że teraz jest trochę więcej odpoczynku

0

@Destroyer_of_Worlds Patrzysz od złej strony. Niechodzi o samą liczbę meczów, chociaż ta od next sezonu wzrośnie, a to jak masz zapchany terminarz, zwłaszcze od zeszłęgo sezonu gdzie sobie wymyśloną mistrzostwa świata w zime. Na przykladzie Milanu i Leao od 13.08.2022 kiedy ruszyła liga sezon temu rozegrał on do przerwy na mistrzostwa świata 23mecze. W tym sezonie znowu masz juz 3 przerwe na kadrę.

0

@Destroyer_of_Worlds Ludzi nie przegadasz. Zaraz znajdą małostkowe przykłady by przekonać ludzi do swojej tezy.

0

@takisobiektos Terminarz jest taki jaki był od zawsze. W środku tygodnia europejskie puchary, w weekend mecze ligowe. Czasem się zdarzą 3 mecze w tygodniu co i tak nie jest regułą a wyjątkiem kilka razy w sezonie i to dla drużyn, które grają na każdym froncie.

0

@takisobiektos ale te terminarze od wielu, wielu lat są takie...szczególnie 3 przerwy na kadrę na jesieni są od kiedy pamiętam futbol, przynajmniej od kadry Pawła Janasa ;)
poza tym nasi piłkarze dużo więcej grali w latach 2008-2012, bo i dochodziliśmy min. do 1/2 LM, w PK był stary format i Hiszpania dominowała.
faktycznie trochę więcej było grane w sezonie 2020/21, bo była sytuacja taka a nie inna, ale to był wyjątek.
a MŚ w trakcie sezonu...ilu piłkarzy tak naprawdę zagrało tam bardzo dużo minut? 50-55? a Leao to nawet 90 minut na Mundialu nie zagrał, generalnie odpoczyczwał i trenował....

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?