La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1459 Culés

0

Podpisałem dzisiaj ten bezpieczny kredyt to w porównaniu do normalnego kredytu bajka warunki. Rata malejąca 2400 z czego 1700 kapitału od razu do spłaty, 700 odsetek i 2000 odsetek dopłaca państwo. Czyli najlepiej wybrać wszystkie dopłaty przez 10 lat i płacic tylko suchą ratę bez nadpłacania (bo wtedy i mniejsze dopłaty) i po 10 latach odłożyć i zamknąć drugą połowę kredytu. Wtedy odsetki wyniosą jakieś 70 tysięcy tylko. A przy normalnym kredycie 4500 bym płacił i przez pierwsze lata ze 100 zł kapitału i 4400 odsetek. Niesprawiedliwe dla ludzi, którzy muszą płacić normalne kredyty, ale jak jest furtka trzeba korzystać. 70 tysięcy to cena mojego mieszkania u dewelopera urosła od sierpnia jak podpisywałem umowę wstępną w porównaniu do tego jakbym miał teraz warunki ustalać.

0

@Uukasz_93 Szkoda że program stworzony tylko pod wybory i za dwa lata prawdopodobnie już wszyscy o nim zapomną, bo sam bym skorzystał

0

@barca__rządzi Do 8 stycznia bodajże wnioski jeszcze będą rozpatrywać i koniec. Niech się załapie tylko 50 tys ludzi to przez tych 10 lat, państwo będzie musiało dopłacić jakieś 9 miliardów...

0

@Uukasz_93 Jak ja współczuję tym wszystkim kredytobiorcom.W co oni muszą się pakować?

1

@Cygan BRC W moim przypadku to jest bardziej inwestycja. Narzeczona ma mieszkanie na siebie (a warunkiem tego kredytu jest, że nie możesz być właścicielem mieszkania) więc wynajmiemy i to nam praktycznie ratę kredytu będzie spłacać. Przy normalnych warunkach bym się nie pakował, ale przy tym bezpiecznym grzech by było nie skorzystać.

0

@Uukasz_93 Plus cena za metr przez ten wspaniały program wzrosła, czyli ucierpią też ci co będą kupować w przyszłości. Z tego co widzę to im państwo więcej ingeruje w rynek mieszkaniowy tym gorzej. Zyskuje jedynie jakaś część społeczeństwa w tym przypadku młodzi którzy akurat mieli w planach kupić mieszkanie. Musimy się pogodzić z tym że będzie u nas jak na zachodzie i tyle. Będziemy wynajmować a mieszkania na własność będą rzadkością.

0

@barca__rządzi No oczywiście, ja w małym mieście koło Warszawy brałem 70 metrów po 6500 w sierpniu. Nowe mieszkanie u dewelopera. Teraz płaciłbym już 7200 i nie dostał takich rabatów na miejsca parkingowe i komórkę. Także tę kwotę odsetek to mi w wartości zwróciło praktycznie w te 3 miesiące. A co do krachów. Kiedy ostatnio ceny mieszkań spadły? Co najwyżej wyhamują, potem znowu wymyślą jakiś program i wystrzeli. Moim zdaniem mieszkanie to mieszkanie, konkret. Wartość pieniądze zawsze mniej więcej przetrzyma, a same pieniądze to tylko papierki. Przy hiperinflacji można sobie nimi tyłki podcierać.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?