La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 680 Culés

3

Od trzech spotkań dużo lepsza gra w ataku, ale pressing wciąż działa max średnio. Jeżeli nasza pierwsza linia obrony zostanie minięta to kaplica, bo pomoc Gundo, Frenkie, Pedri nie potrafi wracać.

Piłka nożna to gra momentów. Mieliśmy swoje momenty w pierwszej połowie - to Girona strzeliła bramkę, Ciśniemy początek drugiej połowy, pachnie golem - nie wykorzystujemy sytuacji i dajemy dojść do głosu rywalom.

Niestety, nie jesteśmy w stanie kontrolować spotkania 90 minut, żadna drużyna nie jest, ale swoją dobrą grę trzeba potwierdzać konkretami, a nie pozwalać uwierzyć przeciwnikowi.

0

@Beztroskii "Od trzech spotkań dużo lepsza gra w ataku"
przestałem czytać.
Przestańcie ich chwalić za cokolwiek bo tu nic nie gra, nie działa, nie ma pomysłu. Nauczyliscie się przez te lata wyciągać najmniejsze plusy bo to Wam daje jakąś nadzieję, że może będzie lepiej, ale nie, nie będzie póki właśnie takie wyciąganie plusów jest. W drużynie to samo, zawsze - BYŁO DOBRZE, ATAK DOBRY, BRAK SZCZĘŚCIA, BRAK SKUTECZNOŚCI. No ile można tego wysłuchiwać? Chłopy grają jak ślimaki, nie potrafią stworzyć konkretnego ataku, podać prosto piłki, wymienić kilku podań. Same wrzutki i przypadkowe przebitki (raz na 4 mecze Cancelo zagra z Felixem na raz i coś tam się uda) ale to nie o to chyba tu chodzi? Dziwne tylko, że w Gironie ziomki są dużo słabsi (przynajmniej na papierze) technicznie, a grają jak z nut i widać, że wiedzą co trener mówi. Czasami im nie wychodzi, brakuje dokładności, ale u nas to nie jest czasami tylko ciągle.

1

@Beztroskii no brawo! W końcu jakiś rzetelny i NORMALNY komentarz tutaj. Szacun. Myślę tak samo, co ileś tam komentarzy poniżej tej potwierdziłem.

Problemem jest brak połączenia między liniami, co świetnie zawsze robił Busquets. Brakuje nam go bardziej niż Neymara, czy innego Iniesty. To już kolega @tbas zauważył w jednej z odpowiedzi. Brakuje tego przejścia i to widać. Jest dziura na przedpolu, brak krycia, chaos.

1

@michal26 Ja o tym piszę od lata. Powiem więcej, nawet spodziewałem się gorszej gry. Zwłaszcza w destrukcji. Za bardzo nasza gra się opiera na tym kto jest na pivocie. Xavi musi zmienić cały system.

0

@kuz pewnie. Lepiej nak...wiać jak te debile wszystkie tutaj na własny klub i na własnych piłkarzy? Wy się zastanówcie czy Wy cokolwiek czujecie do tego klubu, lub czy czuliście i czy było to prawdziwe uczucie. Z klubem się jest, a nie bywa.
Ileż można czytać tej kaki którą wysrywacie po meczach, a po tych przegranych szczególnie. Wielcy kibice od siedmiu boleści.

0

@Rewolucja123 masz jakiś pomysł tutaj? W sensie - masz piłkarzy takich jak ma teraz Xavi. Co byś zrobił?

1

@michal26 Grał na 4 pomocników (Romeu must be in), na skrzydło Cancelo, drugie Raphinha ze względu na pressing i grę wertykalną, a z tyłu 3 stoperów.

E. Chyba, że zmiana systemu - to wtedy przejście na granie bardziej defensywnie, 4 pomocników, normalne boki i stoperzy, klasyczne 442 z wertykalnymi, wybieganymi napastnikami. Ferran-Rapha.

0

@michal26 Od 2016 szukałem problemu, skąd się to bierze, połączenie linii, brak kluczowego zawodnika, brak przygotowania fizycznego, brak tego, brak tamtego. Jesteśmy po prostu słabi, bez pomysłu. Grube ryby zarabiają ogromne pieniądze i nawet im nie zależy na poprawie formy. Lewy tak czy siak gra każdy mecz, nie ważne, że chłopa nie ma od chyba początku października na boisku i więcej przeszkadza niż pomaga.

0

@kuz tacy słabi, że w zeszłym sezonie zdobyliśmy Mistrza Hiszpanii?
Czy po prostu każdy sezon, gdzie nie wygrywamy LM, albo przynajmniej nie dochodzimy do półfinału, to jest słaby?

0

@Rewolucja123 no czyli jesteś za ryzykiem związanym z Romeu, ale! Romeu jak miał u boku FDJ, to grał dobrze.
Cancelo/Balde na wahadła i 3 w obronie. Podoba mi się ten koncept.

0

@michal26 No w tamtym sezonie mieliśmy napastnika przez przynajmniej pół roku, teraz gramy w 10. Chyba powinniśmy być coraz lepsi, a nie zaliczać regres? Tutaj nie widać żadnej zmiany na lepsze, ciągle grają to samo z przebłyskami pojedyńczych jednostek.

0

@michal26 ja chcę powrotu koncepcji z zeszłego sezonu. Kadra na to słabsza, ale wciąż pierwsza jedenastka pasujendo tego. 3 stoperów, Cancelo/Balde po lewej, 4 pomocników w tym naturalny przecinak, wertykalnie grający skrzydłowy i Lewy.

0

@kuz no a nie dostrzegasz problemu np. w kontuzjach? Rozbity środek pola mieliśmy. Dodatkowo nie mamy pivota przypominam. Jesteśmy jedynym klubem grającym jeszcze w LM, który ma problem na tej właśnie pozycji!
A to jest najważniejsza pozycja z pola.

Dodatkowo nie mamy zawodników ciągnących grę. Takim kimś miał być Dembele, ale...wiemy jak grał. Nie zalatalismy dziury ani po Neymarze, ani po Messim.

0

@Rewolucja123 czy ja wiem, czy słabsza kadra?

1

@michal26 do koncepcji z zeszłego sezonu tak. Do innej, nie. Poziomem ogólnym porównywalna.

1

@Rewolucja123 Mats
Kounde Araujo Inigo/Andreas
Cancelo - De Jong - Gavi - Balde
Pedri Gundo
Lewy

To jest zbilansowany, najlepszy z możliwych składów przy tej kadrze na mecze z największymi. Gavi przy swoich atrybutach i słabej grze pod bramka rywala potrafiłby uzupełniać się z de Jongiem. To jest mega inteligentny zawodnik, niezły w asekuracji bocznych sektorów i uważam, że docelowo powinien zostać ustawiany niżej. Z Realem wyglądał mega dobrze na tej pozycji. Inter po stracie Brozovicia odnalazł harmonię w grze w obronie, a nie maja typowego pivota.

Poza tym duża liczba graczy odpowiedzialnych z piłką. Szukanie małej gry w prawym sektorze u Cancelo i izolowanie 1vs1 Balde - wtedy jest najlepszy.

Taki skład tez daje więcej elastyczności taktycznej. Są zawodnicy niebojący się ciężkiej pracy, dużo bardziej świadomi i odpowiedzialni taktycznie.

Nie ufam Raphinhi, a konkretnie jego jakości w ostatniej tercji, a Felix jest nieregularny i z mało wynika z jego gry.

Ale jako, że nie ma Gaviego do końca roku, to w jego miejsce powinien mimo wszystko wejść Oriol.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?