- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1126 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1126 Culés
1
Pressing jak znikł z końcem zeszłego sezonu, tak dalej nie wrócił. Że schematów nie ma, to wiadomo od ponad roku już, rozwój niby jest, ale powolny. Xaviemu wysypuje się ostatnia deska taktyczna w tym momencie, czyli obrona kompaktowa, która była w miarę dobra w poprzednich sezonach, a teraz wygląda jak ser szwajcarski. A dobrze to widać od paru spotkań. Z prawej strony rywale regularnie mają przewagę. W środku, gdy ktoś doskakuje do pomocy prawej stronie - tworzy się dziura ze względu na brak doskoku do asekuracji. Pivoci, albo odpuszczają defensywę i krycie, albo ustawiają się w linii ze stoperami zamiast iść do asekuracji. Tak się po prostu nie da. Rywale mają otwarte przestrzenie do strzałów zza pola karnego, a jak chcemy to załatać, to się robi chaos, rywale znajdują się bez krycia i dochodzą łatwo do sytuacji. Jeszcze poczekam do połowy stycznia jakoś, ale jak tak dalej będzie to wyglądało, to zacznę wątpić w Xaviego. A jedenastka nie powinna mieć znaczenia tutaj w przypadku defensywny, tylko grze wspólnej posiadając piłkę.
0
@Rewolucja123 Nie no, ale mówimy o styczniu 2026r.? Ja dałbym mu jeszcze trochę czasu...
0
@Rewolucja123 mógłbyś nakreślić w jakich aspektach widzisz ten rozwój? Jak dla mnie w tej chwili to już się cofamy. Z reszta jak sam zauważyłeś sami wytraciliśmy atuty, które mieliśmy, a nie zyskaliśmy nowych. Jak inaczej to nazwać jak regres?
0
@ViscaelBarca2007 Powiedziałbym tak - widziałem. Powolny, poruszanie się po boisku piłkarzy, podejmowanie decyzji, branie większej odpowiedzialności na siebie i radzenie z presji. Coś znikają te aspekty w ostatnim czasie.
0
@Rewolucja123 Ok, rozumiem. Pytanie kiedy ostatni raz był widoczny ten progres. Weź pod uwagę, że przyszli tez zawodnicy jak Gundo czy Cancelo dla których radzenie sobie z presja i branie odpowiedzialności to chleb powszedni. Dla mnie niestety ten projekt się już wypala o ile się nie wypalił i będziemy już tylko dryfować byle do końca sezonu kiedy nadejdzie czas decyzji.
Ps. Gratki za bramkę Ferrana na kuponie
0
@ViscaelBarca2007 Moim zdaniem ten projekt nie ma racji bytu ze względu na presję wyniku. Jak Xavi przychodził, to widziałem inną przyszłość - rozwojową, a my poszliśmy w wynik...
0
@Rewolucja123 No błędów popełniliśmy wiele. Natomiast niestety ogromna presja w Barcelonie będzie zawsze. Na tym tez poległ Koeman i nikogo nie interesowało jaka kadrę miał wtedy i ilu młodych wypromował. Z perspektywy czasu najlepiej chyba było dokończyć ten sezon 2021/22 z Koemanem i ewentualnie na następny znaleźć bardziej doświadczonego trenera od Xaviego. Choć z drugiej strony nagonka na Koemana ze strony mediów Laporty zaszła wtedy tak daleko, że nie było innego wyjścia jak zwolnić Holendra, a ze względu na ffp i to jak się u nas traktuje trenerów nikt poważny by nie przyszedł. Z kolejnej strony Xavi powinien zacząć od mniejszego projektu w Europie, ale sam nie chciał i już raz odrzucił Barcelonę. W skrócie dom wariatów i nie mam pojęcia jaka przyszłość nas czeka. Niby w zespole zawodników klasowych oraz takich z potencjałem nie brakuje, ale martwi mnie kto zgodzi się przyjść nas trenować wiedząc jaka jest presja, ograniczone możliwości wzmocnień i prezes, który Ci ingeruje w prace.
0
@ViscaelBarca2007 'Na tym tez poległ Koeman i nikogo nie interesowało jaka kadrę miał wtedy i ilu młodych wypromował' - Ja miałem takie spojrzenie ze względu na posiadanie Messiego, potem już po prostu Koeman swoimi konferencjami mocno mnie zniechęcił, ale też wiele osób na stronie mnie zniechęciło do niego. Z perspektywy czasu wiem, że popełniłem wtedy błąd.
'Z perspektywy czasu najlepiej chyba było dokończyć ten sezon 2021/22 z Koemanem i ewentualnie na następny znaleźć bardziej doświadczonego trenera od Xaviego.' - Nie wiem szczerze, bo Ronald był w środku tabeli wówczas, ale no cóż, nigdy się nie dowiemy tego. Uważam, że tutaj zaważyło podejście zarządu.
Barcelona w tym momencie jak Xavi nie zmieni spojrzenia i po prostu zignoruje oczekiwania zarządu - będzie w dupie. Jak dalej będzie robił pod tych na stołkach, to będzie bardzo ciężko wyglądalo i trenerzy będą co sezon, dwa się zmieniali, chyba że przyjdzie ktoś ogarnięty po Laporcie.