La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 924 Culés

0

Jaki sposób ściągania drążka waszym zdaniem jest bardziej efektywny w celu zdobycia siły oraz mniejszym stopniu hipertrofii? Chamski, czy bardziej optymalny w np. 1-2-1?

0

@Rewolucja123 przyjmuje się, że jak chcesz budować siłę jakiejkolwiek partii to idziesz w stronę małej ilości powtórzeń na większym ciężarze, tak w granicach 4-8

0

@ranger3120 tyle to i ja wiem, ale ciekawi mnie po prostu jaka technika lepiej na to wpływa.

0

@Rewolucja123 myślę, że jednak trzeba zrobić trochę ego liftingu

0

@Rewolucja123 jak Ci zależy na sile to tak jak kolega zwrócił uwagę niższe zakresy bo chodzi głównie o skill i adaptacje układu nerwowego+możesz nagrać jak ćwiczysz i dobrać jakieś akcesoria wzmacniające. Zakładam, że ta budowa siły na ściganiu jest Ci potrzebna bo chcesz się nauczyć podciągać. Technika nie musi być w każdym powtórzeniu kliniczna, ale musi być poprawna niezależnie czy chodzi o budowę mięśni czy siły i ego lifting długofalowo do niczego dobrego nie prowadzi.

0

@ViscaelBarca2007 osobiście, to samemu każdą serię poza ostatnią jadę czysto technicznie i pod powtórzenia. Ostatnia seria to już tzwn half repy są, ale dalej stosuje te zasadę 1-2-1, albo inaczej - opieram się na oddychaniu.

0

@Rewolucja123 zasada 1-2-1? W sensie w takim tempie trenujesz? Half repy ewentualnie w ostatniej serii mogą być żebyś miał pewność, że osiągnąłeś upadek mięśniowy i dostarczyć jeszcze odrobine stymulacji jeśli w taki sposób trenujesz. Dobrze, że trenujesz czysto technicznie bo nawet jeśli przy egoliftingu podniesiesz teraz 15-20% więcej to długofalowo ma to dużo więcej wad jak:
-potencjalne kontuzje
-dysbalanse siłowe i mięśniowe w ciele
-wraz z czasem i wzrostem ciężaru technika tez może się jeszcze pogarszać
-nie pracując prawidłowo w pełnych zakresach tez progres szybciej się zatrzyma oraz ciężej Ci zdiagnozować konkretne problemy w ćwiczeniu jeśli technika jest shitowa

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?