La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 951 Culés

0

Kryzys? Jaki kryzys? Z 500 najbogatszych ludzi na świecie, majątki wzrosły u 77%.

Elon Musk, którego majątek szacuje się na 238 miliardów dolarów w rok wzbogacił się o blisko 100 miliardów dolarów.
Drugie miejsce należy do Francuza, Bernarda Arnault, który ma w swoim portfolio m.in. koncern Louis Vuitton Moet Hennessy. Jego majątek jest wyceniany na 179 miliardów dolarów. W rok wzbogacił się o 17 miliardów.
Na trzecim miejscu znalazł się szef Amazona, Jeff Bezos. Ma majątek zaledwie o miliard mniejszy od swojego poprzednika, ale w rok wzbogacił się aż o 71 miliardów dolarów

Na liście znajduje się tylko jeden Polak. To pochodzący z Krotoszyna Tomasz Biernacki,
właściciel sieci sklepów Dino. Choć The Guardian podał, że znalazł się na 462. miejscu zestawienia, w czwartek jest już na 451. miejscu listy najbogatszych przygotowanej przez Bloomberga. W czwartek jego majątek został oszacowany na prawie 6 miliardów dolarów, a więc około 23,5 miliarda złotych. W rok wzbogacił się o 1,65 miliarda dolarów, a więc o prawie 6,5 miliarda złotych.

Pięknie się to czyta, mając w głowie informację, że wysokie ceny w sklepach są głównie wynikiem wysokich i nieuzasadnionych marż narzucanych przez właścicieli firm.

konto usunięte

3

@Comentateiro szybko się Dino rozwija

3

@Comentateiro u nas to rozwarstwienie nie jest jeszcze aż tak dramatyczne chociaż idzie w złym kierunku. W Stanach jest dramat. Tam już nawet klasa średnia jest biedna

2

@MESSIah16 można by rzec - podejrzanie szybko :) na takim tempie budowac markety, a gdzie oczekiwanie na pozwolenia budowlane, przylacza etc… Mysle ze tu jakies plecy rządowe ma

3

@Bykunn I to są właśnie wypaczenia kapitalizmu. Najlepsze, że gdy zwraca się na nie uwagę, to wyzywają człowieka od komunistów.

Tymczasem za chwilę kupno mieszkania będzie niemożliwe, w USA jest problem biednych pracujących, których nie stać na przeżycie z kasy z jednego etatu.
Ta lista patologii jest długa.

1

@SelloutCrowd oczywiście że ma. Jak każdy duży biznesmen

1

@Comentateiro Ostatnio widziałem film o centrum Los Angeles. Tam na chodnikach obok drapaczy chmur są masy porozbijanych namiotów, miliony bezdomnych ludzi.

Niestety, ale to nie zwiastuję niczego dobrego dla całego świata. Dążenie USA do wojny jest pewne.

1

@Comentateiro to tak jak z bankami. Najbardziej dra ryja że w nich się uderza, wprowadza wakacje kredytowe. I jeb, najlepszy rok w zyskach banków od lat.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?