- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 844 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 844 Culés
6
Jeśli chodzi o wczorajszy dzień i strzelanie o 24 Fajerwerkami, to Ja osobiście mam dwa pieski, Leo to kozak i oglada z balkonu fajerwerki, ale Sophi to cipeczka i bardzo się boi petard, mimo wszystko nie mam problemu z tym, że sąsiad odpala jakie Baterie i wyrzuca pieniądze w błoto, to jego sprawa, ja po prostu puszczam w domu głośno muzykę i sprawa załatwiona, Pies nie słyszy strzałów. Zawsze jest jakieś rozwiązanie, ale zakazy to pozwolenie na powrót niewolnictwa, nie kumam ludzi którzy chcą na każdym kroku nowych zakazów, ja od 15 lat nie kupiłem nawet małej paczuszki petard, ale inni niech sobie robią co chcą, idąc waszym tokiem myślenia wycofajmy słodycze, zakaz na czekoladę! Przecież ludzie umierają przez otyłość!
Edit : czekam na propozycje nowych zakazów i dlaczego byście to zakazali xd
1
@kaamil1910 Porównanie nietrafione, ponieważ nikogo nie interesuje to, że umrzesz na otyłość przez czekoladę, gdyż w żaden sposób nie wpływa to na ich życie. Był? nie ma, każdego szkoda.
Dlaczego na tej stronie jest moderator? dlaczego w kraju obowiązuje kodeks prawny? dlatego, że ludzie nie mogą dostać absolutnej wolności bo w pewnym momencie zaczną jej nadużywać. Świat się składa z ludzi o różnym poziomie intelektu, moralności i zdrowia psychicznego, więc coś lub ktoś to musi kontrolować i pewne zakazy być muszą.
Nie mam problemu z tym, że odpala się fajerwerki w Sylwestra, a wręcz uważam, że witanie nowego roku bez rac byłoby co najmniej dziwne, ale walenie cały tydzień hukowymi achtungami to coś co mogę nazwać nadużywaniem.
0
@MesQueUnClub_87 to niech zostaną obecne, a nie co rusz wprowadzają nowe.
1
@tadzik447 Nie twierdzę, że wszystkie zakazy są logiczne, ale też świat się zmienia i pewne zakazy są dostosowywane do tych zmian w czasie bieżącym.
Kiedyś jak szedłeś kupić żelazko to nie pisało na pudełku, żeby nie prasować ubrań na sobie. Dopiero jak ktoś się poparzył i skierował sprawę do sądu to musieli dodać obrazek z krzyżykiem by tego nie robić.
1
@MesQueUnClub_87 ale owa informacja nie jest zakazem, który grozi karą tylko informacja, że debil może sobie krzywdę zrobić. Zdrowego rozsądku żadne piktogramy nie zastąpią.
0
@tadzik447 Ale nie taki wniosek miał być wyciągnięty z tego porównania, tylko taki, że zakazy podobnie jak ostrzeżenia są dostosowywane na bieżąco. To, że jakieś zakazy powstały w 1950 roku to nie znaczy, że takie mają już zostać na następne dwa wieki i nic nie można dodać.