La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 768 Culés

1

Czy pisowców można porównać do rosjan?

Rozpoczęli wojnę atakując Ukraine, w telewizji propagandowej pokazują zupełnie co innego i twierdzą, że to Ukraina jest winna a oni tylko ją "denazyfikują".
Pisowcy szczuli i siali propagandę, atakowali innych Polaków przez całą swoją kadencję, od kobiet, po osoby innej orientacji. W tv twierdzili, że bronią Polski i takie też zdanie głosili w sejmie.
Cały świat zbojkotował Rosję, to ciągle twierdzili, że to zbrodnia przeciwko ich krajowi, firmy się wycofały a oni zaczęli je bojkotować.
Teraz tak samo jest z PIS, większa połowa społeczeństwa się na nich wypięła, to atakują ich, że to łamanie praworządności, że WOLNE MEDIA itp. :D Bojkot IKEA czy MBANKU.

Robią wszystko tak samo jak ich wzór do naśladowania? Kaczy na bank zazdrości Putinowi pozycji w kraju.

konto usunięte

2

@kuz jak może być większa połowa?

0

@DaPidejpi "Wyrażenia "większa połowa" (również "mniejsza połowa") można użyć w określonej sferze komunikacji, w której precyzja semantyczna nie jest najistotniejsza, np. w języku potocznym, codziennym itp. W tej sytuacji połowa jest używana ze znaczeniem potocznym 'jedna z dwu części, na które coś zostało podzielone' (wsjp.pl). W sytuacji komunikacyjnej, w której precyzja znaczeniowa jest ważna, np. w komunikacji naukowej, urzędowej itd. zaleca się stosowanie wyrażeń w rodzaju "większa (mniejsza) część", a nie "większa (mniejsza) połowa", jako że, zgodnie za znaczeniem słownikowym, połowa to 'jedna z dwu równych części jakiejś całości' (sjp.pwn.pl)."

Nie o to w poście chodzi, ale proszę.

konto usunięte

1

@kuz dziękuję bardzo

0

@kuz A może to po, które siłą odbiło "swoje tereny" jak Rosja tłumaczy napad na Ukrainę. Wg Rosji jest to wyzwolenie Ukrainy, czyli tak jak po z TVP :)

0

@AlexDark00 Ale nikt niczego siłą nie odbił, pisiory robią z Siebie ofiary bo bronią się koryta jak mogą, i to samo mówią w swojej tubie propagandowej Republika, żeby dalej szczuć ludzi.

0

@kuz Pewnie, Rosja też nie zaczęła wojny. Ona tylko wybawia uciemiężonych obywateli :)

4

@kuz
Jakoś nie widzę, żeby wyprowadzili wojsko na ulice po przegranych wyborach. Jakoś nie znam więźniów politycznych. Jakoś nie przypominam sobie o zabitych dziennikarzach. Jakoś ciężko mi przypomnieć o operacjach „falseflag”.
Troche im do tej Rosji daleko. Jednak jeśli chodzi o propagandę to z już jak najbardziej, ale patrząc po twoim wpisie i konkluzji do której doszedłeś niczym się od nich nie różnisz.

0

@kuz W kwestii propagandy? Tak
W kwestii ogólnego reżimu? Pisowi daleko do Rosji.

0

@hayek Dobra, z tym tak samo przesadziłem, masz rację, ale pierwsze zdanie, że można ich porównać się zgadza.

konto usunięte

0

@kuz nie można, pozdrawiam

0

@DaPidejpi może byc- pół kiwi i pół arbuza. Która połowa większą?;d

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?