- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1239 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
7
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1239 Culés
2
Chyba tak naprawdę jedyna polityka migracyjna która ma sens. Żeby ludzi przybywających do Polski (a przynajmniej ich potomstwo) w pełni zasymilować z Polakami. Żeby ci ludzie czuli się Polakami, identyfikowali się z polską historią, kulturą, żeby bardzo dobrze mówili po polsku, żeby chcieli się o nasz (swój) kraj troszczyć. Tylko czy taka polityka ma szansę na realizację i żeby zadziałała? Trochę wątpię niestety...
@michal26 @tomek8756 @Kondziubarca @JimMorrisonFCB @hayek @Comentateiro @FcPortoFan1999
0
@Kgorecki2500 Myślę, że to naturalne że kolejne pokolenia imigrantów którzy u nas zostaną będą czuli jakieś większe przywiązanie do Polski bo się zwyczajnie tutaj wychowają. :p
Tak czy siak, prawda jest taka że potrzebujemy imigrantów (ale normalnych, którzy chcą tutaj żyć i pracować) bo powoli wymieramy
1
@Kgorecki2500 W Putinowskiej Rosji to działa bardzo prosto i klarownie,Jesteś w Rosji-masz zachowywać się jak Rosjanin i szanować tutejsze prawa a nie wprowadzać swoje pomysły.Proste? Myślę że banał.
0
@Kgorecki2500 Ale na czym polega ta polityka dokładnie? "Musimy zrobić WSZYSTKO (...)"? No wybacz, ale to lanie wody. Jakich doświadczeń z Zachodu mamy unikać? Tolerancji, świadczeń finansowych, wszelkiej maści ułatwień, nacisku na multi-kulti, pobłażliwości dla zachowań, które u nas są nie do zaakceptowania, a dla części imigrantów to element ich kultury? To jakiś utopijny bełkot bez konkretów, jakieś chciejstwo bez żadnego planu. To ja mam pomysł na zwalczenie głodu na świecie: Musimy zrobić WSZYSTKO, żeby ludzie nie głodowali. Ten gość uważa, że jeśli dla niego coś jest logiczne i on by tak postąpił, to każdy inny też tak zrobi i będzie tak samo myślał. A przecież wcale tak nie jest, bo są różni ludzie i różną logiką się kierują.
0
@Dari0G Chociażby w kwestii języka to np. jeżeli ktoś chciałby wizy długoterminowej to powinien pokazać dobrą znajomość języka polskiego (a gdyby za X lat chciał obywatelstwo to nawet bardzo dobrą) szkoła powinna skupić się bardzo na nauczaniu naszej kultury a nie różnorodności. Nauczać naszej perspektywy historycznej. Ja sobie zdaję sprawę, że to brzmi może nie utopijnie ale trochę skomplikowanie do wprowadzenia ale albo taka polityka migracyjna albo żadna. Drugiej Francji u nas nie możemy zrobić.