- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1342 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
95 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
PIWOSZ89
5
Jak tam zbudowaliście formę na lato? Ja nie bo 95kg tylko a miało być 100 może za rok się uda
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1342 Culés
27
Nie do końca rozumiem tą eskcytację faktem, że teraz będzie mógł grać bez presji. Akurat byłem w sytuacji w firmie w której nasz manager został zwolniony i zakomunikował nam, że odchodzi za 5 miesięcy. To w żaden sposób nie motywuje zespołu tylko wręcz przeciwnie. Chłopacy i tak wiedzą, że za kilka miesięcy przyjdzie nowy manager to po co się starać skoro i tak będą musieć na nowo udowadniać swoją wartość.
Ćwiąkała powiedział to samo. Chciał dać impuls drużynie to powinien odejść teraz a nie po sezonie. To jeszcze bardziej destabilizuje drużynę a jedyne co Xavi osiągnął tą decyzją to że prasa mu odpuści i nie będzie go zwalniać co drugi mecz. Tylko jednocześnie co prasa teraz będzie robić to rzuci się na zawodników i to oni będą pod ostrzałem. Do tej pory Xavi był dla nich tarczą bo to on odpowiadał za wyniki.
Niezrozumiała decyzja Xaviego tak samo jak ogólnie burdel organizacyjny w klubie. Nie może być tak, ze trener sobie sam wychodzi i komunikuje co chce i jak chce. Musi byc strategia komunikacyjna przegadana z zarzadem tymczasem tutaj wyglada to tak, ze Xavi pod wplywem emocji sam sobie podjal taka decyzje i Laporta nie miał nic do gadania.
0
@creativeopinion wasza firma walczyła o jakie puchary? :D
0
@creativeopinion no jak Ćwiąkała powiedział no to faktycznie... to zmienia postać rzeczy
0
@creativeopinion dokładnie, teraz pytanie który z zawodników weźmie odpowiedzialność za grupę. Na Xaviego nie mogą liczyć, zdjął z siebie balast. Mam taką głupią nadzieję, że takim liderem zostanie Gundo. Był u Pepa tyle lat, jest Cancelo, Lewy wiem, że słabo gra ale też był wielu szatniach ( Klopp, Pep, Carlo). Młodzi muszą ich słuchać, teraz grają tak naprawdę na siebie o swój honor. Media dadzą spokój Xaviemu a im nie, będą pod ostrzałem.
2
@creativeopinion Jak dla mnie wygląda na to, że akurat z Laportą właśnie o tym rozmawiał po meczu. O ile w ogóle to nie jest tak naprawdę decyzja... Laporty.
3
@creativeopinion ten sam argument miałby sens w przypadku dowolnego trenera przejściowego. jakby wczoraj Xavi został zwolniony, a dziś ogłosiliby Marqueza, to też można by było powiedzieć, że "po co piłkarze mają się starać", bo przecież Marqueza zaraz nie będzie. po co media miałyby się skupiać na nim, skoro zaraz go nie będzie.
porównanie z twoją pracą doceniam, bo rozumiem, że twoją pracę też oglądają co tydzień dziesiątki milionów na całym świecie. i wasz nowy manager doskonale wiedział, jak się prezentowaliście, bo mógł to oglądać co trzy dni w TV, przeczytać w prasie, i tak dalej. już nie wspomnę, że zostaje też szef managera (Deco) oraz szef wszystkich szefów (Laporta).
no i wreszcie, absolutnie się nie zgadzam z tym, że to "Xavi pod wpływem emocji sam z siebie podjął taką decyzję". chyba, że uważasz, że to 40-minutowe spotkanie po meczu to był Xavi chcący zrezygnować i Laporta chcący go zatrzymać :))
0
@michalgajdek Od kiedy to zatrudnia się w wielkich klubach trenerów ze statusem 'przejściowy'. Ja myślałem o zatrudnieniu Marqueza tak po prostu, natomiast mówienie że odejdę ale za kilka miesięcy nie jest dobre dla zespołu.
Michal, mojej nie ogladaja miliony ale jest 10x bardziej odpowiedzialna bo zajmuje sie relokacja ludzi na calym swiecie i jak czegos nie dopilnuje to ktos wyladuje w kraju bez mieszkania. Taki przyklad pierwszy z brzegu. I tak, uwazam ze to dobry przyklad bo kazdy zespol jak jest zzyty z managerem reaguje podobnie. Zawodnicy moga lubic Xaviego jak pokazuje np post Gaviego z wczoraj, ale teraz morale moga im spasc jeszcze bardziej wiedzac ze i tak go tutaj nie bedzie w lipcu. Podtrzymuje, powinien odejsc juz teraz jezeli chcial dac druzynie impuls w LM i w Lidze.
A co do spotkania to oczywiscie bylo, ale bylo tez info od samego Xaviego ze on sobie ta decyzje podjal juz duzo wczesniej i ze Laporta go przekonywal zeby tego nie komunikowac wczoraj po meczu. Dla mnie Xavi zrobil to pod wplywem emocji i widac ze klub nie byl na to przygotowany nawet bo sam Xavi zostanie do czerwca. Decyzja moze i byla podjeta i presja moze i byla ze strony innych czlonkow zarzadu, ale widac ze klub kompletnie sie na to nie przygotowal.
I tak jak mowie, teraz Xavi byl tarcza dla pilkarzy. Teraz tarczy nie bedzie i bedzie sie mowic o samych pilkarzach i obrzucac ich blotem za gre. W takiej atmosferze bez trenera nie wygrywa sie pucharow.
0
@creativeopinion cytując... "Niezrozumiała decyzja Xaviego tak samo jak ogólnie burdel organizacyjny w klubie. Nie może być tak, ze trener sobie sam wychodzi i komunikuje co chce i jak chce. Musi byc strategia komunikacyjna przegadana z zarzadem tymczasem tutaj wyglada to tak, ze Xavi pod wplywem emocji sam sobie podjal taka decyzje i Laporta nie miał nic do gadania."
Po pierwsze primo przypomiiam że jest wolność słowa więc może sobie wyjść i mówić co chce (z cala odpowiedzilnoscia za to co mowi). To tak formalnie.
Po drugie priko zwisa już mu zapewne droga formalna jak ma to takie konsekwencje czyli odchodzi i ma w tym no ...
Nie mówię o klasie człowieka i o konsekwencjach ;)
0
@creativeopinion aha i jeszcze.cos miałem dodać ale mnie wywaliło... ostatni twój akapit..tez.tak uważam ewidentnie emocje zagrały. Przelało się i nie strzymal presjii. Niestety. Ciężka praca.
0
@pasquda Widac ze masz nie wiecej niz 17 lat. Zaczniesz pracowac dla kogos to zrozumiesz ze kontrakt a wolnosc slowa to dwie rozne rzeczy bo bedac pracownikiem firmy masz obowiazek dbac o jej wizerunek w kazdym momencie a nie tylko wtedy kiedy Twoje emocje Ci na to pozwalaja. Xavi pozwolil sobie na to bo jest legenda i wie ze nic mu sie nie stanie. To jest glupie i malo dojrzale. Powinien dogadac decyzje z klubem co i kiedy i kiedy przede wszystkim bedzie dogadany trener a nie sie dasac po przegranej i tupac nozkami.
0
@creativeopinion oho pan analityk się znalazl... weź zadaj sobie trochę trudu i zamiast zgadywać ile kto ma lat sprawdź np na jego profilu ... lub wywnioskuj z komentarzy.
Po drugie napisałem że nie chodzi mi o jego klasę tylko o to czy mógł tak postąpić i czy klub miał.na to wpływ ze sam sobie zadecyduje. Jego prawo do porzucenia pracy takie jak prawo pracodawcy do zwolnienia. Mógł tak postąpić? Mógł i postąpił.
Chodzi mi.o to zdanie konkretnie "Niezrozumiała decyzja Xaviego tak samo jak ogólnie burdel organizacyjny w klubie. Nie może być tak, ze trener sobie sam wychodzi i komunikuje co chce i jak chce. "
Czemu obwiniasz klub skoro to on sam na własną rękę z własnej inicjatywy zrobił taka akcje ?
I jak.by to mailo wyglądać wg ciebie ? Mieli przewidzieć czytając w.myslach jemu i go przejąć do pokoju prezesa zanim by coś palnął? Czy może pytać go co minute "ale nie zwalniasz się? Bo jak tak to wiesz... najpierw do prezia do biura.... "
0
@creativeopinion aha....
To Cię chyba wyjaśniło.....
Po zakończeniu wczorajszego meczu z Villarrealem Xavi poprosił zarząd o rozmowę podczas schodzenia do szatni. Trener poinformował, że zdecydował się odejść z Barcelony ze względu na presję, z jaką zmaga się on i jego rodzina i że planuje powiedzieć o tym na konferencji prasowej.