La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1521 Culés

4

https://i.ibb.co/gzpSTv9/wariat.png

Równe 26 lat temu ten (wizualnie) sympatyczny (a w rzeczywistości niebezpieczny) pan w sweterku zmarł śmiercią tragiczną na Pradze Południe.
Okej, a teraz kto to był, bo nie każdy musi znać. Jest to Wiesław Niewiadomski ps. "Wariat". Prawdopodobnie był to najniebezpieczniejszy człowiek w Polsce w drugiej połowie lat 90. Podkładanie bomb, strzelaniny w biały dzień w centrum miasta, porywanie ludzi dla okupu, wydrukowanie 300 milionów fałszywych rubli rosyjskich - to ostatnie było skandalem na skalę międzynarodową (na linii Niemcy - Polska - Rosja).
To, co wyprawiał Wiesław Niewiadomski było prawdziwym "dzikim zachodem" Polski lat 90. Co ciekawe, "Wariat" zdawał sobie sprawę, że jego działalność nie sprawi, że będzie trwał wiecznie i w sylwestra 97/98 roku miał on powiedzieć swojemu koledze (pseudonim "Śledź"), że kolejnego roku nie dożyje. Miał rację, bo zginął 6 lutego 1998 roku.

W mojej opinii nie było już później (na szczęście) osoby, która była tak nieprzewidywalna jak bohater tego wpisu. Nawet śp. Robert Cieślak (to jest ten, co strzelał się z policją w Magdalence) nie dorównuje mu, chociaż to też był mocny świr.

1

@Ojciec5tkidzieci akurat drukowanie i wprowadzanie do obiegu w rosji fałszywych rubli to jest pozytyw ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?