- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1147 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Ilka
5
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1147 Culés
5
Nowoczesny trener z bardzo widowiskowym stylem i który potrafi rozwijać zawodników indywidualnie. Impossiblen’t :D
twitter.com/_BarcaInfo/status/1758809538847773088
7
@ViscaelBarca2007 nie no. Mając Flicka i De Zerbiego nie powinniśmy się zastanawiać nawet. Wg mnie tylko Niemiec powinien być brany pod uwagę i to tu i teraz.
0
@ViscaelBarca2007 Jak chcemy takiego naprawdę dobrego trenera, który łączy wiele aspektów ze sobą, to jest nim Julek, ale no przygoda z Bayernem nie bardzo imponuje w jego CV, ale jednak - on łączy wszystko co topowy, a byćmoże najlepsi trenerzy na świecie łączą. Czyli rozwój, robienie wyniku, styl, taktyka, przygotowanie fizyczne itd.
Flick dla mnie jest zbyt dużym znakiem zapytania jako pierwszy trener ma naprawdę małe doświadczenie biorąc pod uwagę jego wiek. De Zerbi w ogóle nie powinien być brany pod uwagę - to jest trener rozwojowy, a my potrzebujemy u Laporty wyniku przecież. Rzucenie takiego trenera, który jeszcze nie poczuł smaku gonienia wyniku i połączenia tego z rozwojem, to jest ryzyko. Julek taki smak poczuł. Flick moim zdaniem nie wygląda na idealnego do tego trenera. Są też wielcy, jak Arteta np., ale on tu nie trafi. Ale osobiście jak mam wybierać cokolwiek, to wolę postawić na najtańszą opcję, która znajduje się w rezerwach i postawić wszystko na rozwój budując na nowo kręgosłup zespołu.
1
@Rewolucja123 Nie no proszę Cię. Jak Julek. Jak chlop właśnie nie posadził sobie w Bayernie. Nic nie wygrał.
Rozwijał zawodników, dzięki czemu klub zarabiał na sprzedaży. Ale u nas zadania są podobne do tych w Bayernie.
1
@michal26 proszę Cię. Flick to 10x większa zagadka od De Zerbiego i nie bez powodu oprócz nas tylko Bayern go chce z powrotem. Gość miał dosłownie jeden spektakularny covidowy sezon, a w następnym już mocniej wyszły jego mankamenty zespół się sypał fizycznie oraz miał duże problemy z bronieniem. Nie wspominając, że nie słynie z pracy z młodymi lekko mówiąc.
@PatrykBarca zobacz sobie w jakim wieku jest kadra Bayernu i jak młoda kadra będziemy mieli my w następnym sezonie gdzie jeszcze chcemy się pożegnać z zawodnikami w szczytowych momentach karier jak Raphinha czy De Jong. Zobacz sobie ilu zawodników u-23 mamy w zespole oraz jakie mamy problemy z transferami. Teraz był dobry moment na robienie wyniku, ale od następnego kadra się zmieni i trzeba będzie budować dlatego moim zdaniem to jest porządany profil trenera.
1
@PatrykBarca Jak nic nie wygrał? Bundeslige wygrał. W drugim sezonie w momencie zwolnienia był w grze o wszystko. To jest trener preferujący styl Barceloński, futbol totalny. On robi z piłkarzami to samo co Pep - tworzy ich kompletnymi, aby byli wstanie grać na wielu pozycjach na boisku. To był sukces drugiego sezonu, gdy prowadził Bayern, ale go zwolnili. Przygotowana drużyna fizycznie jest na wysokim poziomie u niego, znowu - przypadek Bayernu, ale też Lipska np. To jest wciąż młody trener, taktycznie jeden z najlepszych na świecie. Ocenianie tylko przez pryzmat wyników z Bayernem, to jest brak wiedzy o piłce. Pod względem presji jeszcze się rozwinie, a także prowadzenia szatni. To jest już topowy trener z potencjałem na jednego z najlepszych na świecie, jak nie najlepszego w przyszłości.
1
@ViscaelBarca2007 chyba sobie żartujesz. Typ, który prowadził Bayern i wygrał z Nim LM vs. Gościu, którego szczytem jest prowadzenie Brighton. Już raz zatrudniliśmy takiego magika, co jego klub grał piękną piłkę a drużyna wyjątkowo dobrze sobie radziła w lidze. Nazywał się Settien.
0
@PatrykBarca
< wygranie LM i 2x mistrzostwo Niemiec
< Nic nie wygrać.
Choose one.
@Rewolucja123 jak dla mnie to gościu ma mega sukcesy, a jego zwolnienie z Bayernu było kompromitacja.
1
@michal26 Patrzenie na Flicka przez pryzmat sezonu covidowego jest jak patrzenie na Laporte przed wyborami przez pryzmat jego pierwszych dwóch kadencji i zerknięcie na to, co wygrała Barca wtedy. Patrzymy na to co pozytywne i największe, ale te mniejsze szczegóły pomijamy, bo mamy ogromną zasłonę, która zasłania te niedociągnięcia, które się znajdują w środku mieszkania.
1
@PatrykBarca dobra. Cofam. Wy o Nagelsmanie zaczęliście debatować xD
@Rewolucja123
0
@Rewolucja123 ale co ma sezon Covidowy do tego, bo nie rozumiem? Rozbili nas 8:2. Jakoś inaczej każdy grał wtedy, bo nie kumam?
0
@Rewolucja123 To daleczegi go zwolnili skoro był taki kapitalny?
Bundeslige to tam z BAYERNEM by Smuda wygrał. Po drugie przesyan wybiegac tak w przyszłość bo to nie gra komputerowa. Może się rozwinie, a może skończy trenujac Elevator Kaborno.
1
@michal26 Chociażby zespoły były przygotowane fizycznie kompletnie inaczej. Dużo straciły na tym, a te co opierały się na talencie, formie zdobywanej z każdym kolejnym meczem oraz tym, jak ich kibicie nieśli, tak straciły na tym dużo. + W UCL miałeś mecze na neutralnych stadionach. PSG dzięki temu wówczas weszło do finału, sezon później z prawie tym samym Paryżem dostał w zęby.
@PatrykBarca To nie pytanie do mnie. A ten Smuda, to by nie wygrał, skoro Tuchel przyszedł i wszystko się posypało w Bayernie. Z City wówczas odpadł, z Pucharu Niemiec odpadł, w tym sezonie również, Bundesligę prawie przegrał, teraz przegrywa z Leverkusen, superpuchar Niemiec przegrany, Liga Mistrzów w ząb od Lazio.
0
@michal26 Musisz wziąć pod uwagę że Flick miał 1 Wybitny sezon w piłce.
Potem blamaz w kadrze.
Chłop ma na karku 60lat. A trenerem był krócej niż podawaczem bidonów. Mke byl w żadnej innej lidze. Poza Niemcami nie jest sprawdzony w żadnym innym srodowisku. Nie mówię tylko o barierze językowej, ale też strefie komfortu.
2
@michal26 Flick jest w trenerce od 30 lat i wyszedł mu jeden mega sezon a potem przyszła bardzo duża kompromitacja w reprezentacji.
Po za tym wygranie ligi i pucharu Niemiec z Bayernem nie robi na mnie aż tak dużego wrażenia bo widzimy jak to wygląda od ponad 10 lat.
LM wygrał to fakt i jest to osiągnięcie ale też to nie była typowa LM bo nawet dwumeczów nie było i była grana po dłuższej przerwie.
Dla mnie to kot w worku który pod względem taktycznym odstaje od De Zerbiego.
0
@Rewolucja123 Tuchel jednak przy Nagelsmannie to jest Pan trener. Sprawdzony z sukcesami w BVB, Cheslea I PSG. 3 ligi to dużo więcej niż 1 i dużo więcej niż 1,5 dobrego sezonu Julka....
1
@PatrykBarca Miał dobre wejścia, ale jak dochodziło do tworzenia zespołu, rozwijania i robienia wyniku, to był szybko żegnany. To jest trener, na krótki okres z drużyną gotową do robienia wyniku. Jakby nasi byli gotowi fizycznie do tego sezonu, to teraz mógłby przyjśc do końca sezonu i gwarantuję Ci, że w UCL byśmy skończyli w półfinale, a w lidze blisko Realu, jak nie wygrali. Na dłuższy termin to nie jest idealny trener. Podejście Julka jest idealne do tworzenia takiej drużyny patrząc długoterminowo, jedyny problem to radzenie sobie z presją i prowadzenie szatni, bo nie wiemy, jak się rozwinął w tych aspektach względem przygody w Bayernie.
0
@Rewolucja123 Problem polega na tym, że Ty uważasz że w piłce można coś przewidzieć. A tu gwarancji nie ma. I to że przeczytałeś książkę nie robi z Ciebie eksperta. Jest tu za dużo zmiennych. A piłka jest jest poker. Potrzebne są i umiejętności i szczęście.
0
@PatrykBarca Problem polega na tym, że w piłce nie można patrzeć krótkoterminowo, jeżeli chcesz się trzymać na najwyższym poziomie, jak najdłużej, to musisz patrzeć tylko i wyłącznie długoterminowo, bez przewidywania tego co się może zdarzyć długo może nas nie być w topie. To, że jesteśmy wielką marką, to jedno, drugie, że nie wykorzystujemy tego i głupio oraz nieudolnie gonimy wynik na już. Patrz jak to wygląda. Za Laporty - sezon z Koemanem tlyko PK, w LL kompromitacja, to samo UCL, sezon później - kompromitacja w każdych rozgrywkach, dopiero z Xavim u sterów pełen sezon było dobrze, a teraz to samo co przez tamte dwa sezony, z tym, że nawet pucharu jednego nie zdobywamy, jak w 21/22 najprawdopodobniej. Na 3 sezon jeden bez pucharów, a na 4 mogą być 2 bez pucharów. A wśród tych 3 pucharów, tylko jeden o dużym prestiżu - La Liga.
0
@PatrykBarca kadra a klub, to 2 różne tematy
0
@michal26 Ale on był prawie tyle aamo selekcjonerem w życiu co trenerem klubowym :) 60 lat a najdłużej byl woźnym.