La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1659 Culés

0

Cześć. Chciałbym się poradzić osób pracujących za granicą, jak to wygląda, gdy chce się sprowadzić rodzinę? Chciałbym wyjechać, najchętniej - Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, albo nawet Skandynawia. Czy trudno jest znaleźć mieszkanie? Czy są np. jakieś Polskie biura, które pomagają w tym? No i oczywiście ile tak średnio, za takie mieszkanie trzeba zapłacić. Oczywiście na początku bym chciał sam pojechać, po pół roku ściągnąć żonę i 2 moich maluchów. Żona, oczywiście też by chciała pracować.

0

@ArcziArtt londynek.net zobacz sobie jakie sa oferty pracy, ile kosztuje mieszkanie, tam tez sa informacje jak zalatwic pozwolenie na prace, ktore jest potrzebne po brexicie

0

@Lanosss dziękuję za pomoc :)

0

@ArcziArtt Obecnie osoby z terytorium państwa członkowskiego UE, w tym Polski, potrzebują wizy pracowniczej. Wizę przyznaje się na podstawie punktowego systemu imigracyjnego. Aby otrzymać wizę pracowniczą w Wielkiej Brytanii, musisz zdobyć łącznie 70 punktów. Wiza do Anglii jest Ci potrzebna jeszcze przed wyjazdem.19 wrz

0

@ArcziArtt Tylko, teraz żeby podjąć pracę w UK musisz mieć wizę pracowniczą ;p już nie jest tak hop siup jak kiedyś. W Szwecji, jest prościej ale musisz mieć adres, żeby wyrobić sobie numer (Personnummer) - nasz pesel, ogólnie w Sztokholmie i okolicach mega ciężko o mieszkanie. Niemcy i Włochy nie wiem. Ale Dania i Norwegia (najdroższy kraj do życia, ale i zarobki duże) całkiem spoko kraje, skandynawowie są mili i pomocni, ale nie co zamknięci. Ogólnie ja lubie skandynawie, dobrze się tam czuję i kultura pracy mi się podoba, 37,5 tygodniowo w piątki zazwyczaj do 13:00 (zależy od branży wiadomo), bardzo dużo jezior, lasów itd. Szwecji aktualnie bym odradzał ze względu na problem jaki mają z zamachami, gwałtami itd.

0

@gumaz Może też szukać pracy z Polski i wtedy potencjalny pracodawca mu wystawi taką wizę

konto usunięte

0

@ArcziArtt Pytanie rzeka na które nie da się odpowiedzieć jednoznaczenie bo co kraj to obyczaj :) Generalnie schemat często jest podobny wyjeżdża jedna osoba pracuje tam i później ściąga rodzinę i oni też zaczynają pracę. Ceny za na wynajem jak u nas - zależy od standardu, miasta, lokalizacji. Generalnie nie polecam pracy przez agencję (chociaż wiem że to często jest opcja na start bo jak ktoś nie chce jechać w ciemno) bo mocno przycinają stawki, często są jakieś dzikie zapisy w umowach. Nie polecam też mieszkania w tych hotelach pracowniczych co agencje mają - bo to jak mieszkanie w Somalii. I jeśli za granicą Polak Ci nie zaszkodził to już Ci pomógł... niestety. Teraz na kierunek emigracji jak zależy ci na zarobkach to Norwegia, Szwecja, Dania, UK w takiej kolejności.

0

@JordiAlbion w jakim kraju obecnie pracujesz? Szukam czegoś jako magazynier, bo mam doświadczenie, no i uprawnienia na wózki widłowe, „pieski”, podesty, windy towarowe/osobowe i myślę, żeby w tym kierunku czegoś szukać. Uwielbiam Skandynawię. Byłem u ojca na wakacjach kiedyś w Stokholmie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?