- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1411 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
18
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
NeroTFP1
18
Niedawno internet obiegła informacja, że młody chłopak sprzedawał lemoniadę na jednej z... » Czytaj dalej
11 odpowiedzi
ranger3120
21
https://wykop.pl/cdn/c3201142/97619538e7ad6e6f49821b5fb841becbe0467dcdd7938336657ca390d701ece3,w400.... » Czytaj dalej
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1411 Culés
1
Wracając jeszcze do debaty o mieszkaniach,to dziwne,że nikt tam nie wspomniał o REIT-ach. A gdyby wprowadzono odpowiednie przepisy, to pozwoliłoby to także na lekką poprawę sytuacji w tym zakresie.
4
@maroon ludzie mają kasę, inwestują w to co najbardziej opłacalne i bezpieczne. Do czasu gdy będzie tak na rynku to nic się nie zmieni. Najwięcej i najszybciej na nieruchomościach się zarabia, wynajem, a później sprzedaż.
1
@tbas Otóż to - jednak takie fundusze gdzie ludzie mogliby inwestować nawet niewielkie kwoty także przyczyniłyby się do wzrostu budownictwa. A jak wiadomo im więcej dostępnego towaru na rynku tym szybciej spada jego cena.
2
@maroon w 100% popieram REIT'y - stosunek zwrotu inwestycji do ponoszonych kosztów i ryzyka jest rewelacyjny. W UE
Wg mnie prowadzący debatę z góry założyli że powszechne stosowanie REIT'ów w Polsce nie jest możliwe - politycy są przekupni i mają gdzieś czy Polacy się dorabiają, a do tego zagraniczne towarzystwa emerytalne czy ubezpieczeniowe by musiały stracić gigantyczne pieniadze bo sami by musieli oferować coś więcej. Najśmieszniejsze jest to że inwestycje w REIT'y stanową podstawowy bezpieczny sposób inwestowania dla towarzystw emerytalnych i ubezpieczeniowych na zachodzie.
0
@maroon developerom nie jest na rękę dużo budować. Ceny rosną a wraz z nimi marzę. Jedyni co miga to zmienić to rząd. Budując bloki i zasypują rynec mieszkaniami z atrakcyjnym cenami itd. Ale tego nie zrobią, bo lobby za duże w developerce.
0
@tbas Ale piszesz tak jakby na tym rynku panował monopol, a bariera wejścia na rynek była nie do pokonania. A nawet jesli jest jakiś spisek i zmowa to przecież takie fundusze weszłyby tam z buta i właśnie by to rozbily.
0
@maroon to jest zmowa cenowa mistrzu, a nie monopol. To tak jak z pieczywem. Poszła Pszenica, prad, gaz, - ceny rok temu w kosmos. Wszystkie 3 elementy spadły, ceny stoja, marze w kosmosie. Wszystkim piekarniom nie zależy obniżać bo i po co. I tak samo działa Developerka. Równiutko, gdzie sie da, % w górę. Wystarczy spojrzec na Marże Developerów.
0
@tbas Weź daj spokój - zmowa cenowa to może wystąpić na rynku, który kontroluje kilka podmiotów. Zmowa cenowa tysięcy piekarzy w Polsce. O czym my rozmawiamy w ogóle?
0
@maroon Przypomniec ci jak nagle Masło idzie o 100% bo idzie fama ze go nie bedzie, Cukier, mąka itd. Ile jest tych historii. ze podbijaja ceny. Nawert nie wiesz kiedy i tak ciebie dymaja. Po co ktos ma pieczywo ceny obnizyc jak lud kupuje? A pretekst do podniesienia cen był bardzo szybko
0
@tbas Tak właśnie działa rynek. Jak ktos kupuje to nie ma sensu obniżać cen. Ale to nie na nic wspólnego ze zmową cenową.