- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1803 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Arden
7
Ale to jest świnia.https://x.com/i/status/2071240209253994929
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1803 Culés
0
Włodzimierz Szaranowicz o igrzyskach olimpijskich:
"Zawsze byłem admiratorem igrzysk olimpijskich. Uważałem, że jest to wartość, którą trzeba chronić, dlatego że we współczesnym świecie bywało tak, że igrzyska niosły zmiany swoim humanizmem olimpijskim, ale bywało tak, że pod naporem wydarzeń, zwłaszcza wojennych – „milczały”, ale później wracał lepszy czas i lepsze życie.
Igrzyska mają taką moc sprawczą, poprzez to, że jest to jakaś zasada uniwersum – wartości, które po prostu nie przeminą nigdy.
I chciałem znaleźć do tego jakiś klucz opowiadania, dlatego, że te wielkie misteria, jakimi są ceremonie otwarcia i zamknięcia, one są niezwykle ważne dla współczesnego świata, bo opowiadają nam o tym, jaki świat mógłby być, z różnych powodów nie jest, ale sport potrafi w jakimś momencie przynieść chociaż minutę myślenia o tym, że jesteśmy lepsi – i to jest po prostu wartość, której nie warto się pozbywać i starać się chronić tego jak dobro największe.
I to jest już w Waszych rękach, dlatego że igrzyska oczywiście się zmieniły: sport-show, komercjalizacja, gigantyzm, ale nadal osią są, jest ceremoniał olimpijski, jest to wszystko, co składa się na tę uroczystość, która pokazuje, że są stopnie w „drabinie kultury”, które trzeba przejść, żeby osiągnąć tytuł mistrza olimpijskiego; to bardzo ładnie powiedział Gustaw Holoubek, że: złoty medal olimpijski jest największą nagrodą moralną, jaką człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi”.
Piękno słów, którymi Włodzimierz Szaranowicz wyrażał swoją miłość do sportu, to coś niepowtarzalnego.