La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 612 Culés

7

Liga Narodów CONCACAF półfinały:

USA - Jamajka 1:1 po 90 minutach, a w dogrywce dwa gole USA i awans do finału Amerykanów właśnie. Jamajka bez Leon Baileysa (to taki likier na bazie śmietanki i whiskey z dodatkiem kakao i wanilii) czy byłego zawodnika Leicester/Evertonu - Demaraia Graya, a ci się męczą, ech...
Asystę dla Jamajczyków zaliczył gracz Fulham - Bobby De Cordova-Reid, a dupę Amerykańcom uratował samobój Jamajki w 92 minucie. W USA zagrali: Matt Turner (Nottingham), partner Muldera z "Z archiwum X" - Scally (Moenchengladbach), Folarin Balogun, Christian Pulisic, Timothy Weah, Yunus Musah, Weston McKennie, Ricardo Pepi, czy dwóch zawodników którzy załatwiło wygraną Haji Wright - napastnik Coventry z dubletem, a Giovanni Reyna zaliczył dwie asysty. Mamy mega mocną na papierze kadrę USA i "śmieszną" kadrę Jamajki, jednak potrzeba dogrywki by rozstrzygnąć taki mecz. Przydałby się tam ktoś inny na ławce trenerskiej:)

W drugim półfinale Meksyk pokonał na wyjeździe 3:0 Panamę. Jedną z bramek strzelił Edson Alvarez z West Hamu. W składzie również "nasz" Julian Araujo czy Guillermo Ochoa.
Mówią, że Puma groźne kocisko, jednak Meksykańcy nie przestraszyli się zawodnika Famalicao. Napastnik portugalskiej drużyny - Puma właśnie, nie "podbił" tego meczu.

Reasumując finał Ligi Narodów Concacaf grupy A rozegrają między sobą reprezentacje juesej i mechiko.

Sparingi (wybrane):
Włochy - Wenezuela 2:1. Przyznam, że zobaczyłem wczoraj pierwszą jedenastkę Włochów i tak sobie pomyślałem - "Boże jaka to smutna drużyna". Były zawodnik Evertonu - Salomon Rondon nie trafił karnego już w 3 minucie dla "gości", bramkę później strzelił zawodnik Cadiz Darwin Machis. W ekipie Wenezueli zagrali również Tomas Rincon (Torino, Sampdoria) czy Jon Aramburu (Real Sociedad). Dla Włoch dublet strzela argentyński napastnik Mateo Retegui. Zagrali też Gianluigi Donnarumma, Nicolo Barella, Federico Chiesa, Destiny Udogie, a Andrea Cambiaso i Jorginho z asystami.

Portugalia - Szwecja 5:2. Tu z kolei zobaczyłem skład Szwedów i tak sobie pomyślałem, że raczej Portugalia łatwo mieć nie będzie. Viktor Gyokeres (Sporting), który ma 700 goli w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach, Isak, Dejan Kulusevski, Elanga, no jest kim straszyć. No ale nic bardziej mylnego, potężna Portugalia bez potężnej maszyny już 3:0 wygrywała w 1 połowie. Po kolei jednak - Rafael Leao, Matheus Nunes, Bruno Fernandes, Bruma (Braga) i Goncalo Ramos z golami. Dwie asysty nasz Nelson Semedo, dwie również Bernardo Silva, a jedną do gola dorzucił Bruno Fernandes. Ponadto zagrali 100 letni Pepe, niewiele młodszy Rui Patricio czy Ruben Dias. U gości jak zwykle w tym sezonie - wspomniany Gyokeres z golem, a z asystami Dejan Kulusevski i Emil Holm (Atalanta).
@P33ck @Kratos1990

0

@escarabajo I prześlizgnęła się Ameryczka dalej po dogrywce,szkoda bo wolałem Jamajkę.

0

@FcPortoFan1999 no ja wolałem USA:) Jakoś mam do nich sentyment od czasu gdy ich trenował Jurgen Klinsmann.

0

@escarabajo A Ja nie,nie Lubię tej reprezentacji.

1

@FcPortoFan1999 rozumiem, przyjmuję te informacje:)

konto usunięte

1

@escarabajo 11 Włochów na papierze wygląda blado, ale uważam, że w rzeczywistości aż takiej tragedii nie ma. Nazwiska mało znane, ale grać w piłkę umieją - tak bym to opisał. Retegui ma świetny start w repce, 5 meczów i 4 gole. Może to w końcu będzie napastnik Azzurrich na lata, bo nawet legenda Lazio - Immobile w repce zawodził, jak i większości 9 z resztą. No i historycznie tragedia, 35 goli najlepszy strzelec w jednej z najlepszych repek w historii, dramat. :)

A propos Retegui'ego, to jego kolega z napadu z Genoi, Islandczyk Albert Gudmundsson również zagrał wczoraj partidazo, ładując hattricka i notując asystę przeciwko Izraelowi.

Co do europejskiego sparingu, to w Portugalii jest mnóstwo talentu. Naprawdę na papierze są bardzo mocni, nawet bez Ronaldo. Ciekawe co pokażą na Euro.

1

@P33ck Nie nie, ja nie ujmuje im, po prostu włoską ligę śledzę, ale rzadko które mecze oglądam. Nazwiska znam, ale mając w głowie Pippo, Del Piero, Zambrotte, Buffona, Pirlo, Cannavaro no i całą tę resztę to ci wyglądają słabo:)
Reteguiego śledzę od pierwszego powołania, wtedy i zacząłem spoglądać na jego argentyński team i jak tam sobie radził. To jest fajna historia i przy takich trzymam kciuki:)
Tak jak mówisz, mając taką drużynę, najlepszy strzelec z 35 golami to żart.

Myślałem, że Izrael powalczy, a tu niestety, chociaż cieszy gol Zahaviego.

Portugalia od lat ma generacje, nic im nie ujmuję, nawet mam wrażenie, że bez CRa są jeszcze mocniejsi.

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

1

@escarabajo No te nazwiska przy kadrze Włoch z 2006 nawet nie stały, ale...

Widać, że Spalletti powoływał zawodników ze względu na ich formę i grywalność w klubach, czyli tak jak powinno być. No i zanosi się, że to pod jego wodzą będzie zmiana pokoleniowa w Italii.
A co do samego składu, to... Owszem, patrzysz na te nazwiska i nie robią one wrażenia, ale talentu jest tam naprawdę sporo.
Już przy bramce mamy zagwozdkę. Jest Gigi, który w repce nie zawodzi, gra w PSG, ale mamy też Vicario, który zbiera świetne noty w Totkach. Lewe wahadło podobnie - na kogo postawić? Na Udogie, który błyszczy w Totkach, czy na Dimarco, który błyszczy w Interze? Nawet środek obrony jest do wybronienia. Ok, patrzysz - Buongiorno i Scalvini, kim oni są? Ale prawda jest taka, że obaj rozgrywają świetne sezony w swoich klubach i zanosi się, że za długo w nich nie zostaną. :) Najgorzej zdecydowanie wypadają skrzydła, niestety, ale reszta jest jak najbardziej akceptowalna i drzemie w tej drużynie dużo większy potencjał niż widać na papierze. No i warto dodać, że wczoraj to nie był najsilniejszy skład Italii.

Zahavi gol, ale i spaprany karny na 2:2... A potem już poszło dla Islandii.

Ronaldo niewątpliwie wielki gracz, ale ogólnie grając z nim, wielu piłkarzy ma założone kajdany. Ograniczone myślenie na boisku, bo trzeba grać na CRa. Bez niego się bawią, bez oklepanego schematu na Ronaldo. Takie mam wrażenie. Euro powinien zaczynać na ławce. Przyda się, razem ze swoim doświadczeniem i instynktem na ostatnie 20/30 minut. Tylko czy Martinez w tej kwestii pokaże jaja? Pewnie nie.

1

@P33ck Podobają mi się wahadła włoskie/Inter i Darmian i Dimarco fajnie wyglądają, ale to prawda, że Udogie zrobił krok naprzód i tez sobie radzi. Buongiorno kojarzę z Torino ze względu na fajne nazwisko, ale to nie jest drużyna, którą oglądam co tydzień:)
Nie będę polemizował bo jestem specem od włoskiej piłki:) jednak mnie, jako Janusza ta kadra po prostu średnio ciekawi obecnie:)

Islandia ładnie poszła, ciekawe jak z Ukrainą się pokażą.

Co do Portugalii to pełna zgoda. Oczywiście, że jestem tam kim grać i oczywiście też bym wchodził w schemat CR z ławki. Pytanie co Martinez:) otóż to.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?