- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 659 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Kgorecki2500
15
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 659 Culés
2
Przed chwilą w sytudiu radiowym gościnią była coachka.
Obydwa słowa mi tu podkreśliło. Coachka - jak to makabrycznie brzmi
3
@Comentateiro a czemu nie coachini?
2
@barcelonaLM Bo coachka,brzmi seksowniej.
4
@Comentateiro Kołczan
0
@Comentateiro ja bym serio odpuścił te feminatywy. Język polski nie jest do nich stworzony brzmi to komicznie. Tak samo kosmetyczka to facet co kosmetyk?
0
@barcelonaLM A wuj wie.
0
@barcelonaLM Może coachanka
2
@lntrowertyk Feminatywy powinny wrócić do języka. Przez komunę w Polsce zniknęły i z momentem końca komuny powinno to do języka wrócić.
0
@Szreko niby tak też to słyszałem, ale argumentem za tym żeby wróciły jest tylko to, ze komuchy je zlikwidowały? Bo to wtedy jaka argument być w związku z czymś na nie, bo PiS był na tak. Jest jakiś logiczny argument ku temu żeby wróciły?
0
@lntrowertyk Logicznym argumentem jest to że one były kiedyś w użyciu i powinny być przywrócone. Ludzie którzy wzięli Polaków pod but usunęli to z naszego życia i dlaczego mamy dalej się stosować do tego czego chcieli komuniści.
0
@Szreko ale to nadal jest argument żeby być przeciwko czemuś, bo zrobił to ktoś kogo nie lubimy. Bańki stawiane na plecy też kiedys były w użyciu, ale już nie są, bo badania dowiodły, że nie działają. I właśnie o taki logiczny argument w kwestii feminatywów mi chodziło.
0
@lntrowertyk Feminatywy zostały usunięte bo ktoś miał taki kaprys a nie z jakiegoś konkretnego powodu. Dlaczego miałyby nie wrócić? Skoro były według Polaków czymś naturalnym a usunął to nasz przeciwnik to nie ma ani jednego powodu żeby tego nie przywrócić. Jako dbanie o nasze dobro i jakkolwiek to brzmi polskość to powinniśmy do naszego języka przywrócić coś co jest nasze.
0
@Szreko dalej to do mnie nie trafia, ale odrobinę bardziej niż poprzednie wpisy
0
@lntrowertyk załóżmy że trafiasz do niewoli i ktoś odbiera Ci możliwość używania Twojego imienia i nazywa Cię XYZ. Czy po uwolnieniu pozostajesz przy używaniu XYZ? Coś zostało nam zabrane przez co nasz język stał się uboższy. Nie mamy problemu z czerpaniem słownictwa z zachodu a sami tworzymy problem z przywróceniem czegoś co było nasze. Czegoś czego nam brakuje do określania zawodowoów czy urzędów sprawowwnych przez kobiety które obecnie są większością społeczeństwa.