La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1391 Culés

0

Wcześniej była dyskusja na temat piłkarzy, którzy byli gwiazdami w Bundeslidze opuszczając tą ligę w innych większość już tak świetnie sobie nie radziła ale nikt nie wspomniał o Marcusie Thuramie.

Francuz strzelił właśnie 11 bramkę dla Interu w Serie A (ma także 7 asyst) i bardzo mocno przyczynił się do mistrzostwa Włoch. Oczywiście Inter oficjalnie mistrzem jeszcze nie jest ale przy dzisiejszym zwycięstwie będą już bardzo blisko, a więc można mówić, że Thuram bardzo pomógł Interowi i moje pytanie jest takie - sprawdził się Marcus Thuram w Serie A i można dać go do tej tabelki z tymi co się sprawdzali w innych ligach czy po prostu jeszcze jest za wcześnie i trzeba poczekać na jeszcze jeden sezon?

konto usunięte

0

@Stinger_ Thuram to problematyczny przypadek. Nie był jedną z tych gwiazd w lidze o której mówi cały świat i poszedł do ligi na podobnym poziomie czy podobnym statusie. Fani bundesligi nie mogą użyć tego w wojence z fanami premier league czy la ligi. On po prostu będzie dla wszystkich i nic więcej.

0

@Khajio Może i tak ale dalej nie zmienia to faktu, że był tam jednym z lepszych, a w Interze jednak sobie radzi.

Przecież na dobrą sprawę o Kolo Muanim czy Schurrle też za wiele się nie mówiło, a jednak byli wymieniani jaki gwiazdy Bundesligi, które sobie nie poradzili/nie radzą w innej lidze.

Tak na dobrą sprawę takimi wielkimi gwiazdami Bundesligi trzeba nazwać tylko Lewandowskiego, Haalanda, De Bruyne, Aubameyanga, Dembele, Sancho czy choćby Havertza. No może jeszcze Werner się łapie - o nich rzeczywiście było głośno ale cała reszta to bardzo dobrzy czy nawet świetni piłkarze ale na skalę światową to nie wiem czy aż takich by mówić, że sobie w innych ligach nie radzili.

De facto taki Aubameyang jednak sobie radził świetnie w Arsenalu. Dembele może rzeczywiście trochę gorzej w Barcelonie ale też u niego problemem były kontuzje.
Havertza czy Werner (szczególnie tej drugi) rzeczywiście w Anglii nie grają tego co w Niemczech ale LM z Chelsea wygrali także jedynie tej biedny Jadon Sancho tak na prawdę w United nie pokazał tego co powinien. Reszta albo sobie radziła albo nawet jeśli zagrali nieco gorzej to jednak ważne trofea podnosili.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?