- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1705 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
74 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1705 Culés
5
Hamilton może upolować ten swój 8 tytuł MŚ jak jeszcze Ferrari będzie wzmocnione Neweyem.
@Encore @MesQueUnClub96 @against_modern_football @Pawlik321 @michal26 @Popitek12 @Kessie @Kidd @kewin @Bykunn
5
@mekston ja go powstrzymam
https://pbs.twimg.com/media/EnEjn7HXUAAtKqD.jpg
0
@mekston nie dość że Sainz to jeszcze on
2
@Kessie ewentualnie Carlos Sainz @Popitek12
0
@mekston 8 tytuł mistrza świata F1 dla GOATA Lewisa Hamiltona? Wszyscy tego chcemy.
2
@Stinger_ Max już 8 tytułów ma Mekston?
0
@Popitek12 Dziwnie piszesz Lewis.
1
@Stinger_ trudno w F1 wybrać GOATA
0
@mekston Niby trudno ale patrząc tylko i wyłącznie na sukcesy lepszego od Hamiltona nie było. Oczywiście może się to zmienić ale póki co to Lewis ma wszystkego najważniejszego najwięcej. No tytułów równiiz Schumacherem.
0
@Stinger_ ma tyle samo tytułów co Schumacher - ale wiemy, że w tym sporcie jakkolwiek dobry nie jesteś w danym sezonie to są sytuacje, że tytułu nie wygrasz.
Hamilton miał jednak takie auto, że tych tytułów mógł mieć więcej - 2007, 2016 czy 2021.
0
@mekston Jak to w sporcie. Nie zawsze się wygrywa, a skoro z kimś przegrał to znak, że po pierwsze nie z byle kim, a po drugie na pewno nie z nikim jeżdżącym złomem.
0
@Stinger_ mimo wszystko sport motorowy, a szczególnie F1 to jednak specyfika.
Zobacz jak ceniony jest Alonso mimo, że ma tylko 2 tytuły. Wielu uważa, że nie jest słabszym kierowcą od Hamiltona.
Mieli jeden sezon razem - jasne Alonso doświadczony Mistrz Świata, Hamilton wówczas debiutant (ale też inne czasy to były nie jak teraz, że debiutant to ledwie co pojeździ takim bolidem, tak wtedy Hamilton mógł sporo pojeździć + Ron Denis stawiał na niego) - ostatecznie skonczyli chyba na tej samej liczbie pkt, a o 2 miejscu w MŚ decydowaly wygrane a może podia już nie pamiętam.
0
@mekston Fernando Alonso kilka razy jednak też jeżdżąc w Ferrari przewalił tytuł z Vettelem. Oczywiście Red Bull był wtedy bardzo mocny co nie zmienia faktu, że Alonso jeżdżąc 4(?) lata w Ferrari ani razu nie bym mistrzem, a jak sam wspomniałeś w pierwszym sezonie z Hamiltonem przegrał z nowicjuszem. I to raczej nie Hamilton przegrał tamten sezon (tzn. To też ale...) ale Alonso nie dał rady pokonać młodszego kolegi i przez ich walkę ze sobą wszystko idealnie o 1 punkt wykorzystał Kimi Raikkonen.
Mimo wszystko też uważam, że Alonso to TOP kierowca ale za 10 lat kto go nie oglądał patrząc na suche wyniki nawet nie postawi go obok Lewisa czy Michaela, a nawet Vettela choć moim zdaniem Vettel nie był złym kierowca ale idealnie wykorzystał kapitalny bolid i dlatego ma więcej mistrzostw od Alonso.
0
@Stinger_ "Fernando Alonso kilka razy jednak też jeżdżąc w Ferrari przewalił tytuł z Vettelem. "
Przecież te lata w Ferrari to był okres za który zebrał bardzo bardzo pozytywne oceny i wzmacnia jego ocenę jako wielkiego kierowcy. Wydaje się, że wycisnął z tego maxa a może nawet ponad stan - zresztą udało mu się rozdzielić parę Red Bulla.
Popatrz gdzie skończył rok 2012 Massa.
2010 - Alonso zdobywa wicemistrzostwo w bolidzie numer 3 w stawce, w 2011 robi 4 miejsce w mistrzostwach - choćby przed Hamiltonem który dysponował lepszym autem.
W 2012 - znowu w 3 najszybszym bolidzie robi wicemistrza.
2013 - Alonso robi 2 miejsce w MŚ, a Massa jest 8. Znowu Hiszpan wbija się między kierowców Red Bulla (gdzie uwaga uwaga Vettel wygrywa 9 wyścigów z rzędu).
Właśnie - Red Bull dysponował najszybszym autem w tamtym czasie, z czego w roku 2012 to właściwie Mclaren był nawet szybszy ale bardziej zawodny.
0
@Stinger_ "Mimo wszystko też uważam, że Alonso to TOP kierowca ale za 10 lat kto go nie oglądał patrząc na suche wyniki nawet nie postawi go obok Lewisa czy Michaela"
Jeśli spojrzy w liczbę MŚ to tak, ale to bardzo laickie podejście raczej świadczące o braku wiedzy o sporcie, zrozumienia go. Zatem to nie ma znaczenia.
0
@Stinger_ pamiętasz może rok 2010 i finał sezonu?
Alonso jedzie na dobrym 4 miejscu gwarantującym MŚ, ale Ferrari raz, że musi uważać na Webbera, a dwa jednak popełnia katastrofalny błąd w skutkach kiedy ściąga go na pit stop. (tuż przed tym Alonso notuje bodajże najlepszy czas okrążenia)
Abu Dhabi wówczas tor gdzie bez DRSu wyprzedzanie było praktycznie niemożliwe i Alonso utyka za Petrovem. Wykorzystuje to Rosberg i Kubica, a tym samym Alonso przegrywa tytuł na koniec przez błąd strategiczny zespołu, a nie, że źle jechał.
Rok 2012 - Alonso jest skasowany na starcie przez Grosjeana (za co zresztą Francuz dostał wykluczenie z kolejnego wyścigu), a potem na starcie w Japonii znowu ma pecha.