- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1109 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
pt9
1
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1109 Culés
2
jeki sens trzymac konczacych sie lewego i Gundogana ,ktorzy razem maja prawie 70 lat i zarabiaja lacznie 50 baniek .Mistrza nie zdobeda bo Real jest za mocny .LM nie dla nich bo tam trzeba biegac 90 minut a nie momentami grac.Strata kasy -za rok na nowo budowa zespolu pewnie z nowym trenerem bo Flicka wywala bo Laporta na kogos musi zwalic .Wszystkie kluby staraja budowac zespoly w oparciu o sklady przyszlosciowe a Barcelona staje sie przechowalnia emerytow i placi im najwiecej w La lidze.
0
@korn234 tak tak, a miejsce w TOP4 La Liga zrobi się samo.
10
@korn234 Ci emeryci byli najlepszymi zawodnikami w swoich formacjach. Lewy zjada Ferrana czy Roque na pozycji ŚN a Gundo w środku pola Pedriego, Fermina o FDJ nie wspomnę.
1
@Coutinho007 zarabiają razem nawet 60. Pytanie czy walka o 2 miejsce w lidze i ćwierćfinał lm jest wynikiem nieosiągalnym bez nich. Moim zdaniem wyżej i tak nie pójdziemy więc lepiej postawić na mlodych i celować w sukcesy za 3-4 lata u miec ogranych gosci wartych 100 mln niż męczyć się z emerytami których za chwilę nawet za darmo ciężko będzie wypchnąć z klubu
1
@korn234 Też bym ich sprzedał. Ich obecność na boisku nie była gwarantem aż takiej jakości, a zmiennicy też dawali radę. Trzeba patrzeć trzeźwo to oni młodsi i lepsi już nie będą. Przyszli, zrobili co trzeba i można uczciwie się pożegnać. Szansa, że kolejny sezon będzie nie gorszy niż obecny jest bardzo mała. Teraz przynajmniej można coś zyskać na sprzedaży, a jak następny sezon im "nie pójdzie" to nikt już ich nie kupi. To samo było z Messim, rok wcześniej i byłaby gigantyczna kasa na dalsze funkcjonowanie drużyny. W RM nikt nie patyczkował się z CR7 bo dostali 100 i mieli kasę aby znaleźć grę bez niego. U nas wiecznie sentymenty i kolesiostwo... czyli trzymanie do samego końca dziadków z ogromnymi kontraktami aby na koniec dostać całe wielkie nic.
1
@Coutinho007 co do Roque się zgodzę, bo jest totalnie surowy, ale akurat Ferran wielokrotnie dawał drużynie więcej niż Lewy, nawet jak go Xavi rzucał po różnych pozycjach. Tylko Lewy nie wiedzieć czemu był pchany na siłę do pierwszej jedenastki, nawet kiedy grał kompletny piach. Jak przeliczymy liczby jednego i drugiego na minuty, to się okaże, że są bardzo zbliżone, więc z tym zjadaniem na śniadanie bym się nie zapędzał.
0
@Coutinho007 ja mam inne zdanie
0
@Coutinho007 my nie mówimy, że oni sa źli na tle piłkarzy Barcy. My mówimy że powinni przyjść inni, perspektywiczni na ich miejsce
0
@Edgemoon Nie ma kasy i nie ma takich zawodników. Nam jest potrzebny obecnie Pivot na poziomie i LS na poziomie.
0
@korn234 A który pomocnik był lepszy u nas niż Gundo w poprzednim sezonie i który napastnik był lepszy niż Lewy? Modrić w Realu ma już pod 40 a nadal zjada np takiego FDJ na śniadanie..
0
@Loszo Ferran w wielu meczach kopał się też po czole a liczby robi średnie. Był pchany bo był lepszy od Ferrana. Nawet gdyby zapewne dostał tyle minut Ferran nie zrobiłby takich liczb jak Lewandowski.
0
@Lokusekpl myślę że warto już się położyć przed wielkim realem, a nawet wypiąć żeby było łatwiej. Wielka Borussia o mały włos nie nauczyła ich szacunku.
0
@Coutinho007 co by było gdyby... naprawdę nie wiem skąd ta pewność, że Ferran nie zrobiłby takich liczb jak Lewandowski, skoro w przeliczeniu na minuty mają je bardzo zbliżone (Ferran gol/asysta co 132 minuty, Lewy co 108 minut). Przy czym należy wziąć pod uwagę, że Lewy zawsze grał na środku ataku i zazwyczaj w wyjściowej 11, a Ferran trochę na lewej, trochę na prawej, od święta na środku, a do tego często wchodził z ławki i grywał ogony. W dodatku Lewy mocno podreperował liczby w końcówce sezonu, a Ferran wtedy dużo stracił z powodu kontuzji.
0
@Coutinho007 Gundogan jest jedynie graczem atakujacym bez zadan defensywnych nie nadaza za atakiem przciwnika wrecz czlapie-nie dziwota ma swoje lata stad m.in tyle straconych bramek .Natomiast ma asysty ale z kim ze sredniakami tak jak lewy ma bramki strzelone sredniakom lub slabeusza .Barcelona nie ma szans osiagnac z tymi zawodnikami znaczacego sukcesu .Nikt o zdrowych zmyslach chyba nie mysli ,ze Barcelona bedzie lepsza w lidze od Realu i to wzmocnionego a jeszcze nie koniec ich zakupow -stad szkoda czasu i pieniedzy na ta dwojke zawodnikow-moze sie myle ale watpie
0
@sepek my byśmy mogli się nauczyć zarządzania od jednych albo drugich bo pojęcie projektu sportowego u nas leży i kwiczy. Nie da się gonić realu budowanego na chłopach po 20-24 lata gościami mającymi po 35 lat.
0
@korn234 Girona, Atletico którym Lewy strzelał to słabeusze? PSG z którym Gundo miał asystę to słabeusze? Szkoda czasu i pieniędzy to na takiego Frenkiego De Jonga, który nawet 1 asysty nie zanotował przez cały sezon, nie bronił nic, praktycznie nie tworzył okazji a na boisku czasami to człowiek odnosił wrażenie, że gra Andre Gomes. Gundo to 2 klasy lepszy pomocnik np ale ok. Zostawmy wieczne talenty 24-27 letnie bo młodzi mimo, że ich rozwój piłkarski się zatrzymał a sprzedajmy dziadków, dzięki którym między innymi jesteśmy na 2 miejscu. Jeszcze mi tylko napisz, że dobrze, że Leo odszedł bo też miał swój wiek mimo, że zjada Yamala i Raphe na śniadanie razem wziętych.
0
@Loszo Nie zrobiłby bo to jest mega nierówny zawodnik z gorącą głową. Koleś zagra 3 mecze dobrze nabierając ludzi po to żeby kolejne 10 kopać się po czole.
0
@Coutinho007 no jak by nie zrobił, jak kiedy gra to czarno na białym widać, że robi liczby na poziomie Lewego. Jemu co najwyżej brakuje rytmu i stabilizacji, no ale jak ma to mieć, jak nawet nie ma stałej pozycji na boisku i grywa ogony. A z Lewym będzie coraz gorzej, wieku nie oszuka i nie liczyłbym na cudowne odrodzenie w nadchodzącym sezonie. Imo dużym błędem Xaviego było, że zamiast budować Ferrana pompował grającego piach Lewego.
0
@Coutinho007 czlowieku wymieniles lewego bramki strzelone lepszym druzyna przez dwa lata i uwazasz ,ze te dwie trzy bramki to duzo i jedna asysta Gundogana to sukces.Nie rozumiesz o czym pisze sa oni wiekowi biora najwieksza kase a Barcelona z nimi ma marne szanse osiagnac jekies wyniki.Dlatego szkoda nimi grac a na dodatek biora gruba kase kosztem innych.Laporta mial pomysl i mu nie wyszlo -powinien z tym skonczyc a nie ciagnac dalej
0
@korn234 Z tego co pamiętam jeszcze strzelił w SPH Realowi w sumie jak weźmiemy pod uwagę jego pobyt przez 2 lata u nas. Wskaż mu w drużynie lepszego pomocnika od dziadka Gundo i lepszą 9 od dziadka Lewandowskiego. Nie ma kasy na transfery takich Cracków jak np Leao, jak Haaland czy jak Kimmich z którymi być może "odnieśli byśmy sukces" Jedynie kto ci tu przyjdzie to Guido a na LS transferem będzie powrót Fatiego z nieudanego wypożyczenia i zapewne na tym się zakończy nasze wspaniałe okienko czyli na zawodnika od których nadal Gundo i Lewandowski dziadki jak to naspiałeś są o klase-dwie lepsi.. Dobrze, że Modricia w Realu tak nie wypychają mimo, że za chwilę 38 lat a wciąż jest lepszy od 90% naszych pomocników.
0
@Loszo Ferran to zawodnik bardzo himeryczny i nierówny dlatego nie gra tyle a na dokładkę ani szpica, ani LS, ani PS to nie są jego pozycje nominalne.
0
@Coutinho007 Modric gra po 15 minut .Myslisz ,ze inny napastnik np. Ferran czy wczesniej Fatii jakby grali od dechy do dech to tez by te 17-18 bramek nie strzelili mylisz sie.Byl Auba duzo tanszy pozbyli sie go a w innej druzynie strzeli duzo wiecej od lewego.
0
@korn234 Ale chwila. Gadasz o dziadach i nagle wyjeżdżasz z Aubą, który jest w podobnym wieku? Poza tym i tu nie ma pewności czy by więcej ich strzelił od Lewego a Fatiego posadził Wellbeck i Joao Pedro na ławie i to już o czymś świadczy...Pewnie.. Auba by 100 strzelił :]
0
@korn234 A dobra zobaczyłem komentarze i kolejny widzę gość, który jest hejterem Lewego jak Alex. Z wami to nawet nie ma sensu dyskutować bo zaprzeczacie logicznym argumentom. Sam pisałeś o dziadkach i wiekowych zawodnikach, że powinni zrobić Out po czym piszesz, że Auba, który ma swój wiek też już by był lepszy niż Lewy i strzelił by dużo więcej bramek mimo, że Lewy miał ich w miarę dużo.
0
@Lokusekpl ale przecież u nas grają chlopaki ze szkółki. Samymi młodzikami nie ogarniesz sezonu, do tego starsi mają za zadanie również rozwinąć młodszych. Co do zarządzania to byc może masz rację. Jednak dla przypomnienia póki Bartomeu u nas rządził to i liczby były pokazywane takie jak powinny być, więc nie wiemy co w madryckich szafach sie kryje
0
@sepek akurat liczby to jakie były wszyscy wiedzieli, całość się jakoś trzymała bo zobowiązania były rozpisywane pod przewidywany wzrost przychodów. Co rok koszty planowane większe a przez covid zyski poleciały i nie poradzili sobie z tym u nas
0
@Lokusekpl dokładnie tak było, kwestia tego jak i gdzie księgowy liczby dopisze.
Nie wiem dlaczego, przykładów jest więcej My, Juve, Milan, Inter, Valencia, inni, wszyscy przechodzą mniejsze lub większe problemy finansowe, a real nie. Pytanie czy są oni tak zajebiści, czy może mają księgowego magika, lub inne siły typu ukryty inwestor z Arabii co im podrzuca hajsu jak trzeba.
Myślę, że jak Perez odejdzie to dopiero zobaczymy realną sytuacje madrytu, i mam przeczucie że będzie to co u nas teraz.
0
@sepek po prostu jak planują budżet to od dawna zostawiają sobie bufor do oczekiwanych przychodow po 100-200 mln i koncem sezonu go wydaja. Dlatego jak covid wywaliło to im nic nie bylo i przez ten bufor co roku kupują gości żeby podatków nie płacić. Inne kluby o których piszesz jak my wydatki na 0 z przychodem i wpadły w problem
0
@Lokusekpl może tak, ale ten zapas można przedstawić w różny sposób, to są tylko zapisy w księgach.
Nawet ostatnie informacje z obozu Madrytu pokazują, że nawet tak perfekcyjny księgowy jak Perez niedoszacował kosztu stadionu i zwiększył kredyt na jego budowę.
Tak, więc dalej jestem zdania, ze faktyczną kondycję finansową madrytu poznamy jak perez odejdzie.
0
@sepek zwiększyli kredyt raz na murawę chowana a drugi raz na parkingi podziemne. Akurat na kosztach budowy to chłop się doskonale zna, miliardy na tym przecież zarobił jako największy budowlaniec w Hiszpanii xD
0
@Lokusekpl no tak, ale jednak dobierał kredyty, więc jednak gdzieś musiał ponieść dodatkowe koszta lub niedoszacowali inwestycji.
Jako największy budowlaniec w Hiszpanii na pewno też ma układy tam gdzie trzeba.
0
@sepek dobierali bo w pierwszym projekcie nie było chowanej murawy i na to byl pierwszy dodatkowy kredyt a drugi brali bo doszli do wniosku, że trzeba zrobić dodatkowe parkingi i kopać pod dodatkowa stacje metra która będzie połączona ze stadionem czyli znów dodatkowe prace nie uwzględnione w 1 projekcie