- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1066 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
16 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1066 Culés
1
Drużyny, które wbijały się na podium swoich lig od 2020 roku.
Co jak co, ale im mniejsza różnorodność, tym lepiej dla ligi pod kątem jakości i ilości zdobywanych punktów.
2
@Ojciec5tkidzieci Tymczasem Ekstraklasa :)
1
@Ojciec5tkidzieci Teoretycznie tak ale mówimy tu o najlepszych ligach Europy więc dla nich aż tak dużego znaczenia to nie ma, a czym większa różnorodność to także ciekawsza sytuacja od strony kibica.
1
@Stinger_ Dla kibica tak, ale to oznacza brak pewnej stabilizacji tych klubów. Stabilizacji finansowej, jak i sportowej.
Masz takie Lens, które po zdobyciu wicemistrzostwa grało w LM. Miniony już sezon to spadek poza top3 w lidze i w rezultacie muszą ratować się sprzedażą kluczowych graczy.
Dla kibica to fajnie wyglada, jednak z punktu widzenia gromadzonych punktow dla ligi już tak to nie wygląda kolorowo.
1
@Ojciec5tkidzieci I znowu połowicznie ale jednak nie mogę się z Tobą zgodzić. Połowicznie dlatego że mam na myśli tutaj punkty zgromadzone dla ligi.
Patrząc tylko na poprzedni właśnie skończony sezon najwięcej punktów zdobyli Włosi przed Niemcami, a Hiszpania mając najmniejszą ilość klubów w TOP 3 najmniej przegrywając nawet z francuską Ligue 1, która ma najwięcej klubów w TOP 3, a więc w teorii powinni mieć tych punktów najmniej, a mimo to pokonali w La Ligę, która miała w swoich szeregach zdobywcę Ligi Mistrzów.
Powiem tak - dla nas dla Polaków jest to bardzo ważne, dla lig nam podobnych również (chociażby takie Czechy. Bez Sparty, Slavii i Pilzno nie byliby tam gdzie są) ale jeśli chodzi o TOP 5 lig większego znaczenia moim zdaniem to nie ma ponieważ tam są duże większe możliwości i de facto kto nie zagra w pucharach wcale nie musi od razu z nich odpaść (oczywiście nie mówię tu o "dnie" ligi tylko o drużynach w/w wraz z kilkoma innymi, które w TOP ostatnio nie bywały ale mają predyspozycje by w nich być i w Europie wcale źle nie muszą zagrać).
Oczywiście w walce pomiędzy tymi ligami może mieć to już większe znaczenie ale generalnie większych korzyści z tego nie ma bo i tak wszyscy mają w LM po 4 ekipy w LM poza Ligue 1, która oczywiście też ma 4 ale jedną w eliminacjach. Koniec końców czy w rankingu 5-letnim jesteś 1 czy 4 to tylko prestiż bo miejsca w Europie te same. Jedynie jak mówię tylko Francuzi mają jedną w eliminacjach LM zamiast od razu w grupie ale nawet jeśli co roku mieliby ten sam skład w Europie to wątpię żeby nagle zdobywali więcej punktów od lig z TOP 4 - pojedynczo tak ale w okresie pięcioletnim moim zdaniem marne szanse.