La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1150 Culés

4

Niemiec już podłapał i bruździ.

6

@RosjaninBut Niemiec walczy o "swoich". Nie dla separatyzmu.

1

@RosjaninBut proszę przyjechać na Śląsk i zobaczyć ile osób i gdzie ten "jezyk" jest jeszcze używany. Wśród młodych co najwyżej jako ciekawostka.

Ogólnie rozumiem i popieram argumenty, że nie jest to odrębny język, ale zbytnio rozdmuchuje się ten problem. Idea autonomii skupia w sobie już tylko garstkę skrajnych ideowców po tym jak kilkanaście lat temu autonomia była na fali. Partie regionalne podzieliły się i kolejna kadencję z rzędu nie ma nikogo z autonomistow/Ślązaków Razem w sejmiku śląskim

konto usunięte

0

@Kgorecki2500
nie masz pojecia co to separatyzm
A uznanie jezyka ślaskiego nie jest niczym złym
Na szczescie przy kolejnym prezydencie zostanie to uznane.
Jakos inne jezyki uznane za mniejszosc nie powoduja seperatyzmu i nik nie gdada takich głupot.
Jakoś prawie milion osób podpisało sie pod ta ustawa.
Przecież to ustawa obywatelska któa uzyskała poparcie polityków głownie ze sląska.

0

@TaleOfUs Oprócz tego, że to nie język ale co ja tam wiem. Wszakże takie samo zdanie mają prof. Miodek i Bralczyk.
Nie dla separatyzmu. Zacznie się od jezyka i będą chcieli więcej.

0

@RosjaninBut A może powiesz, jak uzasadnili to w artykule i co w ogóle w nim stoi? Łatwo wrzucić zdjęcie nagłówka i "uświadamiać naród".

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?