La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1056 Culés

6

Deco na urlopie, w klubie pieniążków brak, więc co się portugalski brazol będzie przemęczał w pracy podczas okienka transferowego:)
Tymczasem wolni agenci (transfermarkt):
- Adrien Rabiot
- Mario Hermoso
- Guido Rodríguez
- Raphaël Varane
- Thiago
- Anthony Martial
- Nicolas Pépé
- Tanguy Ndombélé
- Iker Muniain
- Marco Reus
ja nie mówię, że wszyscy się nadają do Barcy czy nie, ale mam wrażenie, że byłoby nad kim popracować:)

1

@escarabajo jeszcze Ndidi

0

@escarabajo jedynie Rabiot i Guido.

0

@BORO_12 to prawda, nazwisk jest dużo, nie wypisywałem wszystkich.
@ShawnC przydatność niech ocenia sztab szkoleniowy, który powinien pracować a nie być na urlopie:) ale
Co ja tam wiem:)

0

@escarabajo tak ale Ndidi powinien być według mnie zgarnięty przez nas, Cruyff podobno go nawet dogadał ale Deco raczej tego nie chce finalizować

1

@BORO_12 żeby mu do głowy nie przyszedł Andre Gomes, który też jest wolnym agentem.

0

@escarabajo Do rozważenia z Twojej listy byłby tylko Mario Hermoso, gdyby nie to, że jest Faye z niższym kontraktem. Cała reszta jest za stara, ma za wysokie wymagania finansowe, nie prezentuje poziomu sportowego lub mentalnego na Barcę.

0

@ShawnC Rabiot ma prawie 30 lat i wymaga na poziomie 8 mln netto minimum. Kosztowny, nie rokujący na przyszłość. Guido również 30 lat, ale bez ogrania w większym klubie prócz Betisu.

0

@normasubiektywna Nie wiem kto jakie ma wymagania finansowe, zwłaszcza ci starzy o których mówisz. Czy wziąłbym rozważyłbym Rabiota, Ndombele czy Reusa na minimalnym kontrakcie gdyby wykazali taki chęć? Tak.

0

@escarabajo Rabiot od zawsze ma wysokie wymagania. Juventus zaoferował max 7 mln netto przy korzystnym systemie podatkowym. On chciał minimum 8. Przy Hiszpańskim Fiskusie to bagatela 16 mln brutto. Ndombele ma problemy z zaangażowaniem w treningi oraz grę - w Turcji zarzucali mu brak troski o sylwetkę oraz motywacji do gry. Reus to 34-35 letnia szklanka. Mamy już taką w postaci Inigo Martineza. Każdy z nich to bezsensowny wydatek pieniędzy, nieuzasadniony potencjalnymi korzyściami, za to obłożony horrendalnym ryzykiem.

0

@normasubiektywna nie mam zamiaru się "szarpać". Rozumiem Twoje argumenty, jednak jest na liście zawodników bez kontraktu wielu piłkarzy, jeśli ktoś byłby zainteresowany grą za minimalną czy za niewiele większą niż minimalna pensje i to byłby profil zawodnika, którego chce sztab szkoleniowy to ja w to wchodzę.
Chodzi o to, że to właśnie Deco powinien rozmawiać z takimi zawodnikami i "namawiać" ich na jak najniższą pensje:)

0

@escarabajo Rozumiem namawiać, ale wielu nie zrezygnuje z pensji, tym bardziej jeśli nigdy tego nie robili. Inną sprawą jest to, czy jest sens tracić cenne miejsce w I zespole (gdzie liczba zawodników jest uzależniona od numerów czyli max 25 zawodników) oraz w i tak nie dopinającym się budżecie płacowym na zawodników 30+, z którymi nie zwiążemy się na dłużej, za to pozbawimy miejsca młodych i rozwojowych.

0

@normasubiektywna jak mówię, uważam że jest parę nazwisk wartych rozpatrzenia. I tu mam na myśli niski kontrakt, krótką umowę. Tyle, że to leży w obowiązkach między innymi Deco.

0

@escarabajo Krótki kontrakt oraz niskie zarobki to za mało. Ważny jest pomysł długoterminowy na zespół, zwłaszcza gdy mówimy o klubie, który nie ma dobrej sytuacji finansowej i inwestycje powinny jak najdłużej na siebie zarabiać. Gdyby na rynku dostępny był jakiś max 25/26 latek na dobrym poziomie - okej. Mamy zawodnika, któremu można dać kontakt, można go potem sprzedać i są szansę że może utrzymać swoją wartość lub ją podnieść. W przypadku 30-latków wartość pójdzie tylko w dół, a z każdym kolejnym rokiem maleją szansę na sprzedaż. Nie sztuką jest pozyskać nazwisko za relatywnie niskie pieniądze, tylko zmieścić to w ramach strategii na zespół (tak jak robił to Real począwszy od 2016, a kończąc na 2024, gdzie obecny zespół to wypadkowa lat strategii, konkretnej polityki transferowej i umiejętnego pozyskiwania zawodników).

0

@normasubiektywna ja rozumiem o czym Ty mówisz. Ja wręcz się z tym zgadzam, ale wciąż powtarzam to samo i już mi się nie chce. Jesteśmy w dupie z finansami, nie stać nas na potężne transfery. Dlatego uważam, że moglibyśmy się zainteresować jednym czy dwoma zawodnikami właśnie takimi już bliżej końca swojej kariery. Którzy jeszcze dadzą coś drużynie, ale i będzie czas rok-czy dwa, w zależności od wieku takiego zawodnika, na zwiększenie zasobów budżetu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?