- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1149 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
64 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1149 Culés
0
Jestem w tym temacie zielony, ale dlaczego w sumie w tenisie nie gra się w deszczu? Wiadomo jak są intensywne opady to rozumiem, ale teraz w Londynie dosłownie kropi i już przerywają grę.
0
@A4ron zbyt duże ryzyko poślizgu i poważnej kontuzji
3
@MesQueUnClub96 w piłce tego ryzyka nie ma?
1
@A4ron Inny rodzaj obuwia masz w tenisie a inny w piłce na trawie. Dodając do tego kolejne aspekty obu sportów, to w piłce to ryzyko jest minimalne. np, na mączce gra się przy mżawce.
0
@takisobiektos Dlaczego w takim razie nie dostosują rodzaju obuwia pod konkretną nawierzchnię?
W piłce grasz na:
- hali, to ubierasz płaskie buty,
- sztucznej nawierzchni typu orlik, to ubierasz turfy,
- na naturalnej trawie, to ubierasz korki.
2
@Zoker Poniewaz zniszczonoby trawe i nie daloby sie na niej grac, bylaby bardzo poryta i nierowna.
0
@A4ron nie no ale umówmy się że trochę inny rodzaj ruchu jest w piłce. W tenisie nogi dużo bardziej dostają w kość
0
@A4ron widziales w tenisie by w korkach biegali? Wiesz jakby wygladała trawa gdyby w korkach ślizgi próbowali robić?
1
@JimMorrisonFCB Coś w tym jest.
Niech grają na krytych kortach.
1
@Zoker Za duzy koszt zadaszenia wszystkich obiektow. Z reguly te najwazniejsze korty maja dach.
2
@A4ron W piłce masz korki tutaj grasz praktycznie na płaskiej podeszwie (są minimalne wypustki ale na tyle małe żeby nie zniszczyć kortu), a praktycznie w każdym punkcie sie zatrzymujesz i robisz start w przeciwną stronę.
1
@Zoker Trawa na Wimbledonie ma 8 mm inne buty rozwaliłyby nawierzchnię.
Główną ideą tenisa jest gra na zewrzątrz więc dachy mają tylko pomagać a nie stanowić podstawę.
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@mkord Nie nie można, mokra trawa jest czynnnikiem decydującym.
0
@A4ron Deszcz tez np mocno przeszkadza w serwisie.